Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért az idegbetegek/szociopat...

Miért az idegbetegek/szociopaták vannak elitélve, mikor sok esetben a társadalom tehet erről?

Figyelt kérdés
Nem csoda, hamár mondjuk az iskolában csúfolják, az emberek valakit a kinézete,teste, anyagi háttere miatt csúfolják, a média elhiteti velük hogy vesztesek, aztán meg megvagyunk lepődve hogy lelki nyomorék!
2016. febr. 19. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Engem egész gyerekkoromban csúfoltak,terrorizáltak, mégsem lettem sem idegbeteg,sem szociopata. De egyébként tesznek azért,hogy ezeket próbálják visszaszorítani,több-kevesebb sikerrel. A médiát ide nem keverném bele.
2016. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
" a média elhiteti velük hogy vesztesek," Nagyon fontos ember lehetsz ha a média foglalkozik veled.
2016. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Ez valami szélső baloldali eszme?
2016. febr. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
A saját tetteiért mindenki saját maga felelős.
2016. febr. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elitelo erok nem logika alapuak.
2016. febr. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenki találhatna kifogást bármire. Neke meghalt apukám. Ennyiből simán elkezdhettem volna drogozni mondjuk, az miatt meg lopni meg rabolni. Hiába, akkor is börtönbe mentem volna.

Egy fiú ismerősömet megerőszakolták kb. 10-11 éves korában. Ha ő bűnöző, vagy csak simán szemét ember lenne, akkor neki elfogadnák?

Sőt, egy olyan lány is ismerek, akinek borderline szemályiségzavara van. A legjobb barátommal járt. Most akkor a srácnak örökre el kellett volna tűrnie a lányak, hogy megalázta, lelkileg bántalmazta, fenyegette, anyagilag tönkretette, agresszívan tombolt az otthonában (pl. ajtó berúgása, edények összetörése)?


Ez egy dolog, hogy vannak gondjai az embernek. Szinte mindenkinek vannak. De attól, hogy valami negatív történt veled, még nem vagy felhatalmazva, hogy egész hátralévő életedben másokon torold meg úgy, hogy ők mégcsak azt sem mondhatják, hogy nem kérnek belőle. Ez még olyan emberekre sem igaz, akikkel sokkal súlyosabb dolog történt, mint veled.

2016. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem az, de le vannak nézve ezek az emberek, mikor ez a szemlélet mód juttatta ide őket!
2016. febr. 20. 14:32
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Pedig a médiát simán ide lehet keverni. Olvastam évekkel ezelőtt egy példát egy index szerű oldalon, hogy a női magazinok iszonyat szánalmasak: 7. oldalon: fogadd el magad, 11. oldalon: hogyan fogyjál le 2 nap alatt. (Vagy férfi változatban: hogyan növeszd meg a farkad 20 centisre :D) Reklámok, nem? :/

Nem ítélem el a "szociopata" embereket, de ők is hibásak azért, ahol tartanak. Vagy hagyod, hogy az önsajnálat felemésszen és lejjebb süllyedsz, vagy megpróbálsz kilépni. Tudom, hogy "va nehéz. De segítséget mindig lehet kérni.

2016. febr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem ők tehetnek róla amit tettek( habàr ez nem igaz) de te sem élnél szívesen egy ilyennek a szomszédságában. Meg jó vicc lenne, ha lenne papírja arról, hogy ő gyilkolhat ártatlan embereket. Ők nem csak azért vannak börtönben, hogy bűnhődjenek, hanem azért is, mert folytatnák a gyilkolást, és veszélyt jelentenek a társadalom számára
2016. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Mert egyszerűbb, olcsóbb és könnyebb pár szerencsétlent démonizálni és tűzzel-vassal irtani, mint megoldani a valódi problémát, és normálissá, erkölcsössé formálni a társadalmat. Mert így, jelen formájában, hogy a mai mosléktársadalom ostoba idióta birkák gyülekezete és a demokráciából a hülyék diktatúrája lett, hosszútávon nem működőképes, és záros határidőn belül össze is omlik majd az egész szarból épült vár.
2017. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!