Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Menjek el pszichologushoz?

Neked Csak Garage kérdése:

Menjek el pszichologushoz?

Figyelt kérdés
(Elore is bocsanat az ekezetekert.) 13 eves lany vagyok, a ket tanar a suliba nagyon sokat piszkal, kerdezgetik hogy ,,mi a bajod?" Meg hogy ,,te depresszios vagy". Mar nagyon kezd az idegeimre menni, sokag sirok miatta, mert kihivtak a csaladsegelyt. Igazabol ha csak engem erintene ez az egesz, akkor kulonosebben nem erdekelne, csak az a baj, hogy anyat is ertinti, es nem akarom, hogy miattam legyen sokat szomoru. Anya ma bement a csaladsegelyhez mert behivtak, elmondta mi a gond (mellesleg a problema, hogy nem eszek, mert nincs etvagyam, sokat vagyok szomoru,eletkedvtelen, es a tanulmanyi eredmenyem is romlott) es valami kornyezetet akarnak megnezni, gondolom a hazat, a szobamat, meg ilyenek. Meg pszichologushoz kell majd jarnom, de nagyon felek, sirni fogok, es meglatja a kezemen a hegeket. Ilyenkor mit csinaljak? Hogy masszak ki ebbol az egeszbol? Egyszeruen nem birom mar.

2016. márc. 17. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. En sem irok ekezettel.

Menj el pszichologushoz! Ez a legfontosabb! Ne vagd magad! Semmikeppen sem! Ha a ket tanar piszkal meseld el anyudnak, hogy milyen atrocitasok ernek az iskoladban, es o segiteni fog. Ha sokat vagy lehangolt, bus akkor lehet hogy depressziod van. Ne vedd rossz neven, de bagy valoszinuseggel. Azert fontos a pszichologus, mert ez rosszabbra is fordulhat.....

Ne vagd magad, probalj ujra boldog lenni, orulj az apro dolgoknak is. Pszichologushoz muszaj menned! Nagyon kedves lesz es segiteni fog! Hajra :)

15/L

2016. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Koszonom!:)

Igazabol meg tavalyrol vannak meg a hegek, mert 12 evesen voltam eloszor szerelmes, es hat nehez volt gyerekkent ezt erezni, vagdosassal csillapitottam a lelki fajdalmamat.

2016. márc. 17. 21:31
 3/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Sajnalom, de tenyleg hagyd hogy segitsen a pszichologus! Labaj ki ebbol az egeszbol, es legy ujra eletvidam :)
2016. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

"a ket tanar a suliba nagyon sokat piszkal"


Ahogy nézem, nem piszkálnak, hanem teljesen jogosan aggódnak miattad, és segíteni szeretnének, mert tényleg nem vagy jól. Szerintem is menj el ahhoz a pszichológushoz. Nem fog bántani azért, mert meglátja a kezeden a hegeket, semmi rosszat nem fog mondani. Látott már sok ilyet.

2016. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Uuuh.

Hááát.

Nagyon rád fér.

De pszichológus nem megfelelő ilyen esetre. Úgy értem, esetek 98%ában egy átlag pszichológus nem tud segíteni te problémáid nagyján.

Írj rám s segítek.

Változtatni kell személyiséged nagyon rosszul ön nevelt részén s sok más adathibán.

2016. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1 koszonom:)

#2 nem tudsz rolam semmit, sok trauma er engem, alapbol ertettebb vagyok. De nem ugy, hogy nagy a mellem, meg ilyenek. A gondolkodasom erettebb a korosztalyomnal.Ez volt az elso es az utolso, hogy reagaltam a,, lehordo" szovegekre.

2016. márc. 17. 21:36
 7/12 A kérdező kommentje:
#5. Tenyleg piszkal, legalabbis az egyik, a masik annyira nem. Konkretan leri*ancozott, mert inkabb baratkozom az osztalyba fiukkal lany letemre.
2016. márc. 17. 21:39
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Csak pszichiáterhez ne! Ezt a rossz korszakot gyógyszer nélkül is le lehet küzdeni.
2016. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Atyaég, mint a karantén az E.T. filmben. És akkor még azt várják, hogy érezd jól magad: "te depresszios vagy" - kösz, ő meg idióta; még ha igaz is, ne vágja már a fejedhez, azzal aztán tényleg sokat segít.

"leri*ancozott"

Egy tanár... < itt most nagy káromkodás van > ...Az ilyet amennyire csak tudod, engedd el a füled mellett. 13 évesen amúgy nem kell depressziósnak lenni ahhoz, hogy baja legyen valakinek, kilépsz a gyermekkorból, csupa újdonságokkal találkozol, nem csoda, ha félelmetesnek látod. De nem ismerem a helyzetet, szóval ne adj a szavamra.


"...nem akarom, hogy miattam legyen sokat szomoru."

Ez teljes érthető. Viszont ő felelős érted, nem te őérte. Ezt a terhet nem kell a válladra venned, így is van rajtad elég. Ha valamilyen konfrontációba kerülsz, kérdezd meg magadtól, hogy az a te problémád-e. Ha igen, akkor foglalkozz vele. De sok esetben olyan helyzetek merülnek fel, amik nem a te problémád, tehát el lehet őket engedni. Ez nem mindig könnyű, de megnyugtató, és utána jön a megkönnyebbülés, amiért nem vetted magadra.


"...de nagyon felek, sirni fogok, es meglatja a kezemen a hegeket."

Nem kell félni a sírástól, az segít, a pszichológus meg nem minősít téged, hanem segítséget nyújt a probléma megoldásában. Beszélhetsz neki a hegekről, látod most is felvállaltad.


"Ez volt az elso es az utolso, hogy reagaltam a,, lehordo" szovegekre."

Nagyon helyes, tényleg érettebb vagy a korodnál.

2016. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#10 szerintem te ertetted meg a legjobban a helyzetemet. Koszonom a jo tanacsokat:)
2016. márc. 17. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!