Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért utálnak engem ennyire...

Miért utálnak engem ennyire az emberek, és miért ilyen rosszindulatúak?

Figyelt kérdés

Miért utálnak engem az emberek? Miért nem szeretnek?

A barátaim sorra vertek át, már nem is igazán foglalkozom senkivel.

Minden emberhez van 1-2 kedves szavam, ráadásul szeretek másoknak segíteni, mégis senki sem viszonozza.

Egy normális szavuk nincs hozzám, hülyének néznek és kihasználnak.Valamilyen módon mindig a lelkembe gázolnak.

Mit kellene változtatnom magamon? Tudom hogy sok hibám van, és velem van a baj.

Köszönöm szépen.



2016. márc. 1. 00:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ui: Tudom hogy nem kellene más véleményével foglalkoznom, mégis nagyon rosszul esik.
2016. márc. 1. 00:15
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
nekem elsőre az jutott eszembe, hogy elképzelhető, hogy csak a te fejedben ilyenek, a valóságban pedig semmi rossz szándék nincs amögött, amire te esetleg megsértődsz. nem tudom ennek mennyi alapja lehet, de esetleg megpróbálhatnád így végiggondolni a dolgot, hátha nincs még olyan nagy probléma
2016. márc. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
próbálj jobban figyelni a pozitív dolgokra. biztos, hogy történnek veled jó dolgok is, csak te nem ezekre összpontosítasz.
2016. márc. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell mindig,mindenkivel jófejnek lenni.

Légy következetes a körülötted lévőkkel.

Ne hagyd magad kihasználni, tanulj meg nemet mondani.

" Tudom hogy sok hibám van,m

Ha tudod,akkor változtass.

Mik ezek a hibák?

2016. márc. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy ilyenek az emberek. Akik segítőkészek, es kedvesek, azokmpórul járnak. Csak hogy egy pár példát mondjak a közelmúltból. Szülők nevelők bálja volt a lányom ovijában. A műsorhoz jelmezeket kellett gyártani. Mondtam hogy szíveseb segitek mert táppénzen vagyok itthon, ráérek. Persze örömmel vették a segítségem. 2 hetem reggeltől estig azzal telt hogy a jelmezeket készítettem. Mikor elkészült, ibolya (akit megkérdeztem hogy tudok e segíteni) úgy adta elő az összes szereplő előtt a dolgot, mintha ő csinálta volna. Persze nem hagytam magam és megszólaltam, hogy csinálTUK. Perszr nem tetszett neki mert ő akarta bezsebelni a dícséretet az én munkámért. Az ő dolga az alapanyagok beszerzése volt, a munka oroszlán részét nem ő végezte. A másik példa. Mamám megkért hogy tegyem fel netre az egyik kutyáját gazdit keresni neki, mert sokan vannak (5db kutya) nem szeretne ennyi kutyát, sok a gond velük. Le is fenyképeztem felraktam, megoszottam fbn is. Erre jött a telefon tőle hogy elvitték volna a kutyát de ő nem adja oda. Mondom, klassz! Én csináltam se..et a számból hogy kampányoltam a kutya gazdira találását, erre ő meg nem adja oda...

De pl olyan is előfordul hogy érdeklődök mások iránt, pl én hívom fel, én keresem. Ha kell nekik valami segítség egyből fel tudnak hívni, meg tudnak keresni, de az hogy megkérdezzék tudnak e nekem segiteni, vagy csak szimplán hogy hogy vagyok, az már nem jut eszükbe.

