Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 14 éves vagyok, és dadogok....

14 éves vagyok, és dadogok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és nagyon dadogok. Ha erre még jön a stressz is, megjobban. Ráadásul iskolában is cikiznek, nevetnek rajtam. Jövőhéten szóbeli felvételi lesz, és nagyon pánikba vagyok esve. Tudtok valamit ajánlani, hogy 3 nap alatt kicsit vissza foglyam, vagy önbizalom erősítő, hogy ne stresszéljek rajta? Köszönöm!

2016. febr. 14. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyakorold valakivel, aki nem cikiz. Esetleg kérd a családod seítségét, hogy gyakoroljátok el, milyen lesz. Ez önmagában segíthet önbizalmat adni. Minél reálisabban gyakoroljátok, annál jobb. Lehet fokozatosan nehezíteni különféle dolgokkal, amikor már úgy érzed jól megy egyik vagy másik része.

Ami különösen stresszt okoz, arra külön hangsúlyt lehet helyezni, hogy addig gyakoroljátok, amíg már nem zavar.

Ha elégszer átmész rajta, akkor kényelmesebben fogod magad érezni.

2016. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudsz tenni, mert ezek amik akaratod ellenére történnek veleszületett dolgok.Próbálj meg kicsit bátrabb lenni, de emiatt a betegség miatt az sem egyszerű.
2016. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha gyors segítség kell, nézz körül ezen a honlapon!

[link]

2016. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter, pszichológus és logopédus tud neked segíteni.


Addig is gyorssegélyként nézd meg A Király beszéde c. filmet, és lehetőleg angol eredeti szöveggel, magyar felirattal, és egyedül. Ne zavarjon senki, amíg a filmet nézed, és csak éld bele bátran magad a filmbe. Ha sírsz, az jó.


Ha bárki egyéb kérdésed vagy, írhatsz privátot. Én is dadogtam. :)

2016. febr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak hosszútávú javaslatot tudok tenni: mint a legtöbb, pszichés eredetű problémánál (nem, nem jellemzően genetikai), tudat alatti feltárása döntő jelentőségű, sok esetben. Korábbi kellemetlen élmény, akár trauma a gyökere a legtöbb pszichés eredetű problémának.


Kineziológus, rebirthing módszer, regressziós hipnózis - ezek a fizetős gyógymódok.


De ha nincs pénzed, akkor alkoss, készíts műalkotást, az önkontrollod minimálisra csökkentésével! Ami jól esik: írd ki magadból prózaként ,vagy vers formában, vagy fesd ki, rajzold ki, énekeld ki magadból, sokszor absztrakt módon, haladzsázva, keszekuszán kiengedve különösen hatásos. Amikor megkönnyebbülsz alkotás közben, akkor félbehagyhatod és végre tudatosan is ránézhetsz, hagyd a benyomásaidat szabadon feljönni. Rengeteg elfojtás fel tud így jönni, és meg is érti idővel az ember azokat. Így a dadogásod gyökerét, okát is!


Ez pedig a dadogásod megszűnéséhez vezethet idővel. Vagy bármilyen más, szintén pszichés eredetű zavar megszűnéséhez.

2016. febr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress fel egy logopédust.
2016. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!