Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » TI hogy fogadtok el egy...

TI hogy fogadtok el egy fogyatékkal élőt?

Figyelt kérdés
A jelenlegi barátnőm testvére elég beteg sajnos ágyhoz van kötve, mozogni nem tud, beszélni sem csak épp ,hogy artikulál valamit de érthetetlen. Lassan egy éve vagyunk együtt de még nem találkoztam vele pedig nagyon be akart mutatni neki már. Félek a találkozástól nem tudom mit váltana ki belőlem mert egyszerűen nem tudom nézni, hogy egy ember így szenved és gyak. arra vár, hogy meghaljon mert lássuk be neki semmi jövője nincs már ebben az életben. Erről persze senki sem tehet de nekem nagyon kellemetlen lenne ez a találkozás de a barátnőm nagyon szereti őt mert hát még is a tervére. Ti, hogy fogadnátok el ezt?

2016. szept. 18. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Odamész,mosolyogsz rá,esetleg kezet fogsz ha a helyzet úgy kívánja,bemutatkozol neki ugyanúgy mint egy hétköznapi embernek. Sajnálatot ne mutass felé,mert ha képes felfogni,az rosszul tud neki esni. Szerintem ne félj a helyzettől.
2016. szept. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megpróbáljuk! :) köszi.


Igazából az is egy gondom, hogy a barátnőm mindig várja a csodát, hogy majd 1x felépül és teljes életet fog élni mert a jóisten megsegíti. Mindketten egészségügyben dolgozunk én tudom, hogy mi lesz az ő sorsa de a barátnőm sajnos túlságosan hívő. Próbáltam már finomra rávezetni, hogy igazából nem is Ádám jobb bordájából lettek a nők.

2016. szept. 18. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Sehogy, beszélnék vele mint egy normális emberrel.

Nem sajnálnám, gondolom biztos unja már hogy mindenki ilyen szomorú együttérző arccal néz rá és eszébe juttatják hogy nem tud mozogni. Ha lenne értelme megpróbálnák nagyon kedves lenni vele és megnevettetni.

2016. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Testi fogyatékkal élő emberhez teljesen normálisan viszonyulnék, ez nem kérdés, bár valószínűleg lenne bennem egy nagy adag sajnálat, amiből amúgy is kap eleget.


Akinek a fejével van probléma, attól félek. Óvodás koromban kikészített egy beteg fiú, azóta önkéntelenül viszolygok a hasonló emberektől, pedig a racionális felem tudja, hogy nem mindegyik agresszív állat, de nem tudom leküzdeni ezt a "fóbiát".

2016. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A testi fogyatékosok fejben olyanok, mint mi. Ha ezt alapul veszed és elég felnőtt vagy ennek tudomásul vételére magától érthető lesz hogyan viselkedj. Ne a szánalom járjon a fejedben, hanem érdeklődj mit gondol erről-arról. Nem biztos,hogy csak arra vár, hogy meghaljon sőt biztos nem. Bármilyen elesett valaki valamiért mindig élni akar.
2016. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!