Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehet tenni egy skizofrén...

Dablarissza kérdése:

Mit lehet tenni egy skizofrén emberrel, ha nem látja be, hogy problémája van, és segítségre van szüksége?

Figyelt kérdés
Van egy "zaklatóm", a páromnak a 3 évvel ezelőtti volt barátnője. Két hét alatt 600 (!!!) üzenetet írt nekem eddig. Minden nap meg akar győzni arról, hogy a párom bekamerázta a lakását, meg még egy jó pár helyet. Állítólag feltörte a freemail-fiókját, OTP-fiókját, fészbuk-fiókját, folyton lehallgatja a telefonbeszélgetéseit, az utcán is folyton követi, és ráadásul nem csak ő, hanem mások is... A két lányát folyton el akarják rabolni, de "nem mondhatja el, hogy miért". A volt párja "okkal lépett az életükbe, stb. ". Felhívtam már egy pszichiátert is, hogy ilyen helyzetben mit lehet tenni, mikor valaki beteg, de nem ismeri fel, épp ezért nem is megy orvoshoz. Azt mondta, hogy csak az a megoldás létezik erre, hogy kihívom a háziorvost, ő meg ha úgy látja, kihívja a mentőket, és ők elviszik kényszergyógykezelésre. De hogy hívjak orvost egy olyan emberre, akinél nem vagyok ott??
2016. ápr. 16. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Tégy valamit ez ellen. Nem lehet letiltani hogy ne írogasson????
2016. ápr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De nem ez volt a kérdés. Tudom, ez a legegyszerűbb megoldás De én tényleg a megoldást keresem...

.

2016. ápr. 16. 08:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Meggyőzni nem fogod tudni, mert úgyse látja be, hogy problémája van. Egy volt lány barátom folyton azt képzelte, hogy elrabolták a földönkívüliek, és reggelente tűszúrásokkal a karján ébredt. Ez még semmi, ugyanis magát is közéjük sorolta, miszerint neki küldetése van itt. Akárhogy magyaráztuk neki, nem volt képes elfogadni a valóságot. Nehéz az ilyen emberekkel... Az a legegyszerűbb, ha nem érintkezel velük semmilyen formában.
2016. ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fel lehet jelenteni zaklatásért.
2016. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyet tehetsz: Feljelentés! Ha kimennek a rendőrök és látják hogy pszichésen nem stimmel a nő (látni fogják, nyugi), akkor ők maguk hívnak mentőt, és berakják a zártra egy időre. Persze az kérdés, hogy kiengedés után szedni fogja-e a gyógyszereit. De miért nem párod intézkedik? Ő a férfi, ráadásul ő kezdett egy ilyen nővel...
2016. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!