Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Én vagyok ilyen vagy csak nem...

Én vagyok ilyen vagy csak nem találkoztam hasonló emberekkel?

Figyelt kérdés
Ha megismerek valakit akkor ugye bemutatkozom, kézfogás és akkor tűnik fel, hogy én a tejes nevemet elmondom, ő meg csak a keresztnevét. A szüleim azt súlykolták belém, hogy mindig mondjam el a teljes nevemet de konkrétam 100 emberből kb csak 2 mutatkozik be így amiért én érzem magam kellemetlenül

2016. aug. 26. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ezzel én is így vagyok. A mai modern világban a bemutatkozás is snassz lett. Nekem is kellemetlen, hogy mondom a saját teljes nevemet, erre cserébe kapok egy keresztnevet, azt is becézve. Gáz...
2016. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak ebbe az a kellemetlen, hogy 19 éves vagyok és mondjuk ha megyek dolgozni egy új helyre, akkor az üzletvezető mutatkozik be úgy, hogy Zsuzsika.

És már kezdek elgondolkozni azon, hogy máshogy kéne nekem is bemutatkoznom mert ez így tényleg kellemetlen

2016. aug. 26. 10:28
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Inkább haveri körben szokás így bemutatkozni. De én nem változtatok rajta, a teljes nevem fogom mondani. Mégis intelligensebb vagyok a másiknál gondolom magamban legalább ennyiben. :) Ez ugyanolyan, mint a kezét csókolom leredukálódása csókolommá, vagy viszláttá.
2016. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Hmm. Én összesen kb 5 emberrel ismerkedtem meg így. Mindenki más teljes nevét mondta és én is. Sőt most hallok erről először. Valahogy kellemesebb egész nevem elmondani, tudatni.

Hogy miért érzed magad kellemetlenül, nem számít.

Lényeg, hogy nincs okod rá és, hogy ne érezd.

Neveld le magad róla.

2016. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

En teljes nevemmel felnotteknek szoktam bemutatkozni, keresztnevemmel, illetve becenevemmel pedig haveroknak es kortarsaimnak.

Nem gondolom, hogy azert, mert nem a teljes nevemet mondom minden esetben, unintelligensebb lennek annal, mint aki a teljes nevet adja meg minden esetben bemutatkozaskor.

2016. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a teljes nevemet mondom. De baráti társaságban sokszor csak a keresztnevet mondják. Én általában megvárom, hogy a másik mondja a nevét és utána én is ugyanúgy mondom, mint ő. Ha nem mond teljes nevet, akkor én sem.
2016. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Mert a filmekben ezt látják, hogy még a rendőr is csak keresztnevén mutatkozik be.

Hivatalos helyen, munka vagy üzleti ügyben, nem mindig előnyös csak keresztneven bemutatkozni. Nem mindenki szereti a bizalmaskodást. Haveri körökben annyira nem gáz.

De emiatt ne érezd magad kellemetlenül.


És egy kis ős vicc a végére:


"Egy vállalat vezetője egy nap új alkalmazottat vesz fel.

- Mi a neve? - kérdezi a jelentkezőtől.

- János - válaszol a férfi. A főnök arca elborul:

- Nézze, nem tudom, eddig milyen szedett-vedett helyen dolgozott, de nálunk senkit nem szólítanak a keresztnevén. Ez csak fölösleges bizalmaskodáshoz vezetne, ami tudvalevőleg a tekintély rombolását eredményezi. Alkalmazottaimat kizárólag a vezetéknevükön szólítom - Kovács, Kiss, Tóth - csak a vezetéknév, érti, ugye? Magának én Nagy igazgató úr vagyok. Semmi haverkodás, és akkor minden rendben lesz. Akkor kezdjük még egyszer. Mi a teljes neve?

A jelentkező sóhajt, majd kiböki:

- Drágám. A nevem Drágám János.

- Oké, János, akkor beszéljünk az anyagiakról..."

2016. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad kellemetlenül, de ne is várd el, hogy a másik mit csináljon.


Orvosnak, ha szolgáltatást veszek igénybe, a teljes nevemet mondom. De nem érzem úgy, hogy a valakinek a valakijének tudnia KELL a vezetéknevemet.


Ha az lenne, mint gyerekkoromban, hogy max. a telefonkönyvből tudnak utánam nézni, akkor névtáblát is hordanék. De ma már mindenki, akire ránézel az utcán, be akar jelölni facebook-on. Nekem ehhez nincs kedvem, engem hagyjanak ilyennel békén. Ha jóban leszünk, úgyis megtudja a vezetéknevemet, ha meg csak "ismizni" szeretne vagy hogy lájkoljam itt-ott, keressen mást.

2016. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Ez nagyon érdekes, tényleg.


Amerikában, Kanadában onnan tudni, hogy valaki mennyi ideje lakik ott -vagy hogy mennyire kitartó jellem-, hogy hogyan mutatkozik be.


Persze, a magyarok pillanatok alatt keresztneveznek, sőt beceneveznek.


A franciák, olaszok, németek, stb. nem adják se könnyen, se hamar.


Se a legrégebb ott élők családjai, akik tartják magukat valamire.


Úgy általában, szerintem, hiába divat, hiába terjesztik a filmekben, azért csak megmarad a "plebs" szokásának, akiknek talán soha nem is volt más nevük.


Én nem adom fel. Engem is úgy neveltek, mint ahogy a kérdezőt, ha gyerekszobám nem is volt.


Mit tanítanak ma az iskolában? Mert mi ott is teljes névvel tanultuk. Mi van manapság?

2016. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kit erdekel
2016. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!