Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik rosszabb? Ha kibeszélne...

Melyik rosszabb? Ha kibeszélnek, vagy ha a szemedbe mondják ugyanazon emberek előtt?

Figyelt kérdés

Szerintem a szemébe mondás a rosszabb, mert mindenki előtt akkor megbántja/megalázza, és ha nem tud hirtelen valami frappánsat visszavágni, rosszul jön ki a helyzetből.


Egyébként nincs semmi személyes érintettségem az ügyben, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.


2016. júl. 21. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a rosszabb, ha kibeszélnek. Ha a szemedbe mondja, és csak ketten vagytok, akkor a többiek nem fogják megtudni. Viszont, ha kibeszélnek a hátad mögött, akkor másnap a fél iskola/munkahely arról fog beszélni, meg mutogatni feléd és röhögni, te meg nem tudod, hogy miről van szó. Plusz, ha az ember a szemedbe mondja ami a véleménye, akkor legalább volt olyan tökös, és nem a hátad mögött mondja, utána meg letagadja, hanem nyíltan közli, és nem olyan gyáva, hogy kibeszél. Te meg szintén megmondhatod róla a véleményed...
2016. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hiába rossz, legalább őszinte, elmondja és felvállalja amit gondol rólam vagy az adott helyzetről. Aki meg hátam mögött...az gyáva, sunyi alak az illető.
2016. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell frappánsan visszavágni ha a szemembe mondja, mert legalább ki tudok állni magamért. Ha pedig a hátam mögött beszélnek ki valakivel, akkor én nyilván nem vagyok ott, hogy kiálljak magamért, tehát az szarabb, de igazából egyikkel sem foglalkozok.
2016. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
3-ból 3 nem fogta fel a kérdést :)
2016. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor mondjad 4-eske, mi a megfejtés e fogós kérdésre?
2016. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
milyen ügyröl van szó?
2016. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Konkrét ügy nincs. De sokszor megtapasztaltam már az évek során az ilyen helyzeteket. Volt mikor a jelenlétemben sugdolóztak rólam, máskor a szemembe mondta ugyanaz az ember. Mind2 rosszul esett, de mikor mindenki előtt mondta, azt megalázónak éreztem. Ezért kérdeztem, hogy Nektek mi a véleményetek ezekről.
2016. júl. 21. 14:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a rosszabb, ha a hátam mögött mondja. Ha a szemembe mondaná többet nem mondana ilyet, mert ő szégyellené el magát, hogy ilyet mond nekem.
2016. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a szemedbe mondja, akkor cáfolhatod, ha nem igaz, ha pedig igaz, akkor megígérheted neki, hogy változtatsz rajta.

Amikor kibeszélnek valakit az mindenképpen rossz, mert az pletyka és a pletykák vagy igazak vagy nem, de mindenképpen ártanak. És gerinctelen dolognak is tartom a pletyka terjesztést. Gerinces ember eléd áll és megmondja amit gondol. Te pedig nem betojsz, hanem megbeszéled.

2016. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ennek semmi értelme így, mármint az érvelésednek:

"Szerintem a szemébe mondás a rosszabb, mert mindenki előtt akkor megbántja/megalázza"


Mert kibeszélni a háta mögött az illetőt szerinted azt nem ugyanazon emberekkel teszi meg? És még csak védekezni sem tudsz, ráadásul aljadék egy tulajdonság...

Inkább tegye mindenki előtt, mint a háta mögött mindenkinek, érted...

2016. júl. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!