Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nektek milyen társadalom...

Nektek milyen társadalom által létrehozott hülye szokások azok, amiket kívülállóként marhaságnak találtok?

Figyelt kérdés

Én az olyan dolgokra húzom a szemöldököm, amikből teljesen kimaradtam eddig, de másoknak a mindennapok része.

Pl.: Nagy, fehér esküvő, és annak minden konzervatív, hülye szokása.

Vagy ott van a TV. Mióta saját értékrendem van, nem nézem, így látom mekkora gyökérségeket nyomatnak az agymosott embereknek.


2016. aug. 2. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Viccelődés nélkül írom, a legtöbb ilyen szokást kívülről látom, még azt is, amiben benne vagyok. Persze biztos van olyan köztük, amitől nem tudom függetleníteni magamat.

Az esküvős jó példa a hülyeségre, pedig egy pár ilyenen részt vettem korábban. De ott van az is, hogy milyen színű ruhát húzzunk a gyerekre, miután világra pottyant, kéket vagy rózsaszínt vagy egyéb színűt. Ez is egy marhaság szerintem. Vagy hogy lövessük ki a fülét, de csak ha lány lett. Bezzeg a tetoválás meg a piercing az fúj, milyen dolog már.

Ha sokat gondolkodnék, tudnék mondani még pár példát.

2016. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Karácsonyi ajándékozás. A karácsonynak nem erről kellene szólnia.
2016. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor valaki kitalált "huuu de nagyon menő" értelmetlen hülyeséget és utána mindenki leutánozza az értelmetlen hülyeséget mert szerintük "huuu de nagyon menők" lesznek tőle.Le sem írom mire gondolom, mert könyvet lehetne írni róla.
2016. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

A (képmutató) ajándékozás ilyen-olyan alkalmakra. Temetés, ami rengeteg pénzbe kerül.

Az, hogy az emberek szinte digitális világban élnek és mindenhol a telefonjukat nyomkodják.

Szelfi mindenhol és olyan fényképek felnyomása a netre, ami az égvilágon senkit sem érdekel.

A nők hülyítése a sok szépségipari cikkel, emellett meg mindenhonnan az folyik, hogy fogadd el magad.

A drámázás, feltűnés keltése és társadalmi hiszti kiváltása apró dolgokkal (pl.: hogy az xy polgármester mit mondott).

2016. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Az esküvő, temetés, karácsony mind nagyon fontos dolog, csak sajnos kiüresítették. Fontos a szerepük a közösség, család összetartozásában, a gyászban, az életben, mint folyamatban.

Egy olyan atomizált embernek, aki nem áll szóba a testvéreivel, az anyját esetleg beadja a szociba, nem csoda, hogy nem jelent semmit egy eskütétel, a temetés meg egyenlő számára az elkaparással. Igazából egy praktikus ember nem is házasodik, hanem befűzi az aktuális bombázót, aztán reszeli, amíg meg nem unja, vagy többe nem kerül, mint egy úgy bige. Arra vigyáz, hogy gyerek ne legyen, mert a praktikus ember nem tart gyereket. A temetés meg legyen elégetés, a hamvakat meg be a Dunába:nem kell fizetni a tárolásért, nem foglalja az urna a helyet.

A karácsony meg tiszta agyf%sz! A praktikus ember mekis sékkel a kezében derül a sok bolondon akik a plázában rohangálnak olyasmi után, amit blekfrájdéjkor majd fele annyiért ő is megvesz.

Saját értékrended van?

Hűha! Szerinted aki tudja az értékét a szokásoknak, annak már nincs is saját értékrendje?

Egy jó tanács látatlanban: addig vegyél karácsonyi ajándékot a szeretteidnek, amíg vannak!

2016. aug. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Az elvárások, mindenféle.
2016. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami az abszolút, hatalmas és nagy horderejű szokás amit ordítóan nagy baromságnak tartok az összes vallás, minden származékával és hozadékával együtt. Amikor valaki képes azért elítélni egy másik embert, mert másik képzeletbeli barátja van, meg nincs levágva a pénisze hegyéről a bőr, meg mert ő nem akkor tartja a karácsonyt amikor ő, meg ő nem hiszi el, hogy volt özönvíz meg hogy egy szakállas ember teremtette a világot 7 nap alatt, meg mert ő disznót eszik, meg mert dolgozik szombaton, stb. Ezekben semmi logika nincs, semmi közösségfenntartó szerepe nincs, semmilyen erkölcsi pozitívumot nem adnak, semmi hasznuk nem volt, nincs és nem is lesz.


Hogy valami kisebb horderejűt is mondjak: szelfizés. De mindenhol, orrba-szájba, minden létező dologgal. Ezt is lehet normálisan művelni, de aki huszonéves felnőttként képes 2 naponta egy ilyet felrakni a netre magáról, azzal komolyan mondom nem tudom mi van.

2016. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves ötödik válaszoló! Szerinted ki kért itt tanácsot tőled? Nem látom. Sem a kérdésemben, sem a válaszokban.
2016. aug. 2. 23:05
 9/9 anonim ***** válasza:

"Saját értékrended van?

Hűha! Szerinted aki tudja az értékét a szokásoknak, annak már nincs is saját értékrendje?"


Neked pl. nincs, kedves ötös, mert kritika nélkül átvetted a többi birkáét, és felháborodsz, ha valaki nem osztja a véleményed.

2016. aug. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!