Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek igaza van a sofőrnek?

Szerintetek igaza van a sofőrnek?

Figyelt kérdés

Van egy sofőr akivel eddig párszor utaztam, és elég érdekes stílusa van, leírnék pár példát!

Száll fel egy tini gyerek, odaáll köszönés minden nélkül, a kezében az aprót nyújtsa a sofőrnek. Az meg kérdi hogy

- Na mivan tesó, mit akarsz ?

- ööö jegyet szeretnék venni.

-Na mindjárt más, legközelebb szólaljá meg!


De van hogy azért is odaszól ha nem köszönnek neki.


2016. szept. 30. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Valakinek meg kell tanítani köszönni és beszélni, ha már az anyjának nem sikerült. Igaza van a sofőrnek.
2016. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"...aprót nyújtsa..." brrr


Teljesen igaza van. Ha már otthon nem sikerült az udvariasságra megtanítani a gyereket, ő legalább megpróbál tenni valamit.

2016. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Hát ezek a mai fiatalok igazán nyeglén és életképtelenek, főleg ha még olyan "divatos" félrefésült hajat is viselnek. Jól tette a tisztelt autóbusz kapitány, hogy beszólt neki.
2016. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
A sofőrnek illik köszönni és nem gondolatolvasó hogy kitalálja mit szeretnél.
2016. szept. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is volt egy ilyen buszsofőr.


A gyerek elől szeretne leszállni, nem sokkal a megálló előtt kérdezi a sofőr, hogy

"-hát te hova mész, iskolába?"

"-Igen"

"És olvasni tanultál-e már?"

-"Igen"

"Akkor mond már meg mi van az ajtó fölé írva" És rá mutat a "leszállás a hátsó ajtóknál" címkéjű feliratra.


De a fentiek is tipikusan jellemzőek voltak rá

2016. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Természetesen igaza van a sofőrnek. Ezek nem olyan dolgok, amin én fel szoktam húzni magam...


Pl. nyomatja a légkondit veszettül és még pulóverben is fázom, meg hasonlók.

2016. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
De egy nagydarab faaszinak is beszólna vagy csak kölykökkel keménykedik?
2016. szept. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak illem kerdese. Itt angliaban peldaul mindenki megkoszoni a sofornek a szolgaltatasat leszallasnal, felszallasnal pedig mindenki koszon. Otthon ez nem igazan mukodik. Az hogy a sofor elvarja ezt, az mas teszta. Ilyen a stilusa. Ha nem tetszik annak, aki nem illedelmes, az akkor tanuljon meg az lenni, es nem lesz ilyen problemaja.
2016. okt. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akárhogy nézzük, köszönni csak illik, akár boltban, akár utcán, vagy bárhol ahol kapcsolatba kerülünk a másikkal. Mivel mind emberek vagyunk, így ennyi tisztelet elvárható lenne.


Én például építkezésen dolgozom, és mivel már kész helyiségek vannak, amit zárunk, így nekem kell kiadni kulcsokat hozzá, ha valaki be akar menni dolgozni, javítani.


És akkor jönnek soha nem látott legalja munkások tapló szöveggel, amire én olyan módon reagálok is.

Például ilyenek, bárminemű köszönést nélkülözve:

"Kell egy kulcs...akkor menj vegyél magadnak"

"Adjál kulcsot...nem adok, oldd meg magadnak"


Vagy csak odaáll mellém, miközben épp a dolgomat csinálom és ennyit mond "harmadik emelet...Szia én meg Béla".


Persze ha valaki teljesen normálisan jön oda, azzal én is másképp viselkedem.

2016. okt. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Beszól az bárkinek, elég kemény csávó.

Amúgy meg még ndegy milyen erős vki ha köszönni nem bír.

2016. okt. 1. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!