Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régen is ennyit ittak a fiatalok?

Régen is ennyit ittak a fiatalok?

Figyelt kérdés

Az osztályomban minden hétvégén totál részegek az emberek. Van olyan is, aki minden nap iszik.


Régen is ilyen volt a helyzet?



2016. márc. 16. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A mostani 40-esek közül vannak akik a mai napig isznak, annak idején ugyanúgy voltak koncertek, stb ahol eléggé itták a bort, sört.
2016. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
magyarország az alkoholisták országa, komcsi hagyaték... csak ma már divat is lett :)
2016. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Többet ittak.
2016. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Húsz éve is sokat ittunk fiatalon, pedig jól tanuló kulturált gimisek voltunk. Inkább csak a pénztárcánk szabott ennek határt, nem a kedvünk :)
2016. márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"Ezek a mai fiatalok..."
2016. márc. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még többet. Csak nézz meg egy régebbi filmet vagy egy régebbi időben játszódót.

Pl magyarból a Moszkva tér (1989-ben játszódik)

Vagy a Grease.

Nem voltak különbek mint a mai fiatalok, csak nem volt facebook, hogy nagy dobra verjék.

Apám majd 50 éve volt szakmunkás tanonc, azaz a 60-as években és már elég keményen ittak akkor is tizenévesen, nem hiába lett a mai 50-60 éves korosztály egy alkoholista korosztály.

A katonaságról meg ne is beszéljünk, ott is nagyon sokan rászoktak az itókára.

2016. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is azt hallottam a nagyapámról, hogy fiatalon alkoholista volt. Később szerencsére kevesebbet ivott, de sajnos ez a ritkább eset, hogy egy alkoholista felhagy az ivással.
2016. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, régen is ugyanúgy ittak a fiatalok, anyám mesélte, hogy középiskola alatt gyakran tértek be a barátnőivel az egyik városi kocsmába sörözni. De bulitörténeteket is hallottam már elég hajmeresztőeket. Ráadásul nézz csak körbe az idősebb korosztályban, mennyi alkoholista van köztük.

Amúgy azt azért hozzátenném, hogy ez nem magyar specialitás, Ausztriában élek, de az osztrákok sokkal iszákosabbak, mint a magyarok.

2016. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

A 6-os válaszolóval értek egyet. A hétvégi bulikban való ivászat egyáltalán nem újkeletű dolog, csak régen nem nagyon voltak ahhoz technikai eszközök, hogy meg is örökítsék, aztán meg megosszák a világgal a neten keresztül.

És egyébként bármennyire is nagy divat ezen sopánkodni, be kéne már látni, hogy attól mert valaki a bulikban szeret a pohár fenekére nézni, még nem jelenti azt, hogy egy büdös, semmirekellő, tróger alkoholista lenne. Ezek az emberek ugyanis ugyanolyan átlagos, iskolába járó fiatalok, mint mindenki más. Kinek jobb a tanulmányi átlaga, kinek rosszabb. Aki esetleg nem olyan jó tanuló, azért se feltétlenül az alkoholt kell hibáztatni.

15 évesen én is túl voltam már az első kocsmázásomon a haverjaimmal és igen, visszagondolva rá, ma már csak röhögök azon, hogy mit akartam én még ott a kocsmában taknyos 15 évesen?? De ezt akkoriban persze nem éreztem.

Mégis itt vagyok egészségesen, korrekt érettségivel, egy OKJ-s szakmával és jelenleg épp munkakeresés alatt állok. Továbbra is szeretek inni a bulikban, de nem lettem alkoholista.

Na, ezt kapjátok ki! :D

22/F

2016. márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!