Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ezeket még beleht...

Szerintetek ezeket még beleht pótolni?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogylassan 20 éves leszek,de alig vannak barátaim:

Ami annak köszönhető,hogy míg iskolába jartam,soha nem mentem senkivel sehova stb.

Eléggé önbizalomhiányos vagyok.


Szóval a helyzet az,hogy még soha nem volt barátnöm,nem csókolóztam és még nem voltam eggyütt egyetlen lányal sem(ölelést,puszit sem kaptam még)


Ez nyílván azért van mert:

Nem jároknel bulizni

Nem merek lányokkal beszélgetni(2 db kivételével)

Ha tetszik valaki,akkor sem tudok annyi önbizalmat szerezni hogy hozzá merjek szólni.


Szerintetek nem kellene szakemberhez fordulni?

19/f



2016. júl. 28. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezzel nem kell szakemberhez fordulni, vagy elfogadod magad, vagy csak te tudsz rajta változtatni sok gyakorlással, emberek közé kell járni stb.

Amúgy nekem sincs sok barátom és én is sok mindenből kimaradtam, de én el tudtam magam így fogadni, és mostanában próbálok megváltozni. Sok sikert neked is.

18/L

2016. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
De bizony szakemberhez kellene fordulnod, csak teljesen másmilyenhez, mint azt gondolod. Nem olcsó dolog, de leteszed a lét, akkor meg fogja mutatni a szakember, hogy milyen az ölelés, a puszi, a csókolózás, meg még ennél jóval több mindent is. Csak ne sajnáld a lóvét a minőségre! Hidd el, utána teljesen más lesz az önbizalmad. És ez tényleg nem vicc.
2016. júl. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én is sokszor elgondolkoztam ezen és gondolom téged is elszomorít a tény, hogy sok fiúnak 15 éves kora óta 'majdnem' mindig van valakije és így mennyi tapasztalatot szerezhetett 20 éves korára. Amíg itt vagy te és még sokan mások is akiknek semmi ilyenben nem volt részük. Na, nem beléd rúgni akartam, csak hogy tudd, még sokan vannak ilyen helyzetbe rajtad kívül.

A kérdésedre válaszolva... Még belehet, MÉG nem késő bepótolni, de ha az elkövetkezendőkben is így haladsz, akkor semmi esélye. Így változnod, változtatnod kell. Ha nem csinálsz semmit, nem fog változni. Még nem vagy te olyan rossz eset, hogy szakemberhez fordulj, még bőven változhatsz, ha akarsz persze. Valahogy szedj össze egy kis önbizalmat, illetve légy nyitottabb, járj el valakikkel, valahova vagy interneten próbálj lányokkal társalogni, így lehet lesz némi bátorságod egy idő után.

2016. júl. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy a korosztályomba tartozó lányokkal lenne közös témám.
2016. júl. 29. 00:05
 5/15 anonim ***** válasza:

semmi esetre se add fel. még semmivel sem vagy elkésve. viszont az biztos, hogy ami eddig nem működött, az mindent ugyanígy folytatva sem fog megváltozni. tenned kell érte, hogy a dolgok máshogy alakuljanak.


én majdnem kétszer annyi idős vagyok, mint te és én is azt hittem, hogy a korosztályodba tartozó lányokkal nem lenne közös témám, mégis találkoztam olyan lányokkal a korosztályodból, akikkel jobban el tudok beszélgetni, mint egy-két saját korosztályom belivel. szóval ez a feltevésed teljesen hibás. ne általánosíts. te is a saját korosztályodhoz tartozol, szóval miért ne lehetne közös témátok? nem vagy annyira különleges és egyedi, mint hiszed. lehet, hogy nem vagy teljesen tipikus példány a korosztályodból, meg talán az egész emberiségből sem, de azért teljesen egyedül és egyedi sem vagy. vannak még hozzád hasonlóak, csak meg kell őket keresni.


írj magadnak egy listát, hogy milyen dolgok érdekelnek, miket csinálsz szívesen, hol fordulsz elő és ezek mentén próbáld kitalálni, hogy hol és hogyan találhatsz hozzád hasonló embreket és vajon hogy lehet őket megismerni, összebarátkozni velük. pl. aki szeret olvasni, azt valószínűleg egy buliban, szórakozóhelyen, kocsmában nehezebb megtalálni/felismerni (még akkor is, ha ott van), mint egy könyvtárban, könyvesboltban, író-olvasó találkozón, egyéb irodalmi programon.


az önbizalomhiányon sok féle módszerrel lehet változtatni. a különféle előadóművészetek megismerése is segíthetnek. kommunikációs és improvizációs tréningek, vagy akár színjátszókör is segíthetnek fejleszteni, hogy kevesebb gondod legyen nyilvánosan megszólalni, szerepelni. ha nagyon gátlásos és önbizalomhiányos vagy, akkor talán érdemes lehet keresned egy pszichológust, de ez sem mindig egyszerű feladat. nem elég, hogy valaki jó szakember és jó a maga területén, az is fontos, hogy ti ketten egy hullámhosszon legyetek és tudjatok egymással mit kezdeni. ha viszont találsz egy megfelelő szakembert, akkor sokat segíthet a belső gátlásaid leküzdésében és segíthet, hogy kezelni tudd ezeket a problémákat.


a különféle sportok is segíthetnek, meg különben is egészségesek, úgyhogy nem árt valami sportot csinálnod. társas kapcsolatoknak az sem árt, ha elmész egy tánciskolába és megtanulsz táncolni. a tartásnak, mozgáskultúrának is sokat használ, sokoldalúbbá tesz és a tánciskolákban általában több a lány, így a fiúknak nagyon örülnek, megismerkedhetsz új lányokkal. vannak táncos bulik, ahol némi tánctudással jobban érvényesülhetsz és mégtöbb lánnyal ismerkedhetsz.

