Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tennétek ha évek múltán...

Mit tennétek ha évek múltán összetalálkozni a ''két életetek''? (rész. Lent)

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt KÉT facebook profilt csináltam, egyik profilommal csak azokkal beszélgettem, akik közeli ismerősök voltak (család, munkahely, iskola)

a másikat pedig ismerkedésre (bár teljesen igazinak tűnt)

egyedül a családnév eltérés, a keresztnév megegyezett.

Biztonságban szerettem volna érezni magam, hogy a nevemet ne pecsételhesse meg egy rosszul alakult ismerkedés, találkozás idegenekkel, hisz nem nagy országban élünk.

Hívjuk valódi profilnak az igazit, és másodlagosnak azt ahol a családnevem kitalált volt.

Úgy tudtam magam elrejteni, hogy a valódi profilom összes ismerősét a másodlagos profilommal letiltottam, a valódi-ra pedig nem tettem ki képet. T

udom skizofrén vagyok.. :D

Én csak biztonságban akartam élni.. és ez évekig sikerült is, viszont most már, mivel több mint 3 éve élek egy helyben, egyre több ember ismerni a valós és a másodlagos 'énemet' úgyérzem hamarosan összeér a két szál...


mennyire gáz az amit teszek / tettem?

Nem írom le az összes adatvédelmi szempontomat, de az egyik legfontosabb, hogy az emberek látják, hogy KI kedveli a képemet, és ha feltűnően sok ember, az eltért volna attól, amit az emberek gondolnak rólam.

Úgy éreztem a személyiségem védelme érdekében, és az esetleges megaláztatásokat elkerülve így fogok élni, és ahogy mondom évekig működött is. De most jön el az az idő, amikor valaki X-nek ismer, valaki Y-nak, és ők ketten találkoznak... Tudtam, hogy egyszer eljön majd ez az idő, de akkor sem tudtam mi fogok kezdeni a helyzettel. Vállalnom kell a felelősséget, csak én okoztam magamnak ezt a helyzetet.. igen ezeket én is tudom.. Esetleg valaki járt más hasonló cipőben? Milyen megoldást talált rá?

Én azt hiszem azt szeretném, hogy a 2 életet nem érjen össze, pedig ez elkerülhetetlennek látszik és minden egyes nappal rövidebb életűnek érzem ennek e helyzetnek a fenntarthatóságát. :(



#kétéletemvanDEígyakarokélni
2016. ápr. 16. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs probléma, nincs probléma.
2016. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem derül ki, hogy miben ismernek téged másnak azok, akik a nem valós profilodat ismerték meg. Ha csak a családnevedet gondolják másnak, akkor egyszerűen azt mondod, hogy poénból néha más néven szoktál bemutatkozni. Max. kissé flúgosnak gondolnak majd, de semmi különös.


Ha a nem valós profilod mellé egy teljesen nem valós életet is hazudtál az azzal megszerzett ismerőseidnek, akkor ez a mániákus hazudozás tipikus esete. Volt egy barátnőm, aki még arról is hazudott, ha megkérdezték tőle, mit evett reggelire. Ő ettől érezte magát biztonságban... Ha te is ilyen vagy, akkor nagy valószínűséggel már most is tudja a legtöbb ismerősöd, hogy a te szavadra egyáltalán nem lehet adni, szóval nem lesz annyira kínos a helyzet, mint gondolnád. Ezzel együtt jó alkalom lesz arra, hogy megpróbálj leszokni erről a gyakorlatról, és szembenézz egy picit önmagaddal.

2016. ápr. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!