Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha mindenki csak panaszkodik,...

Ha mindenki csak panaszkodik, hogy mekkora szegénység van ebben az országban, akkor miért nézik le annyian a szegény embereket?

Figyelt kérdés

2016. márc. 10. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Hol van itt szegénység? Az a gáz hogy már mindenki szegénynek érzi magát ha nem tud többmilliós autót venni meg nem vehet meg minden baromságot amire semmi szüksége. Én nem ismerek egyetlen szegény embert sem. De persze magáról mégis minden ismerősöm azt mondja hogy ő szegény és sajnálja magát minden nap emiatt.
2016. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Érdekes, hogy mindenki szegénységről beszél, de én valahogy nem vettem észre, hogy az lenne. Minden második gyerek kezében iPhone van, a lábán meg Converse vagy Nike Airmax.
2016. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sunshinedoll ***** válasza:
17%
Azért, amiért étterembe is elmennek, hogy aztán tiszteletlenül bánjanak a pincérekkel :)
2016. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Akik szerint nicsn sezgénység, azon egyszer menjenek már el vidékra, mert MO nem Budapestböl áll!


Sok helyen a családoknak nincs pénze ennivalóra sem, munkahely nincs, a házat/lakást eladni nem lehet, mert enm veszi meg senki,azaz nem tudnak költözni - és ezek az emberek azok, akik szegények.


Attól hogy BP-en rengeteg gazdag ember van, ez még nem érvényes az egész országra!!!!!

2016. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Pontozzatok csak le nyugodtan, vidéken lakok, itt is ez megy, Ájfón meg márkás ruhák.
2016. márc. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

A nagyon gazdagokhoz viszonyítva érzik magukat szegénynek az emberek. Valamint azért mert a gazdagok korrupciójával szerzett vagyont a szegényebbek fizetik meg. Ettől még az említett "szegényebbek" lehetnek jómódúak is, de mégis a leggazdagabbak csicskáinak érzik magukat.

Azért nézhetik le őket mert nem fognak össze és nem tesznek semmit a "szegénységük", vagyis a korrupció ellen.

Az "Ájfón meg márkás ruhák" csak anyagi gazdagságot jelentenek.

2016. márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja, hogy nincs szegénység az országban, annak ajánlom meglátogatni az ormánsági kis falvakat. Ott a 90%-nak nincs se telefonja, se kocsija, de még téli tüzelője sem.
2016. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki szegény, annak is lehet márkás ruhája vagy telefonja, ha például ajándékba kapja tehetősebb rokonától/barátjától, vagy hónapokig/évekig spórol rá. Nem értem, miért kell rögtön azt feltételezni valakiről, hogy tehetős, mert van 1-2 cucca, ami drága. Az unokatesómnak is iPhone-ja van, pedig csak a minimálbért keresni, tehát nem gazdag. Részletre vette meg a telefont, a felét a pasija fizeti, a másikat meg ő havi párezer forintos részletekben. Nekem amikor munkanélküli voltam, tehát pont hogy nulla volt a bevételem, akkor is egy 60.000 forintos iPod volt a zenelejátszóm, mert azt kaptam karácsonyra a családtól. Ettől függetlenül én nem voltam gazdag. Sőt! Kajára sem volt pénzem! Magamnak nem tudtam volna megvenni. Még most sem tudnám, a jelenlegi fizetésemből, mivel nettó 80-at viszek csak haza. Szóval azért, mert valakinek van valami tárgya, ami drágább az átlagnál még nem jelenti azt, hogy ő el van eresztve pénzzel!
2016. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó, pont azt az esetet írtad le, mikor valaki többnek akarja mutatni magát, mint ami/aki.
2016. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Aki lenézi a szegényeket, az mind gonosz elfuserált szemét ember.
2018. ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!