Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azért nem haladok előre az...

Azért nem haladok előre az életemben, mert magára az életre haragszom és arra, hogy igazságtalan velem. Hogyan lépjek túl ezen? Hogyan büntessem meg a világot?

Figyelt kérdés

Utálom, hogy soha nem teljesül az, amit akarok. Mindig azt akartam, hogy felnézzenek rám, hogy vezessek embereket, mindig a legjobb akartam lenni mindenben. Nagyon erős nemi vágyam van már gyerekkoromtól kezdve, de ugyanakkor nagyon "gyerekes" alkatom van, egyszerűen nem néztek meg soha a lányok, soha nem kellettem azoknak, akiket kinéztem. Kicsit különc vagyok, mindig, minden érdekel, mindig a figyelem középpontjában akartam lenni, ezért néha hülyén viselkedtem a középiskolában. Sokszor kinéztek, lekezeltek és egy csomó mindent lenyeltem. Ez, plusz az, hogy soha nem voltam jó a lányoknál, teljesen megőrjít. Most 24 éves vagyok, nem tudok semerre lépni, mert semminek nem látom értelmét, és úgy érzem, minden barátom, aki már volt nővel, engem gúnyol és szégyenít meg. Valahol, mélyen egy versengő alkat vagyok, aki le akar pipálni mindenben másokat, de egyszerűen ez már egy ideje nem megy. Mondhatjátok, hogy nárcisztikus vagyok, de szerintem ez a fiúk nagy részére igaz. Emlékszem, egyszer egy barátom is mondta valakire, hogy "ha neki hamarabb lesz csaja, mint nekem, akkor meg is érdemlem", szóval valahol mindenki így gondolkodik. Titokban mindenki jobbnak tartja magát akár a barátainál is. Csak épp én ezt soha nem tudtam igazán megélni. Jó, vannak nagyon jó tanulmányi eredményeim, de egy ideje már nem nagyon tudok tanulni. Úgy érzem, hiába vagyok jó benne, ha egyszer nem tudok férfi lenni, nem vagyok vagány, nincsenek olyan élményeim, mint másoknak, akkor csak egy szánalmas stréber vagyok, semmi több. Nincs kedvem így élni. Valahogy úgy képzelem, hogy abban tudnám igazán kiélni magam, ha megbüntethetnék embereket. Felgyújthatnám a világot, ha úgy tetszik. Mert a világ, mióta élek, gúnyt

űz belőlem.


2016. okt. 8. 22:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy "már megint"? Amúgy: sok oka lehet. Lehet, hogy nagyon jó a dumád, feltűnően jóképű vagy, vagy korán elkezdted vonzani a csajokat (úgy veszem észre, ez komoly önbizalmat ad). Nekem is volt ilyen ismerősöm, soha nem értettem, mit esznek rajta. Nem volt se különösebben magas, se különösebben izmos, se kimondottan jóképű. Akinek fotót mutattam róla, mind azt mondta, hogy nagyon csúnya. Mégis, a legjobb csajokat szerezte meg. Sose értettem, hogy csinálja. Utáltam is érte. A magasságodról meg annyit, hogy jó lenne tudni hozzá, hány éves vagy, mert nem mindegy, hogy 13 évesen vagy 165 centi, vagy 23 évesen.
2016. okt. 9. 15:01
 12/24 A kérdező kommentje:
#10: Nőként lehet, hogy ezt nehéz megérteni, de a férfiaknak a rivalizálás az élete. Amivel nincs amúgy semmi baj, csak legalább néha nyerni is kell ahhoz, hogy az embernek maradjon kedve játszani/harcolni. Mert aki sosem nyer, annak elmegy az életkedve. Nekem nincs hitem magamban. Semmiben. Bármilyen tevékenységre gondolok, amit újra kéne kezdenem, legyen az tanulás, sportolás, zenélés, mindig az jut eszembe, hogy baromi fáradalmas lesz, baromi sokat kell erőlködnöm és úgyis kudarcot vallok majd. Elkezdeni sincs kedvem.
2016. okt. 9. 15:04
 13/24 anonim ***** válasza:

"Nőként lehet, hogy ezt nehéz megérteni, de a férfiaknak a rivalizálás az élete."

Hát igen, ezzel kell foglalkozni, hogy ne így legyen. Ehhez R. Girard most már magyarul is megjelent műveit ajánlom. Mert ez baj. Girardnál megérthető, hogy a rivalizálásból ered a bűn, az erőszak, a bűnbakképzés is. Nagyon magas szellemiségű művek, épülhetsz általuk (sz. könyvtárban is van)

A szellemi úton magunkat kell meghaladni, legyőzni. A párválasztás testi-szellemi egyaránt- ezért is olyan nehéz... A férjemmel szellemi-lelki-testi társak vagyunk- nagyon nagy baj lenne, ha az egyik nem lenne.


