Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mégis miért nézik le azt...

Mégis miért nézik le azt akinek nincs jogsija? 17/F

Figyelt kérdés
Lenézik azt a ki szegény csoró apja van nem tudja fizetni a jogsit?

2016. jún. 14. 16:30
1 2
 1/13 Inessential ***** válasza:
100%

Nem tudom te hol élsz de én nem találkoztam még ilyennel.

(Nincs jogsim, de tervezem mindenképp, ha lehet saját pénzből.)

2016. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Inessential ***** válasza:
lehet, *
2016. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
sajnos szob suliba járok szegény létemre...
2016. jún. 14. 16:33
 4/13 A kérdező kommentje:
sznob gazdag*
2016. jún. 14. 16:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem van, de nem nézek le senkit akinek nincs és nem is találkoztam még ilyenell, hogy emberek mutogattak a másikra az utcán, kiabálva, hogy "úúú, nézd a hülye gyerek még egy jogsira se tellik!".
2016. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
szomorú ez a világ de csak rosszabb lesz
2016. jún. 14. 16:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Válts iskolát.
2016. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

17 évesen még egyáltalán nem lenézendő, ha valakinek még nincs jogsija. most még tanulsz és nem lehet mindent egyszerre. Az én szüleim sem voltak eleresztve, és levettem a vállukról ezt a terhet, akkor szereztem meg, amikor már volt saját keresetem. Rosszul vagyok azoktól a menősködő tizenéves kölyköktől, akiknek apuci alájuk rakja a verdát jogsistul, aztán azt hiszik övék az egész pálya mert a fejük lágya még nem nőtt be annyira, hogy másokra is tekintettel legyenek.

A felnőtt férfiakat (40 év körüli, vagy még idősebb) viszont ha nem is lenézem, de megítélem az alapján, hogy van-e jogsijuk vagy nincs. Sokat elárul valakiről, ha nem jutott el odáig annyi idős korára, hogy megszerezze a jogsit, és vegyen valami autót, még ha nem is legdrágábbat. Az élet sok szempontból könnyebb autóval egy dolgozó családos embernek. Iskolába egyáltalán nem szükséges autóval járni, sőt tapasztalja meg előbb minden fiatal a tömegközlekedés szépségeit. Bár én nem vagyok rászorulva, hogy valaki cipelje a fenekemet, de nem tudnám olyan férfival elképzelni az életem akinek nincs jogosítványa. Két férfi ismerősöm van akiknek nincs: Az egyik pesti, és azt mondja ott egyszerűbb tömegközlekedéssel járni. Ez igaz is, csak épp soha nem járnak el sehova a barátnőjével a városon kívül, mert az már macerás. A másik haverom mindenhova biciklivel jár, ami szintén szép és jó, de sosem láttam még csinosan felöltözve, ráadásul a minap is mikor meglátogatott, azért kellett elrohannia, mert jött az eső. Aztán ilyen esetek, hogy rosszul voltam, és a férjemnek kellett bevinni a kórházba mert nem tudtam volna vezetni. (vannak ugyanis esetek amikor nem megy ki a mentő, ez nagy tévedés) Ami még idegesíteni tud, az örökös fuvarozásra szoruló jogsi nélküliek. Elvből állítják, hogy klassz az élet jogsi nélkül. Persze, mert mindig van egy barom, aki hozza viszi. Ha érdekel a közvélemény, megkérdeztem erről pár barátnőmet, és ők is azt mondják, hogy kevésbé imponáló számukra az a férfi, aki nem tud vezetni. Nem lenézik, de hátrányban vannak.

Na szóval, bocs, hogy így belefeledkeztem a részletekbe, nálad még ez szó szerint gyerekcipőben járó téma, de azért majd legyél rajta később, mert veszteni nem fogsz vele.

2016. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Utolsó:


Közmunkabérből elég nehéz letenni a jogsit és autót venni.:-S

2016. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9. Ez nagyon szomorú és mint írtam nem lenézem, de a válaszodból is látható, hogy a jogsinélküliség az egzisztenciára utal és sajnos hátrányban vannak. Én viszont azt feltételezem, hogy a kérdezőt az édesapja taníttatja, erre áldozza a pénzét, és ha ilyen színvonalas iskolába járatja, akkor arra következtetek, hogy nem közmunkás lesz belőle.
2016. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!