Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan reagáljam le, hogy...

Hogyan reagáljam le, hogy mindenki frigid libának tart? (sztori alant)

Figyelt kérdés

Előre szólok, nagyon hosszú lesz.


Adott egy egyetemi kollégium, ahol többségben mérnöki és informatikai pályára készülők élnek, és adva vagyok én, aki újságírónak készül.


Csodálkoztam is, hogy nem kapom tőlük a savat a szakom miatt, mikor ideköltöztem, mindenki befogadó volt és kedves, egy darabig még közös témákat is találtam az itt lakókkal, lejártunk a büfébe iszogatni, és már azt hittem, barátok leszünk, mikor az egyik srác egy iszogatós estén feltette nekem az omniózus kérdést, hogy akkor hogyan is lehet engem kiimádkozni a bugyimból.


Mert hogy én "fűzök mindenkit", és "csak hagyom, hogy csorgassák utánam a nyálam", mikor lesz már végre akció.


Soha nem fűztem senkit szándékosan, számomra az, hogy nem vagyok flegma paraszt azokkal, akik kedvesek velem, alap (ahogy nagyon sokaknál szintén az), és soha nem hagytam, hogy meghívjanak valamire, nem kértem tőlük segítséget, semmilyen módon nem használtam ki őket.


Elmagyaráztam, a srác(ok)nak, hogy sajnálom, ha félreértettek valamit, nem akarok se párkapcsolatot, se szexkapcsolatot, se semmilyen kapcsolatot, egyszerűen nem vágyom rá (ez így igaz), és ha ez nekik gond, vagy tudnak olyanról, aki érez irántam valamit, akkor inkább kimaradok az összeröffenésekből egy időre. Azt mondták, semmi gond, ezzel búcsúztunk el aznap este.


Aztán beütött a Gond.


Lementem másnap egy cigire, odaköszöntem, odamentem beszélgetni, mint máskor, néhányan félrenéztek, a srác, aki minden áron ki akart hámozni a bugyimból, elkezdett nevetni, aztán valamit nagyon halkan magyarázni a mellette állónak, hogy "mert ő tudja a dolgokat", a többit már súgta, nem értettem, de éreztem, hogy fölösleges vagyok, arrébb mentem cigizni, akkor odajött a társaságból egy srác és a barátnője, hogy miért jöttem el, meg hogy mi történt köztünk az előbbi fiúval. Annyit mondtam, hogy nem tudtam követni a beszélgetést, mert nem voltam itt az elején, ezért jöttem el, akkor a lány elnézést kért. Ezt az epizódot azóta sem tudom hova tenni, de megalázónak éreztem, pedig nem száz százalék, hogy rólam volt szó, csak úgy tűnt.


Aztán a bugyiimádkozós fiú, meg a baráti köre elkezdett beszólogatni, hogy mekkora ringyó vagyok, miért veszek fel szoknyát, miért sminkelem magam, amikor nem is akarok senkitől semmit. (nem túl rövidek a szoknyáim, a legrövidebb kb. combközépig ér, viszont tény, hogy mindig szoknyát hordok és szeretem a sötét rúzsokat - de tényleg nincs ehhez jogom, csak ha pasit akarok "fogni" magamnak?) Felvilágosítottam őket, hogy a lányok időnként nem a fiúk kedvéért öltöznek fel, hanem azért, hogy ne érezzék magukat igénytelenebbnek, rondábbnak a többi lánynál. Otthagytak.


Ennek nagyjából egy hónapja, azóta nem keresem a társaságukat, igyekszem minél többet a szobámban lenni, mert az egész koliban elterjedt, hogy én vagyok az, aki mindenkinek az agyát húzza, aztán mindenkit lepattint, néhány lány kivételével mindenki megvet, és már én is kezdem elhinni magamról, hogy egy aljas jégkirálynő lettem.


Tegnap pedig megkaptam, hogy egy ostoba bölcsészlány vagyok, akik csak arra jók, hogy dugják őket, és mennyire beképzelt vagyok, miért hiszem azt, hogy én annyira jó nő vagyok, hogy nekem egy férfi sem felelhet meg.


A helyzet az, hogy azért mentem a BTK-ra, mert kiskorom óta írni szerettem volna, és legalább azt tanulom, ami érdekel, és engem ez érdekel, nem a műszaki dolgok. Emellett rengeteget dolgozom, hogy eltartsam magam, és se időm, se energiám nincs egy kapcsolatra, de még ha lenne is, volt egy borzasztó élményem majdnem egy éve, ami miatt még mindig undorodok a testi részétől. Ezzel nem mentségeket keresek arra, hogy miért nem jöttem még össze valakivel, mert szerintem eleve jogom van eldönteni, hogy kivel alakítok ki romantikus kapcsolatot (vagy szexkapcsolatot), és kivel nem, és attól, hogy nem akarok viszonyt senkivel, még nem kellene csadorban járnom, és elkerülnöm az emberek társaságát.


Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tegyek ebben a helyzetben, mert nagyon bánt, elköltözni nem fogok, mert az albérletárak az egekben vannak, és mert nem tartom megoldásnak azt, hogy elmenekülök. Még sosem voltam kiközösítve sehol, és nem tudom, hogy oldjam ezt meg.


Köszönöm a válaszokat, és már az is jól esett, hogy belekürtölhettem az éterbe.


20/L


2016. jún. 8. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Hű de bonyás...