2016. márc. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Majd ha hazaérek, akkor válaszolok neked erre :D
2016. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, mikor érsz haza? :)) Hát, kérdező, az jó ha tisztában vagy a hibáiddal. De ha elárulod, hogy mik azok, talán tudunk segíteni, hogy azokat kijavítsd. Nem vagy túlságosan naiv, kihasználható a többiekkel szemben? Mutasd meg nekik, hogy nem vagy egy automata, akihez csak akkor fordulnak, ha kell valami.
2016. márc. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudom miket éezhetsz ha ezt irtad hogy szeretsz segiteni másokon en is hasonlo vagyok de nekem sok nehezités van hátránya még a társadalomnak is mert beteg vagyok pànikos ennyi nem nagyon férkőznek meg mellettem de azt tom mondani csak hogy valahogy éldd tul türelem kérdezd meg magad nagy hittel megkaphatod a vàlaszt isnkaphatsz keresdd magadban a hibákat és akkor lehet hogy tudsz taktikákat vàltani esetleg àtrendezni a sakk tàblát. a mai vilàg sok negativrol szol csak a versengésről csak arrol hogy kinek milyen telefonja van nagyjabol ha nem követed az oszdmeg uralkodj elvet kivagy tagadva mert nem vagy tag es ma csak ez megy de vége lesz ennnek uj idők fognak eljönni várj csak amiig jobb lesz mert ha csak pozitivan gondolkodsz es tudatosan akkor lesznek jobbak es a gondolataid teremtik meg azt amiket akarsz elérni kivel barátkozol kivel akarsz lenni elni bulizni. mert a gondolataiddal bevonzzod magadnak azt amit elakarsz érni én ennyit tudtam neked segiteni.
2016. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7-es, elfelejtettem válaszolni a kérdésre, pedig már hazaértem 5 nappal ezelőtt is :'D Szóval kérdező és többi válaszoló, leírom az én kis történetemet. Nyilván tudjátok, hogy minden ember életében van egy olyan időszak, amikor kiábrándul másokból. Ez átlagosan 18 éves kor környékére tehető. Ilyenkor jön rá mindenki, hogy a világ milyen szar hely az emberek és azok viselkedése, természete miatt. Nálam ez a korszak 12-14 éves koromban jött el. Akkoriban nem örültem ennek, de most visszagondolva szereztem 1-2 hasznos élettapasztalatot. Ugyebár az én szeretetnyelvem a minőségi idő, ezért nagyon szerettem és most is szeretek másokkal együtt lógni. Viszont a régi barátaim kihasználtak engem, elárultak, hátba szúrtak, kiközösítettek. Olyan is volt, aki kocsi elé akart lökni engem. Ami ironikus, mert 2x akkora voltam már akkor is annál a srácnál és most is, szóval úgy megtudtam volna verni, hogy még a szülei sem ismerték volna meg, de nem vagyok olyan. Szóval minden szart megtettek velem és természetesen, mint élettapasztalatokban szegény gyerek, saját magamban kerestem a hibát. Pedig nem én voltam az, akiben a hiba volt :) Hanem a többiekben. Nem én voltam az, aki a cselekedeteivel kiérdemelte volna ezeket a dolgokat, hanem ők voltak azok, akik az embertelenségük miatt megtették azokat velem. Mondanom sem kell, hogy nagyon kiábrándultam mindenkiből, magamba zárkóztam, falakat húztam magam köré, hogy még azok se tudjanak közel jutni hozzám, akik szeretnek engem. A saját családom elől is elzárkóztam és látták, hogy valami nincsen rendben. Mondhatni depressziós voltam. Én is éreztem, hogy ez így nincsen rendben. Évekig így éltem. Nem hagytam senkinek, hogy segítsen nekem, nem mondtam el senkinek a gondomat. Úgy gondoltam, hogy ez egy olyan dolog, amit nekem magamtól, önerőből kell leküzdenem. Most így utólag belegondolva, talán rossz elgondolás volt ez, de sikerült. Túl tudtam tenni magamat ezeken a dolgokon. Elfelejteni nem felejtettem el, de meg tudtam bocsájtani nekik. Persze ezt így nem mondtam nekik, mert emberileg továbbra sem tartom őket sokra, azóta sem beszélek velük, de sikerült elengednem az egészet. Sikerült helyreállítani magamat! :)


Hogy mi is volt az, amit tanultam ebből az egészből? A családon kívül nem igazán lehet másokra számítani, mert a legtöbb (azért van kivétel) ember érdekbarát. Ezeket jó, ha felismered és sok-sok csalódástól megtudod óvni magadat. Talán elcsépeltül fog hangzani, de ez az élet rendje, hogy az életünkből elmennek emberek és bejönnek emberek. Akikkel nincsen dolgod az életben, azok elmennek, akikkel meg van valami dolgod, azok majd úgyis jönnek. Tehát nem kár az olyan emberek miatt szomorkodni, akik elmennek. Nem szabad a múltban élni. Persze fontos emlékezni rá, mert így tudjuk, hogy honnan jöttünk, de kész...:D Meg kell tanulni a jelenben élni és a jövőre tekinteni. Ha pontosan tudod, hogy ki vagy, mit akarsz az élettől, mik a céljaid, hová tartasz és ezekért teszel, akkor el fog múlni a rossz kedv, egy lépéssel közelebb leszel a boldogsághoz szerintem.


Egy kis megjegyzés: Nem ismerlek téged, tehát nem tudom, hogy milyen vagy. Nyilván, mint mindenki másnak, neked is vannak hibáid és hiányosságaid, de leginkább ezen a gondolaton kéne változtatnod: " Mit kellene változtatnom magamon? (mások miatt) " Mert ugyebár a kérdésedből lejön, hogy mások miatt szeretnél változtatni. Ehelyett mennyivel jobb lenne ha úgy gondolnád (nem miattam, hanem MAGAD MIATT!) hogy " Min kellene változtatnom, ahhoz hogy jobb legyek? (az élet minden területén) ".


Remélem hasznos volt a válaszom! 19/F

2016. márc. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne legyél mindenkivel kedves. Ezt sajnos így kell csinálni.
2016. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!