"Aki másokat ismer, okos.

Aki magát ismeri, bölcs.

Aki másokat legyőz, erős.

Aki önmagát legyőzi, hős."

Lao Ce

2016. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok. Gondolkozz el azon, hogy mi az, amivel taszítod a nőket, mert te csak a külsődet mondtad, de nem az az igazi problémad.
2016. okt. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Neked is előjött a nincs senkim és ez depibe kényszerít korszak... ugyanez van nálam is (én 23 vagyok és lány, online tárkeresőkön próbálkozom, de unom, hogy mindig ki kell szűrnöm ki az,aki csak a szexre megy...) sosem volt párkapcsolatom, gondoltam ideje már belekezdeni, főleg, hogy az összes nálam ráadásul fiatalabb ismerősöm már voltak / vannak kapcsolatban.

Gyakran érzem én is azt, hogy a szomorúság átmegy dühbe és az nem jó... se neked se a mondjuk lehetséges partnereidnek. A lányok megérzik, ha valakinek kicsi az önbizalma és bizony nem sokaknak jön be a siránkozás (ez a jaj csak legyen már valakim.. ilyenekkel is találkoztam). Gondolom azok a kigyúrt srácok sugározzák az önbizalmat aztán a csajok erre ragadnak (már aki :)


A világ nem űz gúnyt belőled, csak ha hagyod.. Biztos van benned is egy csomó pozitívum, erősítsd és becsüld meg azokat és hülyén hangzik de előbb magadat szeresd. Ne akard sürgetni a szerelmet (én is azt akartam..) idővel a sors úgyis az utadba terel valakit, akivel összeilletek :)

2016. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"Gondolkozz el azon, hogy mi az, amivel taszítod a nőket, mert te csak a külsődet mondtad, de nem az az igazi problémad."


Miért gondolod, hogy nem az az igazi problémám? Akárki akármit mond, aki külsőre vonzó, annak már nagyjából nyert ügye van. Nem azt mondom, hogy rögtön alkalmas hosszú távú kapcsolatra, de nagyobb az esélye a hódításra, népszerű lesz az ellenkező nemnél.


Jópofa illusztrációja ennek ez a Dr. House-epizód:


https://www.youtube.com/watch?v=BB-wEbTfRK8


(House és Chase, a szőke csávó fogadást köt, hogy csak a külső számít-e. Chase eljátssza a jóképű, de buta és faragatlan pasit, és a végén több megkeresést kap, mint a másik kettő együttvéve).

2016. okt. 9. 17:09
 17/24 A kérdező kommentje:

"Gondolom azok a kigyúrt srácok sugározzák az önbizalmat aztán a csajok erre ragadnak (már aki :)"



A csajok arra ragadnak, akinek


1. jó a teste


2. jó az önbizalma, önbecsülése. Tudom, hogy úgy tűnik, hogy ez a fizikum-központúság a rögeszmém, de azt mutatják a tapasztalataim, hogy tényleg nagyrészt ez számít. Akinek kívánatos a teste a másik szemében, vagy vonzók a feromonjai, annak mindig nyert ügye lesz.


"Ne akard sürgetni a szerelmet (én is azt akartam..)"



Jó, akkor mondjuk, hogy nem sürgetem, és a minél előbbi szexet akarom. Mivel fiúból vagyok, és a fiúknak közismerten rendszeresen le kell vezetni a tesztoszteron okozta feszültségüket (ismét mondom, elhiszem, hogy ez női szemmel nehezen érthető. Képzeld el olyannak, mint egy nagyon erős éhséget, amivel nem tudsz mit kezdeni). Most akkor jobb?

2016. okt. 9. 17:14
 18/24 anonim ***** válasza:
Ilyen élet felfogással készülj fel az örök magányra.
2016. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Jó, elsőre nagy benyomást tesz a külső, de az okosabb csajszik (öhm..vagy nők) tudják, hogy "mélyebbre kell ásni". A szépség el tud tűnni ha kiábrándulsz valakiből...legalábbis velem ez előfordult.
2016. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Túlságosan a külsőségek bűvöletében élsz, szinte agyonnyom a megfelelési kényszer, a leírásod alapján minden eddigi eredményed, a diplomád elcserélnéd egy 5. általánosba járó kigyúrt cigánygyerek testére.


Erre azt tudom mondani, hogy kezdj el sportolni, minél jobban csinálod annál erősebb lesz az önbizalmad. Van benned egy erős felsőbbrendűségi érzés, amit nem tudsz kifejezésre juttatni. Meg kell tanulnod alázatosabbnak lenni,a versengő énedet kicsit elnyomni és higgadtabban gondolkodni.


Nekem tönkretették a gyerekkorom az általános iskolában, de soha nem akartam felgyújtani a világot.

2016. okt. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!