Az infósok hajlamosak a magas intelligencia és alacsony szocializáció miatt erősen fennhordani az orrukat és egy, általam intelligencia-gőgnek nevezett állapotba emelkedni. Azért tudom, mert kb csak infós barátaim vannak, én magam biológus vagyok egyébként. Engem is érint az intelligencia-gőg.


Ámbár amit leírtál alacsonyabb, amolyan laposféregszerű intelligenciáról tesz tanúbizonyságot.

Bár mondtad, hogy nem akarsz lelépni, de én azért ezt javasolnám első sorban, mert ennyit megérdemelsz... Ennyi.


Másodsorban még vagy ötezer oldalnyi szöveget ideírnék, de azt max privátban...

2016. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Valószínűleg a "bugyiimátkozós" srác sértődött meg azon, hogy te nem akarsz tőle semmit és ezért terjesztett rólad, olyan ocsmányságokat. Én annyit tudok mondani, hogy kerüld el őket és keres más megértőbb barátokat. Tudom könnyű eszt mondani, de azért próbáld meg :)
2016. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Nézd, nyomod ezt a szexicsaj-imidzset, de valójában a testiségtől undorodsz, és eszed ágában sincs járni vagy lefeküdni senkivel? Lásd be, ez azért olyan, mint amikor a kigyúrt csávó hörögve, hadonászva késsel fenyeget mindenkit - honnan a rákból kellene tudniuk az embereknek, hogy valójában olyan, mint egy ma született bárány?


Az ember külseje valójában a külvilággal folytatott kommunikációjának a része, és a ruhájával, sminkjével stb. ugyanúgy üzen az ember a körülötte élőknek, mint a szavaival. Ha a te üzeneteid meg a tetteid szöges ellentétben állnak egymással, akkor az emberek jó része elkerülhetetlenül gyanakodva fog rád tekinteni.


Szerintem két lehetőséged van: vagy barátkozz azzal a néhánnyal, akik rugalmasabban fogják fel a dolgokat, és mondj le a többiekről. Vagy pedig változtass a külsődön. Ezzel a "szép vagyok és elérhetetlen" hozzáállással ugyanis az életben nem leszel népszerű a legtöbb embernél.


Mondjuk nagy valószínűséggel ez már csak a jövőre és más társaságokra vonatkozik, mert egy ilyen folyamatot, ami ebben a közösségben az irányodban végbement, már aligha lehet visszafordítani.

2016. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már a maszlagot, Sün; ha egy csaj nem akkora bányarém, mint ide Lacháza, akkor ti csadorban és nagykabátban is kihívónak meg "miértöltözikígy"-nek hívjátok. Fogjátok fel, hogy akármekkora alfahímnek tartjátok magatokat, nem mindenkinek vagytok ellenállhatatlanok.


Kérdező, szard le ezeket a primitív papucsállatkákat, majd lesznek normális barátaid az egyetemről meg máshonnan. Esetleg majd ha lesz egy rendes barátod, akkor összeköltözhettek albérletbe, mert a kolesz az tényleg tud olyan lenni, mint a dedó. Addig is kitartás!

2016. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted miért fektettek energiát abba, hogy férfi létükre szóbaálljanak veled?


Miért? A szex miatt.


Megkapták? Nem!


Meg vannak sértődve? Igen!


Kell, hogy ez téged érdekeljen? Nem!


Ha egyszer lesz munkahelyed... és fogsz dolgozni férfiakkal... rájössz, hogy ott napi szinten alacsonyan szállnak a szexuális utalások... függetlenül attól, hol dolgozol... Ha te ebbe nem szállsz be, akkor ott is te leszel a "frigid". Szokj hozzá, nagyon sok ilyen férfi van. Látod, ezek a te exhaverjaid is egytől-egyig diplomás fők lesznek. Ettől még ugyanolyan parasztok maradnak majd. ;)


Nem tudsz mit csinálni, ha nem akarsz költözni, lenyeled a békát, és nem szólsz hozzájuk. A kollégium nem leányálom. Sok ember van összezárva, és az emberek általában összeférhetetlenek. Eddig ehhez képest látom, rózsaszín buborékban éltél, de az élet nagyrészt ilyen lesz, mint ez a mostani tapasztalatod.


End of story.

2016. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

71%:


"ha egy csaj nem akkora bányarém, mint ide Lacháza, akkor ti csadorban és nagykabátban is kihívónak meg "miértöltözikígy"-nek hívjátok"


Nem.


"Fogjátok fel, hogy akármekkora alfahímnek tartjátok magatokat"


Kur'vára nem tartom magam alfahímnek.


"nem mindenkinek vagytok ellenállhatatlanok."


Kur'vára meg nem fordult a fejemben soha az életben, hogy ellenállhatatlan volnék.


A kérdező valószínűleg nem érti az emberi természetet, sem az emberek viselkedését, különben nem jutott volna olyan helyzetbe, hogy azt sem érti, milyen okból, de kiközösítik. Megfelelő tanács vajon ebben a helyzetben a "te vagy a jó, mindenki más papucsállatka, mutasd meg nekik, Gizike" szöveggel adni alá a lovat?


Vagy esetleg csak arról van szó, hogy a kérdező sorsát valójában magasról leszarod, és csak élsz az alkalommal, hogy nyomhatod a kedvenc mantrádat, meg kivetítheted a régen dédelgetett frusztrációdat valakire?

2016. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!