Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak? Már rosszul...

Mit csináljak? Már rosszul vagyok😭

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem a történetemet?

Belevágjak egyszerre, a közepébe? Vagy az elejétől? Inkább az elejétől.

Apám egy erőszakos, ordítozós, csapkodós ember, azonban idegenekkel ilyen MÁS HAGON beszél, szerényebb. Anyámmal is ugyanez van.

Nos ezt átörököltem én is. Egy idegen, nem-családtag ember nincs, akinek megnyílnék és ne halkan, furcsán, beszélnék vele és magamat tudnám adni. Nincs.

Úgyhogy 1 jó barát nem sok, az sincsen.

Szűk családi körben hangos, megnyílt, normális vagyok, idegenek előtt meg sajnos alig merek már megszólalni.

Van pár netes ismerősöm, de azokkal is csak ilyen szerényke vagyok. Nem azért, mert félek tőlük, hanem mert máshogy tekintek az idegenekre, mint a családtagokra, rokonokra.

Az okát nem tudom, egyszerűen mintha azok mások lennének 🙁

Ez a probléma tehát ide vezetett.

Hosszú idő múlva, HA a szüleimmel vagyok és egy idegennel, pár alkalom múlva tudok kicsit a normális hangomon beszélni (de nem telejesen!), de sajnos visszafogottan, pedig én a szívem mélyén bevallom, de vad vagyok...


Tisztában vagyok vele, hogy ebből én ki tudnék gyógyulni, csak azt nem tudom, hogyan!


A 2. baj ami ennek a szövődménye, hogy ugye neten két formám van: vagy amikor szerény vagyok, vagy amikor elkezdek nagyon vadulni, viccelődni (örökölt tulajdonság az apámtól az ilyen természetem, meg hogy én nem az a tipikus lány vagyok hanem aki olyan mint egy fiú mondjuk ha lenne olyan barátnőm aki eltűrné meg ilyen lenne, pl viccből böfögnék előtte meg ilyenek) hogy akkor mindenki megutál hogy én fúj milyen vagyok ha meg nem akkor milyen csendes vagyok....pff😒

Senki barátnőm nincs. Nem vagyok sem antiszociális, sem szociális fóbiás, sem introventált vagy mi a fene, csak társaságban de úgy érzem, le kéne küzdeni...

A baj, hogyha valakivel még élőbe össze is tudnék barátkozni a HALK ,,ALIGSZÓLOK'' formámmal, mondanátok ugye egypáran, hogy utána próbáljak megváltozni nála, próbáljak önmagam lenni stb. Egyrészt nem mernék másrészt ha mernék is félnék, hogy utána ha megismerné az igazi formámat és otthagyna....😔

milyen megoldás van ezekre a problémákra?

Mit csináljak?

14/lány



2016. okt. 7. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Figyelj azzal nem tudsz jelenleg semmit kezdeni ,hogy így nelvetek fel mivel nem tudod vissza fordítani az időt ezért nem hinném ,hogy most hirtelen megkéne változnod magadtól úgyis megfogsz ,ha már elérted azt a pillanatot amikor már meg is tudsz, de ha nem megy akkor felesleges még erőltetni mert csak szarabb lesz mint elötte. Aki íhy nem tud elfogandi, és nem tudod saját magadat adni az emberek elött , vagy nincs olyan barátod aki így elfogadna jelenleg akkor az sem lenne jobb,ha most lenne valaki aki melletted van de önmagában véve nem fogad el:D szóval érted?


Én a helyedben max csak próbálnék megváltozni ami nem egyenló azzal, hogy letagadom saját magamat. Tehát megpróbálnék kicsit jboban közeledni az emberek felé, de akkor sem vinném túlzásba mivel nekem ez nem jó érzés:D letesztelném ,hogy mégis milyen pozitív hatásokkal van rám, ha több emberrel beszélgetek stb...aztán utána már jönne magától az egész.

2016. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

otthon mindenki oldottabban viselkedik, és idegenekkel mindenki visszafogottabb. ez nem öröklés, meg nevelés kérdése.


járj minél többet társaságba és szépen fejlődni ogsz szociális téren. minél több szituval találkozol, annál jobban fogod tudni mikor hogyan jó reagálni, mit kellene, illene, szeretnél mondani és oldódni is könnyebben, gyorsabban fogsz egy idő múlva.

aki közösségbe jár, az fejlődik, mégha az elején döcögősen is megy.


ismerek totál antiszoc embert(a szülők befelé fordulók, soha mégcsak vendégeket sem hívtak, társaságba sem jártak, a gyerekük egy szótlan kis buta gyámoltalan béna fiatal felnőtt lett, de mióta dolgozik, már köszönős, mosolygós, dumás sráccá változott.

2016. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Muszáj volt ezt megosztani? Mi volt a kérdés? Ha nem tetszik meny intézet.
2016. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Girgoy ***** válasza:
Tulajdonképpen konkrétan miért félsz az idegenektől?
2016. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj. 14 évesen mindenki ilyen. Én is ilyen voltam, a gyerekeim is ilyenek voltak.
2016. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Miért kellett ezt kiírni? Más olyanokat kérdez, hogy az már elmegyógyintézet, de persze ennek kell kicsapnia a biztosítékot, nagyokos, mert ez akkora baj. Meg ne halljak a kedvedért?

2016. okt. 12. 00:11
 7/7 anonim válasza:

Ahogy olvastam amit írtál, kirázott a hideg, mivel velem ugyanez a helyzet. :) Kicsi koromtól kezdve ilyenek a szüleim, és 14 évesen ugyanezt éreztem mint te. Nem bíztam az emberekben annyira , nehez volt megnyílni, es emiatt mindig csendes es magányos voltam.

Az már nagyon jó dolog, hogy felismerted magadban ezt, és változtatni szeretnél ezen. Nekem úgy sikerült ezt leküzdenem, hogy folyamatosan kihívásokat állítottam magam elé. Jelentkeztem csoportos foglalkozásokra, ahol eleinte szörnyen éreztem magam, de idővel sikerült megnyílnom és sikerélményem lett. Az is nagyon meghatározó volt, hogy kollégista lettem 16 évesen. Első két hétben nagyon egyedül voltam, majd idővel elkezdtem megszokni a társaságot és úgymond beletanultam a barátkozásba, és egyre magabiztosabb lettem. Most 20 évesen még van hova fejlődnöm, mert uj társaságban gyakran zavarban érzem magam, de van egy barátnőm akinek meséltem errol az problémámrol... És nagyon szerencsés vagyok mert megértett, és ha társaságba megyunk, mindig segit nekem megnyílni, mikor a többiek szóba hozzák hogy miért vagyok ilyen csendes. :)

2016. okt. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!