Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem lelek normális társaságra?

Nem lelek normális társaságra?

Figyelt kérdés

Szörnyű középiskolába kerültem, ezt persze előre nem is gondolhattam. Egyetlen diák sincs az egész intézményben, akivel szót értenék, elbeszélgetni tudnék bármiről is. 15-18 év körüliek ugye, de az értelmi szintjük nem üti meg egy marék légyét. Tipikus napi téma: cigi, pia, szex, bulizás, káromkodás, ordibálás, menőzés, tanárok/a társaságukból kieső egyének lenézése. Emellett egy kivonást nem tudnak helyesen elvégezni, a százezres/milliós számkörű számokat nem tudják leírni, a helyesírásukra már át sem térek. (nagyon szanalmasaaak vagytok mar nem azze)

Mivel konkrétan undorodom tőlük, nem szólok hozzájuk egész nap, engem neveznek fogyatékosnak, amiért ignorálom őket. 2 hete megy folyamatosan ez, de már most érzem, hogy nem fogom kibírni 1-2 hónapnál tovább. Általános iskolában is pontosan ugyanez történt, az osztálytársaim elvannak egymással, csak én olvasom a pad alatt a könyvemet, vagy a telefonom nyomkodom, hogy ne keltsek feltűnést, kerüljek középpontba. Ha az egyik kiszúr magának, onnantól az egész csorda figyelme rámirányul, mégha csak egyszerűen kérdeznek tőlem valamit, elkezdek szorongani, könnybe lábad a szemem. Sok negatív megjegyzést is kaptam már a magas homlokamra is, egy hét alatt 5-en fejezték ki a nemtetszésüket.

Nem vagyok anti/aszociális, az értelmes, intelligensebb emberekkel mindig jól érzem magam, imádok velük beszélgetni, viccelődni, akármiről legyen szó, ez szerencsére kölcsönösen hat. Anyám szerencsére kimondottan ilyen, ő az egyetlen, aki tart még bennem egy kis életkedvet, egyedül vele tartom a kapcsolatot.

Érdekesnek találom ezt, ismeretlen helyen egyáltalán nem vagyok rosszul, szeretek kimozdulni. Az iskolában sem lenne problémám, ha legalább 1 ember mellettem állna akkor, lesz@rnám a sok idiótát. Viszont egyedül már betegesen érzem magam.

A következő hét miatt már most fel vagyok fordulva, nem bírom/akarom átélni azt a nyomasztást, amit ott érzek egész napközben. De muszáj, nem teszek mást, csak kibírom. Mentálisan már nem vagyok teljesen oké, a stresszelés miatt (általános iskola is beleszólt) úgy érzem, van bennem rejtett agresszió, néha elképzelem, ahogy az egyik buta liba belefejel a falba, hasba szúrja valaki, ésatöbbi elmebeteg gondolatom is megtalál néha.

Annyi a lényeg, hogy a mindennapos társaságom túl negatív, közönséges, unalmas, ki akarom zárni őket az életemből, de nem tehetem. Értelmes emberekkel szeretném körülvenni magam, akik nem lefelé húznak, persze évente ha egyszer összefutok olyannal. Azt már kevésbé tudom, hogy mit kéne tennem, pszichológusra már gondoltam, de nem hiszem, hogy sokat könnyítene rajtam. Bárkivel hasonló eset történt már meg, vagy esetleg éppen bele van szorulva/kimászott belőle? Ha valaki tudna nekem segíteni, nagyon hálás lennék érte.



2016. szept. 18. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Te hogy és miért kerültél oda ha ennyivel értelmesebb vagy?
2016. szept. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem az ertelmi kulonbsegekkel van problema. Hanem azzal hogy kevesebbnek erezed magad naluk, es ezt azzal kompenzalod hogy hulyenek, piasnak, stb-nek nezed oket.


Azzal kellene foglalkoznod hogy te miert erzed kevesebbnek magad.

2016. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pontosan én is így szenvedek. Az osztályom egy rakás suttyóból áll. Ráadásul elment onnan a legjobb barátom egy másik suliba, aki egyébként egy világértelmes csaj.

Mindennapjaim úgy telnek, hogy felidegesítem magamat a többieken. Kész szellemi hontalanság gyötör.

