Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember nem akar ezért elfogadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Egy 17 éves fiú vagyok, és 2 éve költöztünk Magyarországra. Anya részéről magyar, apa részéről pedig román vagyok (mármint ő nem romániai magyar). A legtöbben mindenféle rosszabbnál rosszabb jelzővel illettek emiatt. Soha nem tettem senkivel rosszat, arról pedig nem én tehetek, hogy román vagyok.

Szüleimmel próbáltam erről beszélni, de szerintűk csak annyi a megoldás, hogy ne foglalkozzak velük. Mintha az olyan könnyű lenne. Ezek nem hagyják abba, pedig direkt nem reagálok, mert azzal azt érném el, hogy tudassam velük, hogy zavar.

Magyarul és románul is anyanyelvi szinten beszélek amúgy. A tanáraim azt mondták, hogy ez előbb-utóbb az előnyömre válhat. Nyáron pedig tervezek angolból nyelvvizsgát tenni.


Osztálytársaim sokszor próbálnak olyan dolgokat rámfogni, amiket nem én csináltam. Ők pedig csak simán "az a román g_ci volt" meg hasonlók.


Tudom, hogy sokan esnek át hasonló dolgokon, de senkit nem érdekel, hogy mi történik velem, én meg végső kétségbeesésemben ide jöttem tanácsért.

Lehetőleg normális válaszokat szeretnék. Köszönöm.


2016. máj. 19. 16:06
 1/4 eznemlényeges ***** válasza:

Velem hasonló eset meg, mondjuk nem a származásomért, hanem egyéb okokból. Na, hát ezek nem fogják abbahagyni, vagy csak több év után. Nagyon semmit nem tudsz csinálni, talán felnőnek. Neked meg tényleg hatalmas előnyödre válhat, hogy tudsz magyarul és románul anyanyelvi szinten, most már meg még az angol is jön. Szólj vissza nekik, mást nem tudsz csinálni. Ha nagyon zavar, akkor osztályfőnöködnek szól, s ha nem tesz semmit, akkor folyamatosan mondogasd neki.


Remélem kibírod, mert nekem nem nagyon sikerült, de mindenképpen csinálj valamit, mert súlyos lelki károsodáshoz is vezethet, mint nálam.

2016. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos a sötétség fokozódik... Magyarországon.

Nem sokat tudsz tenni,tényleg ne foglalkozz a gyökerekkel, próbálj a normálisabbjával barátkozni.

Mást nem tudok mondani.

2016. máj. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem voltam román osztálytársaim, de sosem piszkálták őket. Nagyon megterhelő lenne átiratkozni egy másik suliba? Nem mindenhol vannak ennyire rosszindulatú diákok.
2016. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Marha könnyű mondani, de tényleg próbáld meg elengedni a füled mellett. Hidd el, hogy majd ha érettebb közegbe kerülsz és látják, hogy valóban normális srác vagy, nem lesz mérvadó a származásod. Addig esetleg próbálj meg az érdeklődési körödnek megfelelő társaságot keresni, ahol látják, h jó vagy benne, szereted is, ott nem feltétlen lesz talán elsődleges. Bár a gyerekek gonoszak tudnak lenni még ebben a kamaszkorban is. Kitartás, mert ha tényleg így beszélsz nyelveket, valóban hasznodra lesz :)
2016. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!