Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek jobb lenne Faceboo...

Szerintetek jobb lenne Facebook nélkül?

Figyelt kérdés
4 napja nem mentem fel Facebookra és sokkal jobban érzem magam az ismerőseim életének, mindennapjainak látványa nélkül.
2016. febr. 5. 02:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a facebook-kal van a gond, hanem hogy az emberek nem tudják használni. Csak egy másik platform a többségnek arra, hogy egy kamu életet sugározzon.
2016. febr. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem kényszerít arra hogy mások életét nézd, erre találták ki a követés leállítása funkciót.
2016. febr. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Pro:

Részemről hasznosnak tartom. Bármi van, ráírok egy emberre, egy órán belül nagy valószínűséggel reagál. Vagy megismerek valakit, vagy mondjuk le kell csekkolnom egy eladót, 5 perc rákeresni. Vagy mondjuk van 10 kedvenc zenészed, vagy médiaprogramod rákeresel és 80+%, hogy van egy karbantartott, hetente frissített "honlapja".


Hogy belekockulnak az emberek, az egy más dolog. Sokak számára az IRC-s, MSN-es korszakban gép elcseszett órák száza/ezre is örök élmény marad, ez sem feltétlen egy rossz dolog.


Kontra:

Rázúdul az emberre másoknak a sok f..ága, az élete, meg a sok (átvitt értelemben) pózer, akire nem vagy kíváncsi.

Vannak időszakok, amikor jól esik napokig fel sem nézni, és "elmenekülni a világ elől".

Igazából elég lenne egy gombot berakni - mit Youtube-on az automatikus lejátszásnál -, ami ki-be kapcsolja az üzenőfalat, és kb. megoldódna minden probléma a Facebookkal. (csak ugye ez tökéletesen szembe megy az oldal üzletpolitikájával, az a baj)

2016. febr. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem már régen nem arról szól, nem az a mondani valója mint kellene lenni. Egy giccs, egy magamutogató, egy értelem nélküli valami. Persze így is vannak akiknek tetszik, sőt itt "teljesednek" ki.
2016. febr. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nagyrészt ebből élek, úgyhogy nem lenne jó nélküle.
2016. febr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem okosan kell használni, és akkor jó. Én ismerőst nem is követek a két legjobb barátom kivételével. Ezen kívül csak a hobbijaimhoz kapcsolódó oldalakat lájkoltam, szóval az érdeklődésembe vágó posztok jönnek fel. Személyes képeket, posztokat csak az érintettekkel osztok meg, amúgy zárt albumban vannak, ami nem érdekel, arról pedig azonnal leiratkozom.


Ott van a rengeteg beállítási lehetőség, amivel teljesen személyre szabható az oldal, csak az emberek nem használják. Úgy, hogy minden kéretlen tartalmat eltávolítasz, leiratkozol a gyerekét meg a kiscicáját posztolgatókról, úgy elég hamar megoldódnak azok a gondok, amik miatt idegesítő a Facebook. kapcsolattartásra, kapcsolatfelvételre nagyon jó, eseményszervezésre szintén, de persze ha valakit mások képei, posztjai szórakoztatnak, az is megoldható.

Egyszerűen csak be kell állítani, hogy mit és kit szeretnél látni, illetve téged ki láthat. Ennyi.

2016. febr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Na látom nagy sikere van a hozzászólásomnak :)

Egyetértenek velem az előző hozzászólók.

2016. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Na hallod, nekem 0 ismerősöm van.

Sokan kérdezik tőlem, hogy minek vagyok fent rajta akkor, nos erre csak azt szoktam felelni, hogy nem kell ahhoz a friendlist-et "megtölteni", hogy valakinek üzenetet küldhessek. Éppen ezért az összes fotó, amit felrakok, nyilvános, mindenki láthatja. A követési funkcióval meg akár kommentelhetik is a dolgaim. Mellesleg én se függök rajta 0-24-be.

2016. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amikor még nem volt, jobb volt?
2016. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Amikor még nem volt, akkor iWiW volt. :D
2016. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!