Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tudnátok segíteni? Tapasztalat...

Tudnátok segíteni? Tapasztalatok, tanácsok kellenének.

Figyelt kérdés
8.-os tanuló vagyok. Kitűnő a félévi átlagom, és a nyolc év alatt a legrosszabb év végi osztályzatom a 4-es volt. Nem meglepő, de most írtam a központi felvételit (61 pont) és sajnos abba az iskolába ahová menni akartam nem vettek fel. És a túljelentkezés miatt nem is fognak. Ez egy erős iskola. Viszont egy középerős iskolába felvettek. Ahhoz, hogy leírjam, hogy mihez kéne tanács/segítség ahhoz muszáj volt leírnom a fenti sorokat. Szóval emiatt, hogy egy gyengébb iskolába jutottam be, ahová, már ,,rosszabb" átlagú gyerekeket is felvesznek. Ezért félek, hogy ott stréberként fognak kezelni és nem lesznek barátaim, akik eltudnak fogadni. Az a helyzet, hogy eléggé gátlásos vagyok, és persze igen szerény. Ha valaki mondjuk beszól nekem, én nem tudok olyan csípős beszólást hozzávágni amitől elhallgat. Nem igazán tudom megvédeni magam. Az osztálytársaim a mostani sulimban egészen elfogadtak. Csak néha olyan érzésem van, hogy, ha vége lesz az évnek, akkor nem én fogok nekik hiányozni, hanem a kitöltött munkafüzetem/kész házi feladataim. Tényleg nagyon rettegek attól, hogy nem lesznek barátaim a gyengébb suliban. Az erősebb sulinál nem féltem volna, hiszen oda tényleg magas intelligenciával rendelkező gyermekek jutnak be. Ám itt (hallottak alapján) igen vegyes a társaság. Illetve az első gimis naptól, és a gólyatábortól is rettegek. Hasonlók miatt. Én tényleg nem vagyok az a ,,menő" alkat. És ehhez hozzátéve káromkodni sem szoktam. Egyszerűen tanácstalan vagyok. Köszönöm annak aki végig olvasta ezt a kis segélykérő levelet. Nem tudom, hogy ez-e a megfelelő kategória a kérdésemhez, remélem igen.

2016. márc. 10. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden függ a tanáraidtól is. Nem biztos, hogy az "elit" iskolában jobban éreznéd magad!
2016. márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel így írtad meg a felvételit, a többiek is hasonlóra képesek mint Te abban az iskolában (persze iskolán belül is lehetnek kisebb-nagyobb eltérések). Magyarul hozzád hasonló képességű diákok járnak oda is. A másik iskolába még magasabb a szint, oda olyan diákok is járnak, akik valószínűleg jobb teljesítményre képesek.

Éppen ezért nem kell tartanod tőle. Ha az első napon nem azt fogod mutatni, hogy mennyire visszahúzodó és csendes vagy, hanem bekapcsolódsz a többiek közé, akkor megkönnyíted a beilleszkedést. Mert azt hiszen ettől tartasz. Szóval sok sikert és fel a fejjel!

2016. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :). Még jöhetnek válaszok. :)
2016. márc. 10. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ezért félek, hogy ott stréberként fognak kezelni"

Ez viselkedésfüggő. Ha kimutatod, te nem szeretsz tanulni csak muszáj alapon nyomod, nem lesz ilyesféle probléma.

"Az erősebb sulinál nem féltem volna, hiszen oda tényleg magas intelligenciával rendelkező gyermekek jutnak be"

XDXDXD Aha.... XD Hidd csak ezt. Szinte nincs összefüggés.

Keress hozzád passzoló személyiséggel rendelkező embereket ismerkedéshez. Ne akarj logika ellenes lenni, mert sok "menő", akik egyébként fadarab szintjén menők, úgy csinálja.

Ui.: H lett csak 61 pontos? Én pár tantárgyból 3-as voltam, 1-2ből kettes, könnyűekből mint matek, tesi, fizika, kémia, stb, 5ös és 84 pontosat írtam 49 matekkal.ú

Ha beled is kirohad tanulástól aránylag, hogy lett ennyire rossz aránylag?

2016. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Igen sokat tanultam de nem hinnem, hogy a leírtak alapján neked 84 pontos lett volna. De ha mégis, akkor mi van?! Ez csak egy adott pillanatot mér fel. Nem egy egész évet.
2016. márc. 11. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!