Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van itt Mensa tag? Milyen...

Van itt Mensa tag? Milyen közösség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hónap elején írtam egy tesztet a Mensa szervezésében. 130 és 134 közötti eredményt értem el - felvettek.


De elég előnytelenül nézek ki, és nem vet fel a pénz sem.


Mennyi a Mensában a felszínes ember, aki emiatt elítélne? Tehát ez - bármilyen mértékben is - függ az intelligenciától?


(Eddigi tapasztalataim alapján az céltudatos/tanult emberek között kevesebb felszínes egyén volt. Ezekhez pedig kell némi sütnivaló.)


Előre is nagyon köszönöm a segítőkész és udvarias válaszokat! :)


Ui.: Neten nem szeretnék ismerkedni!



2016. ápr. 13. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Nincs. Nekem a Mensáról a kaja jut eszembe...
2016. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
:D Értem, azért még várok, hátha felbukkan egy tag :)
2016. ápr. 13. 20:20
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyaránt vannak köztük felszínes és jó fej emberek, bár nem tudok pontosabb képet adni róluk, mert csak egy előadáson voltam, amit szerveztek. Nem vagyok pesti és részben emiatt nem járok a programokra, a másik ok pedig az, hogy nem igazán szeretem az embereket. Nehezemre esik kapcsolatokat létesíteni és kifáraszt az ismerkedés, ennélfogva inkább kihagyom.

Egyébként én is sokkal kevesebb előítéletet tapasztaltam a tanultabb emberek között, bár itt figyelembe kell venni, hogy a tanultság nem mindig egyenesen arányos az intelligenciával.

Viszont nem hiszem, hogy a kinézeted és az anyagi helyzeted befolyásolná a rólad alkotott véleményüket. Szerintem menj el pár programra és ha nem lesznek szimpatikusak, akkor ne menj többet. Mert ha meg sem próbálod, lehet hogy tök rendes emberekkel való ismerkedéstől vágod el magad, szóval egy próbát mindenképp megér.


Üdv, Raven

2016. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Raven: Köszönöm szépen a válaszod! Elmegyek.
2016. ápr. 13. 21:48
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
IQ klux klán avagy: imádjuk együtt magunkat, amiért 130 pontot elértünk egy teszten, nyehehe. Oly csodás felsőbbrendű lények vagyunk, éljen az intelligencia ami csak nekünk adatott meg! felső 2%... hahaha. Szégyenteljes buta pórnép, mi jobbnak születtünk.
2016. ápr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

IQ-klux klán :D Van humorod!

A válaszodhoz félig-meddig kapcsolódóan:

Ha a szépnek és/vagy gazdag családba születettek megtehetik, hogy büszkék legyenek arra, amiért a kisujjuk utolsó percét sem mozdították meg -sőt, másokat mindenféle ésszerű ok nélkül lenézzenek-, akkor a magas intellektusúak miért nem lehetnek büszkék arra, amiben jók?

Nem mintha én le akarnék nézni bárkit is.

2016. ápr. 13. 22:37
 7/16 anonim ***** válasza:
Én büszke vagyok arra, hogy én vagyok a világ legokosabb embere... De ez egyfajta magányos érzés. Hogy oszthatnád meg valakivel is? A "sziasztok én egy zseni vagyok" nem igazán hat meg senkit sem...
2016. ápr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%

Azért az intelligencia egy csöppet kényesebb téma mint a pénz, szerintem. A pénz mérhető, az intelligenciáról pedig csak azt hisszük, hogy mérhető. Ezért f* szság ez az egész Mensa téma. Ne a "magas intellektussal" azonosítsuk már, ez csak egy teszt.

És akinek 129 az IQ-ja de mellé valami hihetetlenül kreatív és zseniális ötletei vannak az már kevesebb annál akinek 135 de úgy működik az agya mint egy gép?


Mondjuk még mindig jobb mint amikor a tanulmányi eredménnyel azonosítják az intelligenciát, na attól tudok kiakadni. Aztán írjuk az érettségi feladatlapot bioszból, már egy kicsit gondolkodni is kell, nem csak visszahányni a bemagolt moslékot. Hoppá a kis ötöstanulónk kettest ír a bukott szamár pedig négyest...

2016. ápr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%? Nem is rossz, 0-ra számítottam. :DDD
2016. ápr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Tag vagyok, bár a közösség életében nem veszek részt (nehezen illeszkedem be közösségekbe). Amit látok, az alapján teljesen normális, rendes emberek, van sok közösségi program, ahova elmehetsz, és kizártnak tartom, hogy az anyagi helyzeted miatt bárki is csúnyán nézzen ott rád. Szállj be nyugodtan, nézd meg magad. Ne adj az olyanok véleményére, akik nem is ismerik őket, csak valamiféle komplexusból adódóan már előre támadnak. Én nem tapasztaltam felsőbbrendűségi érzést náluk.
2016. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!