Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vesznek egy kalap alá...

Miért vesznek egy kalap alá mindekit?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy minden roma származású embert egy kalap alá vesznek? Álljon már meg a menet! Azért, mert esetleg ismertek egy-két rossz roma származású embert, az még nem azt jelenti, hogy az összes ugyanolyan! Én is félig roma származású 17 éves lány vagyok! Most megyek 11. osztályba, soha nem ismételtem évet, az idősebbekkel tisztelettudóan beszélek, tudom, hogy mit illik és mit nem, soha nem loptam, nem drogozom, nem cigizek, az utcán normálisan viselkedek, amint látjátok analfabéta sem vagyok, soha nem voltam még terhes sőt még szűz vagyok! A barátaim 80%-a magyar, sőt még a barátom is magyar származású! A Szüleim is normális emberek. Igen kreol színű a bőröm, de én nem tartom magam se romának se magyarnak. Nem hallgatok roma zenét sem. Miért vagytok ilyen felszínesek? Ahelyett hogy megismernétek az embert már a külsője alapján elítélitek. Az a legnagyobb baj, hogy ez az ország is már azon a szinten van hogy a lakosság 75%-a rasszista és a bőrszín alapján ítélkezik. Kicsit gondolkozzatok már el! Szánalmas ez a generáció 😒

2016. júl. 10. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

"Azért, mert esetleg ismertek egy-két rossz roma származású embert, az még nem azt jelenti, hogy az összes ugyanolyan!"

az a baj a rendes roma olyan mint a fehér holló...mindenki mondja, hogy létezik, de még senki se látott :D

viccet félretéve, szerintem nincs pontos statisztika, de szerintem elég kevés % viselkedik ember módjára, a többi, mint az állatok...


"lakosság 75%-a rasszista és a bőrszín alapján ítélkezik"

ugye tudod, hogy az ország lakosságának elég nagy része roma?

szóval ők sokkal nagyobb rasszisták, mint azok akiké lenne ez a haza...


én kevés rendes romával találkoztam, de azokban is benne volt, vér nem válik vízzé...mindnek volt valami tipikus roma szokása, ami miatt el lehetett ítélni...

ha rendes környezetben vagy, akkor talán nem ítélnek meg...de ne csodálkozz, ha gusztustalan romák között téged is egy kalap alá vesznek...


23F

2016. júl. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Mi ne vegyük egy kalap alá a romákat, de te elkönyvelsz kb mindenkit rasszistának. Mi ne általánosítsunk, de neked nyugodtan lehet. Na, ezek után már nem érdekel amit beszélsz.
2016. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

"Az a legnagyobb baj, hogy ez az ország is már azon a szinten van hogy a lakosság 75%-a rasszista és a bőrszín alapján ítélkezik."

Te ezek alapján mitől is lennél különb azoknál, akiket elítélsz?

2016. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó hogy én elítélem a magyar származású embereket vagy ilyesmi. NEM! Rengeteg oldalon és bejegyzésben láttam hogy mennyire szidják a romákat. Én próbálok kitörni ebből a megkülönböztetésből. Érettségit, szakmát, munkát és családot szeretnék. Nekem rosszul esik hogy ennyire lenézik a jó romákat is. Anyukám is az és ő minden egyes nap dolgozik van hogy 12 órában hogy el tudjon tartani minket. Az a legnagyobb baj hogy ha egy roma származású ember munkát szeretne akkor egyből elutasítják a bőrszíne miatt. Igen én is utálom az undorító cigányokat és lenézem őket. A magyarok között is van olyan aki rosszabb mint egy cigány.
2016. júl. 10. 20:02
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

#5:

nekem volt sötét bőrű főnököm, holott informatikus vagyok, szóval eléggé tanultnak kellett lennie és feljutnia odáig...


23F

2016. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én jelenleg vendéglátóipari szakközépiskolában tanulok. Egy szót nem tudnék elmondani cigányul. Nem tartom magam romának. Tudok normálisan öltözködni is(nem hordok olyan színes, feltűnő ruhákat). Beszélni is tudok normálisan. Ha úgy viselkednék akkor nem lennének magyar barátaim, nem lenne magyar a barátom és nem fogadtak volna el a Szülei
2016. júl. 10. 20:13
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Kedves félroma lány! "A magyarok között is van olyan aki rosszabb mint egy cigány." Ennél általánositobb szöveget nehéz lenne kitalálnod (gondold csak végig amit irtál:-)). Igazad van amikor az általánositás ellen emelsz szot, de akkor te is kerüld!
2016. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó. Bocsánat. Nem úgy gondoltam.
2016. júl. 10. 20:23
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

"Nem tartom magam romának. Tudok normálisan öltözködni is(nem hordok olyan színes, feltűnő ruhákat). Beszélni is tudok normálisan. "

Még szerencse, hogy te nem általánosítasz!

Önmagad paródiája vagy!

:-)

2016. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jó. Oké. Értem.
2016. júl. 10. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!