2016. szept. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én azt nem értem, hogy ha valakinek már általánosban is ilyen gondjai voltak, miért hiszi azt, hogy mindenki rossz, csak ő nem? Egyébként biztos vagyok benne, hogy nagyon erősen túlzó az általánosításod.
2016. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ebben a cipőben járok, sajnos..

A barátaim persze hogy több városnyira laknak tőlem, így esélytelen a találkozás, szóval csak az internet marad, azaz telefonnyomogatás, amit amúgy nem szívlelek, de muszáj, hogy ne érezzem magam egyedül.

Nekem az első pár nap jól telt, mindenki tök normálisnak tűnt, aztán "klikkesedni" kezdtek, és elég furcsa dolgokat csináltak(úgymond feloldódtak), na nekem meg ilyesmi nem kell, mert csak negatív hatással van rám, így pár ember kivételével nem beszélgetek senkivel, de hát azt sem nevezném beszélgetésnek. Köszönni sem szeretek, így csak akkor köszönök ha nekem köszönnek, vagy egyáltalán vissza sem köszönök, kivétel 1-2 ember.

Szóval szerintem engem néznek az osztály flúgosának, ráadásul meleg is vagyok, s amilyen pletyka népség, így hamarabb megtudták, minthogy láttak volna engem.

Egyedül ülök amúgy, egyszer beültem egy társasághoz, de hát be nem állt a szájuk, hülyeségeken beszélgettek..., aztán másnap el is ültem onnan, nem is beszélek velükxd.

Hát igen... ha legalább egyetlen egy ember lenne, akivel megértem magam az osztályba, akkor az lenne maga a paradicsom, de így... tök savanyúak a napjaim.

De van egy célom, el szeretném érni, ezt a két évet meg kibírom. :D


De talán a most következő héten kicsit lazábbra veszem a gyeplőmet, hogy legalább 1-2 normálisabbnak tűnő embernek esélyt adjak, de hát szerintem semmi értelme.


Amúgy még annak is örülnék, ha sulin kívül lenne egy normális barátom, akivel tudnám személyesen is tartani a kapcsolatot. Társkeresőkön próbálkoztam, de hát nem ajánlom senkinek :D


Az elsővel meg ne foglalkozz, csak le akar húzni :D

2016. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"úgymond feloldódtak"

Ezt elég hülyén fogalmaztam, inkább arra gondolok, hogy leveszik a maszkot, amit első pár napba a másiknak mutatnak.

2016. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban, a városban (és persze az osztályomban is) nagyon sok az unszimpatikus ember :/ ezért jelenleg nekem sincs társaságom :( viszonta barátnőm egy másik városban van ahol megismertem remek embereket és rájöttem nem bennem van csak a hiba :D


Neked iskola/osztály váltást tanácsolok és azt hogy akiknek eléggé értelmesnek találod a kommenjét azokra írj rá hozz velük létre egy fb csoportot és dumálj velük. ;)


F/17

2016. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat/tanácsokat. Most így visszaolvasva, néhol tényleg elég nyersen fogalmaztam, de nem akartam általánosítani, isten ments. Csak olyan szerencsétlen vagyok, hogy mindig ilyen helyekre keveredek. ._. Osztályváltásnak nem lenne sok értelme, az iskola háromnegyede ilyen típusú emberekből áll. Hátha valahogy belerázódok, ha meg nem jön össze, más sulinak is utánanézek, bár ezt találom valószínűbbnek. Utóbbiaknak sok szerencsét. :)
2016. szept. 18. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
5-ös, egyáltalán nem akartam lehúzni senkit teljesen komoly kérdés volt.
2016. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést :D


De ha a kérdésedre válaszolni kellene, akkor magamból kiindulva azt mondanám, hogy elcsesztem az általános sulit(de nagyon), igaz volt pár dolog ami közrejátszott, de az csak kifogás volt rá akkoriban, szerintem :D...

Így egy olyan szakmára mentem, ami mint kiderült, nem az én esetem, azzal szerencsére végeztem, most egy ilyen gyűjtősuliba vagyok úgymond, de azért van pár embernek komoly terve, de igazából semmi.

Amúgy én tovább is szeretnék tanulni, szóval pár év és egyetem :D


Mindenkinek tudom mondani, hogy nincs lehetetlen, csak össze kell kapni magát az embernek, meg pár "szankciót" bevezetni az életébe, haha :D

2016. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!