Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehet, hogy ezért távolodtak...

Lehet, hogy ezért távolodtak el tőlünk?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten mindig is kicsit kilógtunk a környezetünkből. Vidékről származunk, egyszerű családból, akik mindig szerény körülmények közt éltek. Ezt viszik tovább a testvéreink is, ahogy látom. Mi viszont sokat tanultunk és bár az én karrierem még nincs sínen, a páromé nagyon is: külföldön dolgozik jó beosztásban, évről évre egyre többet keres, bár a legtöbb ember azt sem érti, mi a munkája. Hamarosan tervezünk hazaköltözni Magyarországra és ott lakást venni. Azonban a környezetünktől egyre jobban elszakadtunk az idő alatt, bár elég gyakran hazalátogatunk és kerestük az emberek társaságát, mégis észrevettük, hogy szép lassan senki sehova nem hív már minket és senki nem akar velünk közös programokat, pedig mi mindent igyekeztünk megoldani és nem visszautasítani, nehogy ez legyen.

Például az én gyerekkori barátnőm azt hiszi, csak azért akarunk hazaköltözni, mert nem bírjuk kint (ami nem igaz), kárörvendő, a kudarcunkat akarja látni. A párom barátainak jó része már akkor lekopott, mikor már nem az volt a párom életcélja, hogy minden hétvégén részegre igya magát, de a legjobb barátja sem keresi már. A testvérével is régen sok időt töltött, mi még hívtuk őket a volt barátnőjével ide-oda, de -bár most pont általunk is ismert a barátnője- egyikük sem hív minket sehova, még olyan helyekre sem jutunk eszükbe, ahova tudják, hogy nagyon szívesen járunk. Régen, amikor mi is olyan egyszerű életet éltünk, mint ők, ez nem így volt. Most, hogy drága helyekre járunk nyaralni, jó autónk van, külön élünk a szülőktől (a szóban forgó fiatalok még mind otthon élnek), a párom pedig 1-2 éve már nem betanított munkásként dolgozik, mint ők (mert ő munka mellett képezte magát és most megérett ennek a gyümölcse), most egyikük sem akar már minket sehova sem társaságként. Pedig nem vágunk fel, nem beszélünk az anyagiakról, sőt úgy látom, sokszor az alacsony fizetésükből drágább dolgokat vásárolnak maguknak, mint mi és direkt mutogatják előttünk (többszázezres elektronikai kütyük, indokolatlanul nagy, kihasználatlan felső-középkategóriás autók...stb.). A párom régi ismerősei közt már más nem megy, mint hogy kinek van újabb iPhone-ja, mi - mivel nincs szükségünk ilyenekre - inkább minőségi ruhákra, utazásokra költjük ezt a pénzt, ami borzasztóan szúrja mindenki szemét. Mintha sajnálnák a sikereket, amiket a párom ért el, soha nem érdeklődnek a munkája vagy a karrierje felől, csak a gyári betanított munkákról lehet szó.

Lehet, hogy ez miatt van az, hogy nem hívnak már minket sehova? Érzik, hogy más szinteken mozgunk már, mint ők, más az életszínvonalunk, a felfogásunk, a stílusunk, az értékrendünk és ez zavarja őket?

Csak egy példa: múltkor a párom testvéréék mentek egy olyan helyre a barátnőjével, ahova tudják, hogy mi is gyakran és szívesen járunk, épp rá is értünk. De inkább elhívták a lány egy 28. ismerősét magukkal, minthogy nekünk szóltak volna. Régen ilyen nem volt. Aztán belegondoltam a helyzetbe a párom testvérének szemszögéből: a párom jóképű, humoros, jól keres, ível felfelé a karrierje, stabil párkapcsolata van, önálló, talpraesett... ezzel szemben a testvére egy nőnek fele ennyit nem tud nyújtani, amit az újdonsült barátnője is könnyen észrevehet (nem beszélve arról, hogy korban a párom jobban illene a lányhoz). Ugyanez a legjobb barátjánál, fele annyit nem tud nyújtani, mint a párom, bár ő gazdag családból származik, ezért talán sokáig ő volt az, akinek volt mit felmutatni, de ez már megfordult.

Nem lehet, hogy a férfiakból ez kihozza a kisebbségi komplexust és ezért nem keresik őt? Holott, tudom, hogy soha nem érezteti ezt, nagyon szerény és ő magát nem is tartja egy nagy ásznak, de mások tudják, hogy elég jó parti és ezt már többször visszahallottam. Lehet ez a gond? Egyedül maradunk így idővel vagy keressünk új barátokat?


2016. aug. 8. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Az emberek azt hiszik odakinn kolbászból van a kerítés és minde az öletekbe pottyant. Fontos a család, de elkezdenék új barátok után kutatni főleg ha néhány év múlva is úgy érzitrk haza szeretnétek jönni.
2016. aug. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenki ilyen, ne aggódj, de érdemes új barátokat keresnetek. Ők igazából soha nem is voltak azok, akik így állnak hozzátok.

