Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan találjak barátokat?

Hogyan találjak barátokat?

Figyelt kérdés
Az a gondom,hogy 1,5 hónapja vagyok az új iskolámban,most lettem 9.-es. Az osztályom nem is rossz,kedvesek,viccesek,vidámak,de leginkább lazák. Mielőtt elkezdődött az iskola mar rég elkezdtek/ünk beszélgetni interneten,de én nem nagyon szerettem volna a chatelésre pazarolni az időm,és keveset írtam. Mióta tart a suli azóta meg olyan keveset beszélek,mert nem találok hozzám hasonló embert ott. Vagy túl lazák,vagy túl 'stréberek'. Én pedig csendesen kezdtem az évet. Hol ott sokat tudok beszélni,hiszen a volt osztàlyomban nagyon sokat fecsegtem és legalább 10 rendkívül jó barátom volt/van. Nem értem hogy lehet ez,hogy itt ilyen vagy,lettem. Kérlek segítsetek! Miről társalogjak az új osztàlytársakkal? Aki végig olvasta már annak is köszönöm. Sokat segítene egy-egy mondat is.:) 15/L.

2016. okt. 18. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor a te hibádból nincsenek barátaid, ergo neked kell változnod.

Kezdetnek pl. beszélj velük...

2016. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem ne aggódj ezen, még csak másfél hónap telt el, ilyenkor még nem kell kétségbeesni, hisz még alig ismeritek egymást az osztályban. Nekem nem volt ilyen gondom, amikor bekerültem középsuliba mindennap szétvertek, örültem, hogy túléltem a napot. 20F
2016. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán az lehet a baj, hogy még nem ismeritek egymást eléggé, s tartassz a véleményüktől? Szerintem add önmagad, s úgy sokkal gyorsabban találsz magadhoz való embereket.
2016. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az új emberekkel való kommunikációt is meg kell tanulni, hiszen a középiskola végére már úgymond felnőttek lesztek. Szerintem az egyik legfontosabb dolog az hogy ha egyszer kialakul a gimiben a baráti társaságod, ne csak velük beszélgess és foglalkozz, hanem ugyanúgy új emberekkel is ismerkedj. Az én volt osztálytársaimra az volt a jellemző hogy csak a saját "csapatjukkal" és magukkal voltak elfoglalva, így amikor gimi után új emberekkel kellett ismerkedniük akkor nem igazán ment mert megragadtak egy gimis szintjén. Ugyanazt a szerepet próbálják játszani mint amit egymás között annó. Persze ez nekik lehet nem tűnik fel, de abszolút nem tudnak ismeretlenekkel kommunikálni. Szóval szerintem ez nagyon fontos dolog, de majd megérted te is

Amúgy Érdeklődj felőlük, kérdezz tőlük hogy ki kicsoda honnan jött, és majd szépen lassan rájössz hogy kivel közös az érdeklődési köröd, és hogy kivel tudsz jól beszélgetni. Szerintem érzi azt az ember ha valaki szimpatikus neki, és ez általában kölcsönös is. Ha pedig tőled kérdeznek valamit akkor kérdezz vissza (én régen ezt ritkán tettem) Légy segítőkész ha valakinek kell valami, ez is egy megoldás arra hogy közelebbről megismerj másokat. Tanulnivalóval házival kapcsolatban is tudsz érdeklődni tőled, a szünetek szerintem erre valóak hogy beszélgessünk.

2016. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy pont ez az,hogy én kérdezgetek tőlük,például,hohy milyen hétvégéjük volt stb...ők esetleg vissza,de maguktól a legtöbben nem nagyon kérdezgetnek. Persze nem mondom,hogy semmit,de azért... De valószínű én vagyok dőként a hibás,igaz. Köszönöm a válaszokat.:)
2016. okt. 21. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!