Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz hogy 2011. január 1....

Igaz hogy 2011. január 1. -től aki jogosítványt szeretne csinálni nem kell neki kötelezően KRESZ tanfolyamra járni, csak a vizsgán megfelelni?

Figyelt kérdés
Egyik haverom hallotta a híradóban, és szeretném megtudni, hogy mennyi valóságalapja van. Mivel én is januárban szeretném elkezdeni a jogsit. Abból következtetve, hogy sok autósiskolánál 50% karácsonyi és újévi KRESZ tanfolyamárak vannak, lehet benne igazság. De szeretnék meggyőződni róla, hogy ez törvény szerint is így lesz-e.
2010. dec. 30. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen igaz de be kell járnod vezetni
2010. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez szánalmas. Így is túl sok a gyökér az utakon. Most már még annyit se fognak tudni mint eddig. Nekem volt egy szőkenő osztálytársam, aki 10× bukott meg a kreszvizsgán. Akkor feladta.
2010. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
miert szánalmas?? muszály neki megtanulnia hogy le tudjon vizsgázni csak most ugy lesz h otthon tanulod meg nem pedig az autosuliban
2010. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha letöltöd a vizsga programot és nyomogatod 1-2 napon át kívülről fogod tudni a válaszokat még tanulni sem kell rá :/
2010. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De, ezt elfogadják majd a nagy fejesek? Vagy csak találgatnak?
2010. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért lenne ez szánalmas...Ha azt vesszük, hogy mondjuk suli mellett nincs mindenkinek ideje benn ülni a tanfolyamon (pl. én egy elég kemény, az ország egyik legkeményebb sulijába járok) akkor miért ne tanulhatná meg ezek otthon vki? És persze az anyagiak se mellékesek...
2010. dec. 31. 11:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaj te szegény középiskolás... Túldramatizálod. Igenis aki vezetni akar, tanulja meg tisztességesen. Látni az utakon, hogy a vezetők 40%-a nincs tisztában az autó működésével. Női egyedek esetében ez a szám 80%. Azért vannak a használtpiacon olyan rossz állapotú autók, mert ész nélkül használják őket. Láttam én már ősz öregasszonyt 30-al lezúzni 15 centis padkáról Suzukival. Ugyanazt kívánom a hölgynek, amit ő tett az autóval. Ezek után "nyugdíjas tulajdonostól..."
2010. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Először is: férfi egyed vagyok, köszönöm.

Másodszor: egy szóval nem említettem, hogy nem akarom MEGTANULNI a Kreszt, a tanfolyam hiánya egyáltalán nem azt jelenti, hogy az anyagot nem lehet megtanulni. Akármikor beszerezhető mind a tankönyv mind a CD, amiről a tanfolyamot tartják.

Harmadszor: úgy gondolom, ha valaki úgy kap jogosítványt, hogy nem tudja a szabályokat, az részben az autósiskola hibája is.(de ez már nem tartozik a témához)

Negyedszer: megint más dolog, hogy a nyugdíjasok mennyire képesek a szabályok fejben tartására, részemről én szabályoznám a jogosítvány birtoklásának felső korhatárát vagy legalább ellenőriztetném hogy az illető még mindig érdemes e annak birtoklására.(de ez sem ehhez a témához tartozik, mint a harmadikként említett aspektus).

2010. dec. 31. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:
ez csak tervben van/volt hogy esetleg január 1-től igy lesz, de mivel még nem fogadták el igy ez még nincs hatályban!
2010. dec. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már elfogadták, hatályban van?
2011. jan. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!