Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen társadalmi problémákat...

Milyen társadalmi problémákat láttok a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

2016. júl. 7. 07:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Züllés, cigi, erkölcstelenség és a rengeteg tetoválás. Tisztelet a kivételnek.
2016. júl. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Drog,kiközösítés,testképzavar,lekezelès,pia,cigi
2016. júl. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ja a rengeteg tetoválás, meg a rap zene... bakker. Ezeknél azért van komolyabb dolog is, pl a kiközösítés, zsarnokoskodás, elkényeztetettség, tiszteletlenség. Azt ki nem szarja le, hogy van rajta egy minta, meg cigizik, ha egyébként előzékeny és kedves?
2016. júl. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Rosszat követés, nem gondolkodás.
2016. júl. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg mentális probléma, depesszió, szorongás, teskép zavar stb.

Céltalanság, a dolgok elfogadása, ahelyett, hogy küzdenének egy munkáért. Nem mernek lépni, gyakran még azok sem akiknek jó esélyük van pl. elköltőzni vagy munkahelyet létesíteni, vállalkozást indítani.

Tiszteletlenség, főleg a saját köreikben. Ez ráadásul csak romlott az internetnek köszönhetően.

Nem sportolnak, zenélnek, nyitnak új dolgok iránt. Elhízás vrszély, tv, internet az egyetlen hobbi.

Drogok

Fiatalokat segító szervezetnél vagyok, ezek a fő problémák.

Pozitív dolog, hogy dzerintem a mai fiatalok, értelmesebbek és kedvesebbek. Amikor én voltam gimis, te jó ég, tiszta idióták voltunk és hazafelé azon szorakoztunk, hogy beszóltunk fűnek- fának. Szerintem most azért jobban nevelik a gyerekeket :)

2016. júl. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem amiatt tűnnek automatikusan rosszabbnak mert ők gyerekek mi meg felnőttek vagyunk. Felnőttként már más az értékrend és a mentális érettségi szint, bár a munkás lakótelepi felnőtteknél kb ugyanazt a szintet látom mint a gyerekeknél. De hát nem lehet mindenki tanár. De ha már tanárok, közöttük is akad már jópár bunkó és hülye. Akkor mit várjunk a gyerekektől?

Amikor ennyire fiatalok voltunk akkor mi sem voltunk szentek.

Talán annyival rosszabbak a mai fiatalok, hogy van az internet, ahol a hülyeség a szleng tökéletesen terjed, sőt... Már a bunkóságra tanítja az internet a fiatal korosztályt.

Amikor felnőttem már volt internet, de akkoriban még az is másabb volt. Nézz meg egy mai cikket valamelyik internetes híroldalon. Olyanokat leírnak amiket régen nem lehetett sajtóban lehozni. Tele vannak a szövegek trágársággal, vulgaritással és hibával.

Előző választ adó ahogy említette a beszólogatást, hát pont ezen is látom amikor a nem kisebbségi magyar fiataloknak milyen mocskos a szája, már az egészen fiataloké is.

Valahol a régi időseknek is (akik már jobbára üknagyszülők) igazuk volt a mai fiatalozással, mert a régebbi generációk sokkal konszolidáltabbak voltak.

A másik probléma, amiben nem a fiatalok a hibásak, hogy nekik nehezebb. Mér én is abban a generációban vagyok, amelyiknek nehézkesebb elérnie bármit is.

2016. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

kreativitás és fantázia hiánya, mindent azonnal akarás, türelmetlenség.


ezen az oldalon ez nagyon jól meg is látszik 1-1 témakörben. Kérdező nem kap választ a kérdésére pár percen belül, akkor ki van akadva.

2016. júl. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Èn 17 èves fiú vagyok,de a saját korosztályom butaságától szenvedek. A hűsèg nem èr semmit emiatt a kapcsolatok is felszínesek.
2016. júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

A The Economist hozott le egy cikket, hogy a millenáris fiatalok nem vásárolnak gyémántot :D

Ez szerintem jól mutatja, hogy a korábbi generációkhoz képest a mai pályakezdők, fiatalok jóval szegényebbek (köszönhető ez annak, hogy a gazdaságot szétbarmolták apáink meg nagyapáink :D), vagy legalábbis a fizetéséből jóval kevesebb luxuscikkre tud költeni.

Ezen kívül nyilván nagy probléma az, hogy az egyre elterjedtebb közösségi oldalak meg társadalmi nyomás hatására kialakult testképzavarok, különböző mentális betegségek, ED-k, depresszió, pánikbetegség stb.


A tetoválás nem társadalmi probléma lmao

2016. júl. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az atalakult ertekrend a legnagyobb problema szerintem. A mai fiatalok teljesen mas dolgokat tartanak ertekesnek es kovetnek, mint ezelott mondjuk 10-15 evvel. Es sajnos merhetetlenul butak.
2016. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!