Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sokemberes összeköltözés. Mik...

Sokemberes összeköltözés. Mik az alapvető szabályai a békés együttélésnek, ilyen esetben? Tanácsok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egész pontosan 5-en fogunk össze költözni (2 pár és egy szingli lány) egy Budapesti lakásban,ami édesapámé.Bérleti díjat apukám nem nagyon szerettem volna kérni,de mivel ragaszkodtunk hozzá,fejenként 10.000 Ft-t fog kapni havonta.Hogyan tudjuk igazságosan rendezni a rezsit,kajálást,ilyesmit?Néhány dolog a leendő lakókról:

-20/L Tanulok (jövőre egyetemre megyek,ezt az évet kihagytam).Emellett dolgozom,havi jövedelmem 200.000 Ft (mielőtt valaki rosszra gondolna,apukám alkalmaz,ezért kapok ennyit,nem vagyok sarkcsillag vagy ilyesmi)

-21/F (párom) Konyhán dolgozik,a jövedelme 90.000 Ft.

-20/L (barátnőm) OKJ-s tanfolyamra jár,nem dolgozik,de egyéb forrásból havi kb. 130 jön neki össze.

-22/F (barátnőm párja) Sofőr,a jövedelme 80.000 Ft.

-20/L (szintén barátnő) Egyetemre jár,mellette pincérnőként dolgozik,a jövedelme 70.000 Ft.


Mivel elég jelentősek a különbségek,szerintetek hogyan kéne megoldani a rezsi és kaja kérdést?Nem szeretném ha valakinek egy fillérje sem maradna,viszont azt sem hogy 1-2 ember tartsa el a társaságot.Illetve hogy szokás az étkezéseket,bevásárlásokat,takarítást bonyolítani?Én szívesen főzök pl. mindenkire,csak azért elég nehéz olyan kaját csinálni minden nap,ami ellen senkinek nincs kifogása.



2015. szept. 3. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem csak ketten a pároddal költöztök be?

Szerintem elég kényelmetlen lesz.


Ha ragaszkodsz hozzá:

- rezsit osszátok el fejenként

- kaját mindenki oldja meg magának, mindenkinek mások az igényei és a lehetőségei is

- időnként csinálhattok közös főzéseket, kajálásokat

- takarítani mindenki a saját szobáját, a közös helyiségeket osszátok be, hogy melyik héten ki

2015. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindneki főz magára, nem zabálja fel sneki a másik kajáját, mindenki rendet tesz maga után és az alapvető személyi higiéniás és kulturált ember ismérveit magára veszi, pl. nem hagyjuk szarosan a vécét, ülökét lehajtjuk, lányok a kihullot hajat összesöprik, nem eldugítják vele a lefolyót és társaik. Párok nem üvöltve szexelnek, tévét/zenét nem kell üvöltetni, a másik napirendjét meg tiszteletben tartani azzal, hogyha valaki pl. még alszik emberibb időpoban (értsd olyan reggel 9-ig pl), nem verjük fel hangoskodással.
2015. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ember, komolyan minek még oda egy pár, meg egy lány? Imádnám, ha lenne ekkora lakásom :D
2015. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!A lakás hatalmas,így sem lesz minden szoba foglalt.A kajálást én is így képzeltem kb.Remélem nem lesznek olyan esetek,hogy valaki megeszi más kajáját és emiatt balhé lesz.
2015. szept. 5. 22:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mèg egy hely abban a nagy hàzban? Szinglu csajnak nem kell egy sàrmos 24F? :-P
2016. márc. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!