Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem képesek felfogni...

Miért nem képesek felfogni egyesek, hogy ha bántalmaznak másokat, akkor ezzel tényleg tönkreteszik az életüket?

Figyelt kérdés

A bántalmazó, verekedős emberek egyszerűen nem tudják megérteni, hogy nem csak viccből mondják, hogy hagyd békén, ne k.rd el a másik gyerekkorát/életét. Ők csak csinálják tovább... De miért? Mondják, hogy kivetíti másokra a gondját/baját. Hát nekem is kijutott rosszból bőven! Mégse bántottam másokat soha, de ez most nem is fontos. Én nem tudom elhinni, hogy düh kivetítésként csinálják. Ha fel tudja valaki fogni, hogy: ,,Oké, nekem rossz. Rossz, mert velem is ezt csinálták.'', akkor hogy lenne képes ő is erre?

(Olyan is írhatna, aki csinált már ilyet.)



2016. jún. 30. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Az emberek gonoszak. Sok iskolai zsarnok abban leli az örömét, hogy a gyengébbeket cseszteti, neki csak szórakozás, abba bele sem gondol, hogy mi lenne ha vele is ezt csinálnák, az pedig eszébe sem jut, hogy mit érezhet a másik. A bántalmazó nem fog emlékezni ha felnő, hogy mit tett, de akit bántott az felnőtt korában sem tud teljes életet élni sokszor emiatt.

Én személy szerint pont azért nem bántok senkit, mert nekem is szarul esik/esett ha bántanak/bántottak.

Ez motiválja azokat is akik felnőtt korukra szemetek lesznek, mert jó érzéssel tölti el őket, ha már gyerek korukban nem tudták megvédeni magukat, akkor majd most bosszút állnak. Nem érdekli őket, hogy egy ártatlant bántanak.

2016. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
46%
Tudod talán ki kellett volna állnod magadért. Szeretnéd azt hinni, hogy egyedül a másik fél a hibás, aki bántott, de ne feledd, ehhez két ember kellett. Egyik aki csinálta, másik aki hagyta. És általában a támadókat azért nem piszkálja senki, mert ők kitudnak állni magukért.
2016. júl. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Senki nem kérte azt hogy kezdjen támadni, ne hogy ő legyen a hibás!!

Velem is ezt csinálták sokszor, nagyon rossz volt.

Aztán elkezdtem Thai boxolni.

Nőtt az önbizalmam, kiállásom+ ugye telt az idő, komolyodtunk mi is, de néha azért elkezdték, de már nem voltam teljesen az áldozat tipus.

Viszont azt vettem észre magamon hogy könnyebb felidegesíteni, vagy ha ugyan azok beszolnak hatalmas düh, sőt gyűlölet önt el, sokkal aggresszívabb lettem, ha valaki úgy felidegesít félholtra verném legszivesebben. És amikor így felidegesítenek, akkor a legdurvábban próbálok visszavágni szavakban.

2016. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es: Tipikus vagy... nem is rólam van szó, te...
2016. júl. 1. 16:38
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Tipikus vagy sem, de igaza van. Amikor engem kóstolgattak általánosban és középiskolában, nem hagytam magam, és a "zsarnokok" kerestek maguknak olyan lúzert, aki hagyta magát mert beszari.

Aki nem mert, és nem is mer kiállni magáért.

Akiből pont ezért egy törött ember lesz felnőttkorára, nem azért mert "bántalmazták", (mert MINDENKIT bántalmaznak, nem csak 1 embert próbálnak. Csak a többség nem hagyja magát) hanem azért mert lelkileg és szellemileg is gyenge, nem küzd az igazáért, azért hogy békénhagyják, csak látványosan szenved, amivel még több zsarnokot és bántalmazót vonzz magához.

Az "áldozat" csinálja ezt saját magának, mert életképtelen.

2016. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na ezzel csak lepontozást értél el. :)
2016. júl. 1. 21:35
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Én kérek elnézést, hogy megadtam a választ a kérdésedre :D
2016. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak a te elmédben létezik ez, haver. Egy csomó embert ismerek, akit már 7 éves korától, általános első osztálytól bántalmaztak. Az egész fiatalsága ebből állt, és még elvárja bárki tőle, hogy szembeszálljon valakivel? Ez az ilyen esetek 1 százalékában ha előfordul... Az ilyen emberek nagyon nem változtatnak, mert ebben nőttek fel, és számukra lehetetlen ezt elképzelni.
2016. júl. 2. 11:38
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Velem is próbálkoztak, megakartak verni stb. Az első ilyenek már gyakran kisgyermekkorban megtörténnek. Muszáj kiállni magadért, mert ha nem teszed benne maradsz az áldozat szerepében.

A bántalmazók általában egyébként alacsony értelmi szintűek, ez jelenti nekik a szórakozást. Csoportba verődnek és élvezkednek a másikon. Kb. mint amikor a gyerek eltapos egy bogarat élvezetből. Csak ők embereket taposnak el. Meg tudnak változni persze, de ahhoz nagyon megrendítő eseménynek kell történnie a szemszögükből. Pl.: életmentő műtét vagy nagyon kiadós verés.

2016. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy mire rájönne az ember hogy kikell állnia magáért késő.

Mondjuk 1. osztályban kipécézik, ő már 4.-ben nem vakarja le magáról őket.

2016. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!