Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire igaz az az állítás,...

Mennyire igaz az az állítás, miszerint: "a munkahely első hónapjában többet tanul az ember, mint a felsőoktatásban eltöltött programozós évei alatt" és mennyire "féltettek/féltek" ettől?

Figyelt kérdés
Miért lehet ettől tartani? Azért, mert lehet, nem tartja az ember elég jó programozónak magát és fél, hogy nem tud felzárkózni, így kirúgják.
2015. nov. 16. 01:35
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem igaz, a felsőoktatás a legnehezebb rész a programozó életében (feltéve, ha nem bulizza szét magát a celeb tanulás helyett). Sokkal nehezebb egy általános ismeretet elsajátítani és egész nap külön, önállóan fejleszteni a tudásunkat, mint az arra épülő specializáltabbat megérteni az adott munkahelyen. Ha úgy vesszük, az már gyerekjáték az egyetemhez képest.
2015. nov. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A cegeknek is erdeke a "felzarkoztatas", hiszen mar 1-2 havi munkaidot fektettek a betanitasba. Ha kirugnak, kezdhetik egy masik ujonccal feltolteni a hianyt.


Ha meg kirugnak, valasztasz 10 masik helybol. Persze az 5. hely utan mar annyira nem jo reklam...

2015. nov. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Én egy 15 hetes, nagyon intenzív, gyakorlat oriéntált, bentlakásos képzéssel indítottam a cégnél és kb. annyit ért, mint két erősebb félév a BME-n. Ami nem kevés, de ugye a bsc önmagában is 7 félév.


Ha valami gyengébb főiskolán mindenből kettes voltál, akkor érezheted így, de ez inkább egyéni probléma.

2015. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem többet tanul, hanem mást tanul. Szerintem.


1 hónap alatt pedig fizikai képtelenség is többet tanulni, mint 3+ év alatt.

2015. nov. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Adott területen sokat tanulsz, esetenként többet, mint az egyetemen, ez igaz.

De összességében ez kb sehol sincs az egyetemen tanultakhoz képest.

2015. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz az állítás, de lelehet félreértelmezted: minden cégnek vannak saját folyamatai, problémákra bevett megoldásai, adott piaci területnek sajátosságai, stb. Ezeket nem oktatják egyetemen. Önmagában programozás szempontjából is fogsz nagyon sokat tanulni, de ez már önoktatás lesz.
2015. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom, ha ezt a mondatot önmagában, körítés nélkül nézem, nekem nem az jön le, hogy a munkába lépéssel hirtelen meg kell szakadnod a tanulásban, hanem, hogy az életben szerzett tapasztalat nagyobb hasznodra lesz, mint a levegőben lógó elméleti tudás. „Szürke minden teória, de zöld az élet aranyfája.” A velős mondásnak ez az értelmezése valamivel biztatóbb. Más kérdés, hogy némiképpen karikírozza a helyzetet -- ahhoz, hogy az a bizonyos első hónap tényleg érjen is valamit, kell mögé az a néhány „eltöltött” év.
2015. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz. De főleg azért meg célorientált és specializálódsz valamire. Egyetemen általános tudást kapsz ami igazából semmire nem jó, de jó alap.


A cégek tudják hogy az első 1-2 hónapban csak betanulsz és csak égeted a cég pénzét, ez később megtérülhet nekik. Nem hiába van a 3 hónap próbaidő sem, ha sík hülye vagy akkor kiraknak.


A többi cég elvár 1-2 év munkatapasztalatot, ha van eszed ezt még az egyetem alatt megcsinálod, valami kisebb cégnél. Soha senki nem fogja megkérdezni ugyanis hogy hányas lett a ZH-d, ezek a számok csak az egyetem végéig léteznek.


Szóval inkább robotolj valahol és kapj hármast mint hogy az ötösért menj, mi cégünk már rúgott ki nem egy kitűnő tanulót mert képtelenek voltak önálló gondolkodásra ha elengedtük a kezeket. Ellenben sok munkatársam küzdötte végig magát kettessel és van most jó pozícióban.


Az élet ilyen az egyetemen 3.5 évig ülsz, melóhelyen meg vagy 35 évig.

2015. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!