Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti nem féltek ettől?

Ti nem féltek ettől?

Figyelt kérdés

Én sajnos már a 21. századba születtem, és elég sokat telefonozok, de rajta vagyok azon hogy ne használjam olyan sokat...de ha már én ennyit használom ennyi idősen (fiatalon) akkor ha lesznek gyerekeim akkor mi lesz velük? Milyen jővőjük lesz nekik? Meg se kell majd mozdulniuk szinte mert mindent a neten fognak intézni, ott fognak barátkozni stb...

Én félek a 21. századtól mert egyre jobban csak elfajulnak a dolgok az elektornika terén is és engem ez valamiért taszít, nem szeretnék ilyen jövőben élni..alig van már normális ember aki nem a kűlsőt nézi. Régen ez mindegy volt nem?:(



2016. júl. 18. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
En is felek ettol.. Na jo, annyira nem felek, de nem tartom jo dolognak.. A kovetkezo generacio meg nagyobb zombik lesznek mint a mostani.. Eleg gaz, de ez van..
2016. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen és olyan rossz hogy nem tudunk változtatni rajta:(
2016. júl. 18. 22:56
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Hát,pedig csak annyi,hogy néha alkalmazni kell az OFF gombot is. :-)

Azért van.

2016. júl. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, de a társadalom nagyja ON :s
2016. júl. 18. 23:12
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Gondolj bele mi lesz pl. 200, meg 2000 év múlva. A fejlődés természetes, az egy más kérdés hogy tönkre b.sszuk e a világot vele, vagy sem (nem feltétlenül). Az emberek is változnak, külsőleg, belsőleg is, az evolúciós fejlődés sem áll le. Ez a kor, a mai nap is lesz egyszer őskor. Nem félni kell, bele kell törődni.
2016. júl. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert mégis ki tudna változtatni rajta, ha nem te? Vagy szerinted forradalmak hogy kezdődnek? Lol.


Az előző válaszolónak pedig a személyes felelősség fogalma teljességgel ismeretlen, "törődj bele". :) Törődj bele, lehet hogy szarban fürdesz, de legalább langyos.

2016. júl. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Tudunk. En pl egy idoben csinaltam ilyet a barinommel, h minden hetfon kikapcsoltunk mindent, az okosokat, a laptopokat, TV nem is volt mar akkor. Csak sajnos nem soka tartott.. Mert elhivatottnak kell lenni ebben. De kell egy nap ami csak kettotoke. Mar ha van valakid. Sajnos nem probaltuk ujra.. Most meg egyedul vok, igy nem kapcsolok ki.. A mai fiataloknak akik a 21.ben szulettek ez meg idegenebb, nehezebb lehet... Mert ebben nonek fel.. En csak 2007-ben kerultem bele, akkor lett internetunk es megis nagyon nehez kikapcsolni.. Elszomorito latni ahogy fiatal parok egymassal ulnek a parkban de egyik sem figyel a masikra, mindketto a tablagepeben vagy az okos(kodo) telefonjaban van elmerulve. Fizikailag vannak csak jelen. A tudatuk valahol teljesen mashol. Es ezt latom az etteremben is mikozben esznek. Fiatal anyukak, mikozben a babakocsit toljak.. vagy etetik a gyerekeiket.. mar amelyik eteti.. van ahol a gyerek maga eszik es minden tiszta dzsuva mert egy masfel eves vagy fialatalabb gyerk hogy tud enni egyedul? Es a gyerek csak nezi az anyjat, hogy most mi van.. az anyja pedig valahol mashol jar.. ez katasztrofa es belathatatlan kovetkezmenyei lesznek.. Egyszeruen le kell tenni.. Ha gyerekem lesz, nem fogom elotte a kezembe venni ezeket a szarokat legfeljebb ha felhivnak es beszelek. Elvegre a telefon az legyen telefon..
2016. júl. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
#5: 2000 ev mulva??? Ez aztan az optimizmus!! Sztem meg a kovetkezo 200 ev sem biztos hogy el fog telni az emberi faj reszleges vagy teljes kipusztulasa nelkul!! A technika nem fog segiteni, borotvaelen tancol az emberiseg mar most is.. konnyen egy uj kokorszak veheti kezdetet es akkor meg orulhet az ember hogy nem teljes lesz a pusztulas..
2016. júl. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól,hogy a társadalom nagy része ON,neked,nekem,másnak nem kötelező annak lenni. Az ember maga dönti el,hogy hogyan használja a technológia adta lehetőségeket. Sokan felhasználjuk,de nem kifejezetten ettől függünk. Gondolok itt arra, hogy munkára, egyes infók beszerzésére(jól átgondoltan) hasznos,de nem ott éli az ember az életét. Nem ott köt virtuális barátságokat,nem ott"találkozik" mindenkivel,hanem élőben (is). Nem merül el virtuális világokat felépítő játékokban amnyira,hogy a napját csak ez tegye ki. Lehet,de ésszel.

Remélem,érthető,amit fel szeretnék vázolni.

Az emberen áll,mikor,mit,milyen mélységekig,mennyi ideig,mire akarja használni,azaz nem a gép,meg a világ irányít,hanem te magad.


(Gyűjtöm a régi újságokat,sosem felejtem el azt a "Lúdas Matyi"-s karikatúrát,amikor minden háztartásban elérhető lett a TV,s sokan arra panaszkodtak,hogy elveszi a nézése az idejüket. A képen egy TV volt,alatta csak annyi: A készülék az Ön hibájából VAN.)

2016. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, szinte mindegyik válasszal egyetértek, és sajnos bele kell törődni..:(

Nagyon köszönöm a válaszokat, jó tudni hogy nem vagyok egyedül:)

2016. júl. 19. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!