Nekem külföldre sem kellett mennem, hogy kiderüljön, kik a visszahúzó erők, amikor azt látták, hogy én nem adom fel, és apránként, de lépegetek előre, és nem sikerült visszarántaniuk, akkor az ilyenek ellenem fordultak. Akik mellettem maradtak, ők igazi barátok. És tudod, mit? Nem csak bajban lehet megismerni, ki az igazi barát, hanem abban is, hogy ki hogy áll hozzád, amikor te csak azért sem adod fel, és elkezd jobban menni a szekered.

2016. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Érdekes az, amit írsz.

Elsőre nyilván az ugrik be, hogy irigykednek az emberek rátok, aminek van némi alapja. Azonban, ahogy olvastam a kis irományod, egyre inkább az jött le, hogy ti (vagy legalábbis te), az ismerősök előtt is "előadod" magad, hogy nektek milyen jó megy. Gondolok itt olyanokra, hogy elmondasz a ti életkörülményeitekről dolgokat, de azt is kiemeled, hogy a többiek pont ellenkező helyzetben vannak.

Kicsit sarkítva, túlozva a mondandód részletei: "A páromnak menő melóhelye van, míg az ismerősök csak csöves gyári munkások","Azért utálnak minket, mert más szinten mozgunk (felsőbbrendűek vagyunk)?".

Nem szó szerint ezeket írod/mondod, de bizonyos értelmezésben ezek jöhetnek le. Lehet, hogy konkréten nem említitek meg beszélgetés közben, hogy a párodnak emelték a fizetését 700 ezerről 900 ezerre, így már lazán mentek nyaralni 5X egy évben, de valószínűleg a többieknek úgy jön le, hogy dicsekedtek a helyzetetekkel.

2016. aug. 9. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én például soha nem dicsekedtem, és nem beszéltem úgy a sikereimről, hogy az dicsekvésnek jöjjön ki, erre mindig odafigyeltem, de soha nem hagytam magam lehúzni sem mások által, és így is volt, aki lekopott vagy éppen undokká vált. Volt például egy kolléganőm, akivel mindketten kölcsönzött munkaerők voltunk egy időben. Én el akartam érni, hogy átkerüljek saját céges dolgozók közé, úgy végeztem a munkám, hogy lássák, hogy érdemes megtartani. Kölcsönzöttnek lenni nem életbiztosítás, max. 5 év egy helyen, és kezdhetsz mindent elölről. Soha senkit nem tapostam el, de volt egy olyan tudásom, ami a cégnek kellett, és a többi kolléga abban járatlan volt, én pedig éltem a lehetőséggel. Ez az említett kolléganőm meg folyton nyavalygott, lassan dolgozott, és próbálta elvenni az önbizalmam, hogy mi úgyis csak kölcsönzött dolgozók vagyunk, nincs értelme bizakodnom. Na most engem azóta átvettek, őt pedig elküldték...
2016. aug. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az érdekes az, hogy ezek az emberek nem tűnnek olyan "lehúzósnak", bár a lelkük mélyén biztos bántja őket a tudat, hogy a párom sikeresebb. Olyasmire gondolok egyébként, mint a nőknél az a jelenség, mikor a társaságban van egy nagyon szép nő, a többiek pedig csúnyácskák... eddig úgy láttam, az ilyenek sem sokáig maradnak barátok, előbb-utóbb egyszerűen kijön a női féltékenység és a szebbet ki fogják túrni vagy egyszerűen mellőzik. Valami hasonló lehet a férfiaknál is. Pl a szüleim-keresztszüleim közt is mindig ez ment, ami nagyon bántott. Keresztapám sokkal sikeresebb ember lett, mint apám, gazdag cégtulajdonos lett már a harmincas éveiben, mindent önerőből ért el, holott ugyanolyan szegénységből indult, mint apám, aki épp hogy csak megélt a pénzéből. Ezért apám folyamatosan támadta keresztapámat, kerülte a társaságát, ha beszélgettek, állandóan kötekedett vele, a háta mögött a mai napig szidja, megpróbálja a mi szemünkben is rossznak beállítani, pedig nem az. Szerintem ez is a féltékenység miatt van, nem bírja feldolgozni, hogy valaki ugyanonnan 100x feljebb jutott, mint ő.
2016. aug. 9. 09:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy tényleg nem menőzünk a dolgainkkal, pl tényleg lassan mindenkinek iPhone-ja van a környezetünkben, nekünk meg tök átlagos, középkategóriás telefonjaink vannak ötöd annyi pénzért. Lakásunk, új autónk (1 éven belül tervezzük) is csak hitelből lesz egyelőre és ezt tudják.
2016. aug. 9. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!