Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én érzem úgy hogy a...

Csak én érzem úgy hogy a szalagavató teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
2016. okt. 8. 01:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak te, én is így éreztem. Az a rengeteg befektetett pénz, idő (táncpróbák akármi) csupán azért, hogy legyen egy ilyen csilivili est, ami után már csak a megkönnyebbülést érzi az ember, hogy "végre túl vagyunk rajta" .
2016. okt. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Én azt vettem észre h ez a csajoknak fontos, meg max a szülőknek, szóval ki kell bírni... ez van, de én is jó nagy ívből sz*rtam telibe. :D
2016. okt. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is abszolút felesleges. Én nem is táncoltam. Egy ideig hüledeztek a többiek, hogy miért, aztán előbb-utóbb letojták. A gazdag szülők, akik mindenféle drága ruhákat rá akarnak rakni az erre vevő gyerekükre, éljék csak ki magukat, ha ennyire muszáj, de nekem nem kellett az egész. Szóval nem, nem csak te vagy így, és nyugodtan vond ki magad az egészből, ha túl sok neked a felhajtás.
2016. okt. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én rohadtul utáltam a szalagavatót.


Kezdjük ott, hogy alapból nálunk olyan hogy osztályközösség egyáltalán nem létezett, csak baromi nagy klikkesedés volt. Ráadásul 1-2 osztály kedvenc kitalálta hogy rózsaszín ingben legyünk, táncolni se nem szeretek, se nem tudok.


De pont ugyanilyen volt a bankett is, felesleges pénzköltés, ott is hagytam az egészet, ráadásul kifelé menet még összefutottam pár "kedves" osztálytárssal akik nem túl kedves jelzőkkel illettek.


Biztos vannak akik élvezik, a magamfajta gátlásos embernek nem való.

2016. okt. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az ofő azt mondja, hogy kötelező, de én nem akarok táncolni, meg semmi ilyetpláne nem iskolaidőn kívül, amikor 1000 más jobb dolgom is lenne.
2016. okt. 8. 10:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy kotelezo. Ha nem akarsz tancolni, akkor nem tancolsz.

Nekunk most lesz jovo heten a szalagtuzonk es mar banom, hogy nem vontam ki magam ebbol az egeszbol..Pl. azert, mert az osztalytarsaim nem igazan csipnek es mivel paros tancot tancolunk, az elejen volt egy botrany kb abbol, hogy semelyik fiu nem akart velem lenni es az osztalyfonok beallitott hozzam valakit, aztan hetekig hallgattam, ahogy a tobbiek mondjak annak a fiunak, hogy mennyire sajnaljak, hogy velem kell lennie..

Aztan nekunk is beszervezett az osztalyfonok delutani probakat. Volt, hogy haza mertem menni az utolso ora utan, mert fajt a fejem es semmi kedvem nem volt ott maradni tancikalni, erre masnap mar ugy jott oda hozzam, hogy miert nem jarok probalni, nem fogom tudni a tancot es le fogom egetni az egesz osztalyt -.-

Meg amugy sincs semmi ritmuserzekem es nem szeretek tancolni sem, ezert ha a tobbiek belem akarnak kotni es epp nincs semmi mas, ami miatt beszolhatnanak, azert veszekednek velem, mert nem tancolok olyan jol, mint ok es jobb lenne, ha nem is tancolnek inkabb veluk, mert a nezoteren mindenki csak az en szerencsetlenkedesemre figyel majd...

Szoval szerintem tok folosleges az egesz, mindenki idegeskedik miatta, sokba is kerul es mindezt miert? Hogy eloadjunk egy 8 perces musort, amire jovore senki nem fog mar rajtunk kivul emlekezni.

2016. okt. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Na így vagyok vele én is.


Mindenki, szalagavató szalagavató.... F*s az egész.


- Tanárnő. Nagy gond hogyha kihagyjuk a szalagavatót?

- Hát hogyne! Az kötelező! Olyan mintha a ballagásodat hagynád ki.


-_-


Mi értelme? Betartani a hagyományt, mert van ez a hagyomány..... TÁncot tanulni, h mások megnézhessék, hogy másoknak jó legyen meg minden, jövőre nem fog rá senki sem emlékezni.


