Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Minden közösségben van egy...

Minden közösségben van egy különc. Ti mit gondoltok róluk? Milyen típusúak voltak?

Figyelt kérdés
A "különc" a saját tapasztalataitok alapján milyen kaliberű ember?Ha esetleg voltatok már olyan életszakaszban,hogy ti voltatok az aki úgy kicsit kilóg a sorból, hogyan éreztétek magatokat?Számotokra ez előnyt vagy hátrányt jelentett?

2016. ápr. 10. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Én most gimis vagyok, most kezdtem a 9. Et és kb mindenhol ki voltam kozositve. Oviban orultem ha egy baratom volt de o mindig beteg volt ugy hogy sokszor egyedul voltam. Altalanosban mar jobb volt a helyzet mert voltak barataim de ott is kellett pàr év mire beilleszkedek. De az is valtozo volt mert igazabol en mentem oda mindenkihez es mondhatni elviseltek. Jelenleg is ket baratom van akikhez en szoktam odamenni tobbiek nem szeretnek. Nalam leginkabb hatranyt mert orulnek ha lenne vegre egy olyan baratom akire tenyleg szamithatok es nem csak akkor kellek neki ha vmi baj van v kell a lecke...foleg h sok lany keresztbe tett nekem es felek ezert az oran megszolalni meg jol teljesiteni. Viszont elony az, hogy mindig onmagamat adtam es ha a tobbseg azert meno mert keresztbe tesz a masiknak es 15 evesen iszik meg pial akkor koszi inkabb maradok egyedul. Altalanosban volt meg egy lany aki kuloncebb volt nalam de nala meg is voltak az okok, apolatlan volt, mindig rajott az ot perc es mindenkit idegesitett. Nekem azert sem ment soha az ismerkedes mert tulzott szorongasom van emberek kozott es ha meg meg is alaznak akkor ugy erzem hogy szerencsetlen vagyok es megjobban nem megy. Nincs bajom egyebkent veluk ha normalisak.
2016. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A különcség ott kezdődik, amikor valaki jobban érzi magát egyedül, nem illeszkedik be társaságokba, az hogy valakinek ez előnyt vagy hátrányt jelent, az hozzáállás kérdése.

Pl. aki úgy éli meg, mint valami kényszert, hogy azért különc, mert gyakran nem tudja elviselni a társaságot, és rosszul érzi magát a szorongásától, annak negatív.

Aki úgy van ezzel, hogy tudatosan azért szeret egyedül lenni, mert elítéli a környezetét egy kézzelfogható ok miatt, és jobbnak véli a kívülállást, annak teljesen pozitív.

Sokakban vegyes érzelmek vannak ezzel kapcsolatban, érzelmi hullámok, leginkább én is ilyeneket tapasztaltam. Olyanok akik teljesen bizonytalanok a saját kapcsolataikat illetően, amiközben próbálnak is a társaság részévé válni. Van aki elfogad olyannak, amilyen vagy, van aki nem túlságosan.

Sokan a különcség fogalmát a stílusra, kinézetre asszociálják, a személyes tapasztalatomból lehet különc valaki attól, hogy a környezetéhez eleve saját magát kizárja a környezetből, komfortosabban érzi magát egyedül, nem szívesen nyílik meg, nagyon érzékenykedő és mindent magára vesz. A magát különcnek érző ember gyakran 'kívételesdit' játszik. Mondok erre egy konkrét példát:D Ha másokon viccelődnek, azon nevet a kis-kivétel, de ha rajta, akkor borzasztóan besértődik.


Egy olyan közösségben, ahol alapjába véve mindenki valamilyen formában egyedi és megvan a saját világa, de másképp normálisan kezelik egymást az emberek, egymáshoz alkalmazkodva; a különc ember itt az, aki elviselhetetlen, mert pl. nem adja meg a módját annak, hogy eligazodjanak rajtuk, nem megbízható vagy nem őszinte, vagy nem nyitott másokra, zavaros lelkű.

2016. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikor én éreztem magam különcnek , akkor sokáig a környezetem okoltam azért, hogy nem tud befogadni.

Manapság viszont bármelyik környezetben megtalálom a közös hangot az emberekkel, mindig lesznek hasonlóságok valakivel és különbségek, nincs olyan, hogy valaki teljesen illeszkedik személyileg hozzám, vagy egyáltalán ne illeszkedne. Inkább olyan társaságot keresek, ahol jól tudom érezni magam, vannak olyan társaságok, ahol képtelen lennék erre, bár szívesen javítanék az empátiámon mindenkivel szemben.

2016. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!