2016. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

sportolni spotlrtolok (focizom,és neki álltam nem régen kondizni is)

Ezen kívűl ha nem dolgozom vagy sportolok akkor filmeket nézek,vagy videójátékozom.


Majd igyekszem olyan tarsaságot keresni akiknek szintén ez az érdeklődési köre.

2016. júl. 30. 15:54
 7/15 anonim ***** válasza:

a foci és a kondi, akárcsak a filmek és a videójátékok mind elég fiús programok. vannak lányok, akiket ez is érdekel. de nem sokan vannak. nem árt persze, ha ilyen vonalakon is keresgélsz, de pont ezekben a körökben nem nagyon fogsz találni. a konditerem és egyéb rokon sportok már sokkal esélyesebbek. konditermekbe sok lány jár. ha oda nem, ahova te jársz, akkor talán máshova (is) kéne járnod. futóversenyek, sportesemények rengeteg lányt is vonzanak, van egy csomó kondizással kapcsolatos tömegrendezvény is, mint a Fitbalance, jövő hétvégén lesz Siófokon Muscle Beach, ezeken is sok a kondizás és sport iránt érdeklődő csaj.


viszont nem árt, ha egy kicsit szélesítesz is az érdeklődési körödön, hogy más dolgok is érdekeljenek - lehetőleg olyanok, amikről több lánnyal lehet beszégletni, mint a fociról és a videójátékokról...


a tánciskolát nem véletlenül mondtam, ott sok a csaj és eredendően benne van az ismerkedés lehetősége a műfajban, hiszen együtt kell táncolnotok. ennél jobb lehetőség sehol nincs az ismerkedésre. persze ha tudsz más sportokat, ahol fiúk és lányok együtt edzenek, együtt sportolnak és közben megismerkednek, keress ilyeneket.


próbálj minél többet kilépni a komfortzónádból, próbálj ki új dolgokat, amiket még nem próbáltál, ezek közben is rengeteg lehetőség adódik az ismerkedésre.


van egy mondás, de (nagyon jó) könyv is jelent meg hasonló a címmel: Ahogyan idáig eljutottál, az nem fog innen tovább vinni. ha nem vagy elégedett azzal, amit az elmúlt 20 évben elértél, akkor a jövőben érdemes lenne máshogyan csinálnod a dolgokat, mert ha ugyanazokat a dolgokat csinálod ugyanúgy, akkor mitől változna meg bármi?

2016. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

igyekszem változtatni rajta

,de bulikban nem hinném,hogy találok értelmes lányt.

2016. júl. 30. 23:39
 9/15 A kérdező kommentje:
van még pár dolog ami érdekel ,de még egy olyan korosztályomba tartozó lánnyal sem találkoztam,akit érdekelne:a ó kori történelem,csillagászat stb..
2016. aug. 4. 22:43
 10/15 anonim ***** válasza:

Amíg nem fogadod el magad, addig a környezetedben keresed és találod meg a hibákat. Ha elfogynának, generálsz másikat. Most a sport miatt, most ezért meg azért, stb. Pedig a hiba nem ott és nem benned van. Csak eképpen szocializálódtál: ebben a korban a fiatalok már könyékig, nyakig, derékig a nőkben vannak, dúl a párkapcsolat, többeknek már családjuk van (még többeknek csak volt). Tehát ez az elfogadott, és érzed, te (ezért-azért) nem teljesíted a társadalmilag elvárt normát, tehát (elnézést, nem rád értem) ki a hülye? Te. Kibe van a hiba? Benned. Erre szoktam mondani, hogy pedig százezer légy nem tévedhet, ugye? Elvégre mind egy szarra száll.

Pedig nem attól leszel valaki, hogy mások életét erőlteted magadra, és ha sikerül nehezen, akkor elvegyülsz köztük. Nem leszel kirekesztve, ha most (még) pattintod a nőket, előbb-utóbb hajt majd a véred.

És ha meg ki leszel, akkor mi van? Ez a közeg, amiben most élsz, idővel saját magát rekeszti ki az életedből, a most áhított tinip*csák 10 év múlva rojtosra kamatyolt sunáikkal pótapákra vadásznak az alulszocializált gyerkőiknek. Nagy karrier! Na de mindegy is a te szemszögedből :)

Szóval ne rágd magad, mert az önértékelésed rovására megy. Ha eltérsz a normálistól, az sem baj. Persze reklámozni nem kell semmit, ha nem muszáj. Ja, és azért ne fogjuk már a sunahiányt a csillagokra, mert szegény Hubble leszédül a helyéről :)

Ja: és amúgy de. A bulikban is találhatsz nőket magadnak. Komolyakat is. Kocsmában is. Templomban is. Az egy generációkon átívelő, elkopott kifogás, hogy a helyekben van a hiba. Ez már nem adható el :)

2016. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!