Meg ez jelképezi hogy felnőtt lettél, és idén már érettségizel, és mittomén......


Hát bmeg. Az hogy felnőtt lettem, azt a 18. születésnapom jelképezi, de többnyire a viselkedésem, hogy mennyire tudok éretten gondolkodni. Az, h idén érettségizni fogok... kit érdekel! Engem érdekel, hogy a másik osztályban Nagy Péter érettségizni fog idén velem együtt? Nem. Nem érdekel.


És maradjak ott délutánonként táncolni, vegyek ruhát/béreljek, méregdrága áron, meg idegeskedjek hogy nem megy a tánc....


Az ofő nagyin mondja, h jövőre márpedig kötelező lesz mindenkinek....


nem ismer ő még engem.


Egyszerűen nem fogok ott maradni délutánonként táncikálni. Ha beír beír, ha nem nem. Na meg majd pont a bejárósok fognak még ott maradni, akik fél hatkor kelnek, és a 6:30-as busszal járnak be...


Majd megmondom neki azt, hogy


"Az iskola nem kötelezheti a tanulóit iskolán kívüli tevékenységre, a tanuló beleegyezése nélkül"


Az iskola tevékenység az óra. Az órára járás kötelező. Minden más nem!


Idén érettségizünk, ezért meg kell ünnepelni.


Bullshit!


Ilyenkor tanulni kell mint állat. Majd ha meg akarom ünnepelni valahogyan, akkor a szalagavatóra beadott pénz helyett, az érettségi után elmegyünk nyáron a barátokkal a tengerpartra, egy közös nyaralás keretében, ami a legnagyobb buli, pláne érettségi után.

2016. okt. 8. 12:46
 8/15 anonim válasza:
100%
Nem kötelező táncolni. Senki nem kényszeríthet rá. Magára az ünnepélyre elmehetsz, kitűzik a szalagot, azt jóéjszakát. Én is gyűlölöm az egészet.
2016. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ünnepélyre sem fogok. Felesleges. Egy szalag, amit kivágtak pamutból és cső. Utána úgyis porosodik a fiók alján
2016. okt. 8. 14:23
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is 11.-es vagyok, és minden csaj odavan érte, hogy márpedig ez mennyire fontos és nagy dolog és jönni kell, táncolni, drága ruha, drága haj, köröm etc. Persze... meg a kis f----mat, már bocsánat, de olyan jó, hogy nem én látom egyedül így a dolgokat.


Amúgy sem szeretnek az osztálytársaim, én sem őket, és ez inkább nyűg lenne, mintsem öröm és boldogság, enélkül is elég gátlásos vagyok, hát még ha arra kényszerítenek h az egész iskola, majd aztán az összes szülő+ a többi rokonság, barát, akárki előtt égessem le magamat.


Nekünk nem kötelező a keringő, szóval egy gonddal kevesebb, de elvileg az osztálytánc meg maga a szalagavatóra való bejövetel az. De én 100% hogy még arra sem leszek hajlandó, hogy betegyem a lábamat az épületbe aznap, engem nem érdekel, hogy ki mennyit költött magára, meg hogy milyen kva jó tud táncolni, és nagyon jól mondta valaki előttem, hogy erre egy év múlva már a kutya sem fog emlékezni rajtunk kívül.


Van jobb dolgom is 12.-be, hogy olyan baromságokkal töltsem az időmet, mint táncpróbák, ugyanis nekem nekem nem az az életcélom, hogy legyen egy csili-vili estém az életemben aztán csókolom, hanem mondjuk egy rendes érettségi, és igen, az utolsó évemben ezt az időt inkább a tanulásra fordítanám, mintsem olyan dolgokra, amik inkább stresszt és kellemetlenséget okoznak, mintsem örömöt.


Én megértem, ha valakinek ez kell, és szeretné, csinálja csak, de milyen jogon köteleznek erre, holott ez a szabadidőmből vesz el és még fizessek is?! Nem érdekel, ha megutál az ofőm, vagy az osztálytársaim, úgyis már csak egy évet kell kibírni, és utána már a nevükre sem kell emlékeznem. Életem egyik legszebb pillanata lesz, mikor elballagok végre ebből a fertőből.

2016. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!