Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak nekem idegesítő az, hogy...

Csak nekem idegesítő az, hogy állandóan kezet kell fogni?

Figyelt kérdés
Eléggé idegesítő az, hogy állandóan minden jöttment koszos, büdös ki tudja mit fogdosott kezű odajön hozzám és nyújtja a kezét. Ma reggel is a boltban voltam, egy férfi elkezd köszöngetni, meg mindenkivel kezet fogdosni, aztán tüsszent bele a tenyerébe és pont én kerültem sorra és mondtam neki, hogy "ezután én nem fogok vele kezet, meg amúgyis utálom, hogy mindenkinek a köszös mancsát kell örökké fogdosnom, mert állandóan nyújtják a kezüket." Persze a férfinak állt feljebb a dolog.
2016. szept. 28. 18:23
 1/6 sanyinak ***** válasza:

Miert kell a boltban idegenekkel kezet fogni?


Mondjuk eleg felesleges szokas. Mert meg a lovagkorban volt ertelme, de ma mar tenyleg felesleges idegenek erintessel torteno udvozlese.


(Hat meg ha a WC-rol jon ki es nem mosott kezet :)

2016. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Engem is zavar. Munkahelyen hálégnek azért többen vannak, akik közölték, hogy nem bunkóságból, de inkább a szóbeli üdvözlésnél maradnak.
2016. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam állandóan mindenkivel kezet fogni, főleg nem a boltban idegenekkel :D

Ismerősökkel szoktam, vagy ha bemutatnak valakinek. De ők nem szoktak koszosak vagy gusztustalanok lenni :)

2016. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Eleve nem szeretek hozzáérni másokhoz szóval nem fogok kezeket se

Eeeeeew.

2016. szept. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek kezet fogni. Nem látom az értelmét. Még anno a lovagok találták ki, ezzel jelezve, hogy békével jöttek, és nincs rossz szándékuk. A mai világban ezt az értelmét teljesen elvesztette, leginkább egy szokás, ami szerintem fölösleges, és teljesen értelmetlen. Tényleg, egy csomóan nem mosnak kezet wc-zés után. Mondjuk ha megyek haza rögtön a suliból, akkor én sem, mert úgyis piszkos lesz a kezem. De értitek... Tényleg csak tovább adják az emberek a bacit. Kezet fognak, mintha olyan nagyon szoros barátság lenne közöttük, vagy mintha annyira tisztelnék egymást. Aztán a francokat, szimpla szokás az egész. Amikor tehetem, nem is fogok kezet, és kifejezetten örülök, ha valaki nem akar kezet fogni velem. Sőt, azokkal vagyok igazán jóban, akik nem várják el, hogy kezet fogjak velük.
2016. szept. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Engem is idegesit, nem szoktam erőltetni.
2016. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!