Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire lenésendő, hogy...

Mennyire lenésendő, hogy jobban szeretek külföldön élni?

Figyelt kérdés

3 éve élek Hollandiában, ahol megismertem egy nagyon aranyos lányt és most vele élek párkapcsolatban 2,5 éve.

Sokkal jobban érzem magam ebben az orszàgban, sokkal kedvesebb emberekkel találkozom, valamint járok holland nyelvtanfolyamra és valahogy az itteni nyelvoktatás sokkal színvonalasabb és hatásosabb.

Nincs honvágyam egyáltalán, csak hiányzik a családom, de néha haza szoktam menni, így nem panaszkodhatok.

Barátnőmmel mindketten dolgozunk, valamint fél éven belül tervezzük a házasságot.


2016. aug. 18. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
mit hiszel, valami különleges ember vagy emiatt vagy mi? Nem, nem vagy az. Ha szeretsz ott lakni akkor meg maradj ott, ennyi. Mi értelme ennek a kérdésnek, komolyan...
2016. aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most akkor menő vagy, hogy bunkózól ismeretlenül a képernyő mögül. Gratulálok.

Írd le azt a részt ahol szerinted különlegesnek érzem magam, mert személy szerint nem érzem, hogy az lennék.

Másrészt ennyi erőből semelyik kérdésnek mincs semmi értelme :D Csupán érdekel, ennyi. Vagy olyan nagy baj ez?

2016. aug. 18. 12:52
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk arra se írtál sehol sem példát, hogy pontosan ki az, aki lenéz.

Én azokat nézem le, akik szidják az itthoni rendszert, mert nem voltak élelmesek ahhoz, hogy boldoguljanak itthon és ezért természetesen mindenki hibás, a NAV, az Orbán, a vállalkozó, az újgazdag, csak ők nem, s mindebből kifolyólag választják az egyszerűbb utat, vagyis hogy elhúznak külföldre. Aztán jön az, hogy bezzeg itt ez van, bezzeg otthon semmi nincs, bezzeg mi tudunk spórolni... Arról persze mélyen hallgat, hogy 12-14 órákat kell dolgozni, meg 8 indiaival és 5 lengyellel kell egy retkes albérleten osztozkodni, de azért neki milyen jó.

Na és a másik kedvencem, aki kihúz külföldre és mikor hazajön, akkor játssza az eszét, hogy jaj neki már csak angolul jut eszébe egy szó... az ilyet elküldeném a jó büdös francba.

2016. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem bunkóztam csak leírtam a véleményem, amúgy is egy kanapéwarrior vagyok, innen könnyen ugatok, tudod... Nem, nem lenézendő. Azok a lenézendőek akiket az előttem hozzászóló leírt.
2016. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem lenézendő. Lenézendő az aki otthon sír hogy rossz az egészségügy, nem talál munkát, nem lesz nyugdíja stb. de nem hajlandó elmenni és változtatni a sorsán. Akinek jó a rendszer az maradjon otthon. Én elmentem ahogy ellopták a magánnyugdíjamat.
2016. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
83%
Teljesen érthető.Hollandia egy fantasztikus ország és maradtam volna is örömmel ha több lehetőségem lenne képezni magam és ha azt látnám, hogy a mostani tarka és toleráns társadalmi berendezkedésnek jövője lenne.Azzal kell azonban szembesülnöm, hogy hiába beszélem jól a nyelvet, kimagasló tehetség és végzettség hiányában nem fogok tudni olyan sikeres életpályát befutni mint egy echte holland.Ráadásul ott az iszlám ami megmérgezi ezt az egész országot.Egyébként nekem sincs honvágyam, sőt, Hollandiába vágyok mindig vissza de egyszerűen nem látok jövőt ebben az országban.
2016. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen tahó parasztok miatt érzi magát jobban kint, mint az 1-es válaszoló. Ez csak erősítsen meg abban, hogy jól döntöttél, hogy kint maradtál.
2022. dec. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként meg miért lenne lenézendő? Hány zseniális tudósunk, művészünk ment ki külföldre, akik ha itt maradnak, nem lett volna belőlük semmi?
2022. dec. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!