Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan váljak szimpatikussá...

Benjiro Hungaria kérdése:

Hogyan váljak szimpatikussá az emberek irányába? 15/F

Figyelt kérdés
15 vées fiú vagyok és a Móricz Zsigmond Gimibe járok. Apám úgy fogalmaz meg, hogy különc. Ez vagyok én, az ő definíciója szerint. Tény, hogy vannak dolgok, amiket másképp csinálok, vagy amiket másképp szeretek. Például, komolyzenét hallgatok legtöbbször. Zongorázom, ami az osztáytáraimat nem foglalkoztatja, mert hogy nincs más a techno meg az eféle "zenei" stílusokon kívül. Én nem nevetek mindenen, mint az osztálytársaim, mint pl azon, hogy a tanárt le b°zizzák, holott tök jó fej tanár. Én egy "romantikusabb fajta" vagyok, ami azt jelenti ebben az esetben hogy különösen hat rám ha egy lány jön szóba, ami sajnos már vagy 1 éve nem volt, mert egyszerűen nincs olyan lány, aki ne megállás nélkül csak az iPhone-jával szelfizgetne egyfolytában és azt nyomogatná állandóan. Nnincs olyan lány, akivel lehetne egy értelmeset beszélgetni... Az osztálytársaim igazából félig-meddig de elfogadnak, de nem úgy mint a többieket. Nem tudom miért, pedig nem vagyok a suliban savanyú arcú. Mi lehet ennek az oka szerintetek? Min kéne változtatnom?

2016. okt. 25. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmin nem kell változtatnod! Aki nem hajlandó vállalni önmagát, az beleolvad a tömegbe és úgy kezd viselkedni, ahogy mások elvárják. Ez nagyon fárasztó tud lenni.

Különleges vagy! Szeresd önmagad és soha ne akarj mások kedvéért megváltozni!

2016. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell (a szó szoros értelmében) változnod. A korod folytán még vannak kötelezettségeid nyilván, de már most sokminden van, ami nem kötelező. Ide tartozik a "megfelelés" is. Minden attól függ, jól érzed-e magad a bőrödben. A különcség (ha igaz is), csak egy megállapítás. Semmi sem kényszerít rá, hogy ne térj el a sablonos értékrendektől. Nem vagyok mérvadó, de száz egységsugarú "szelfizős" fiatalból nekem máris szimpatikus vagy egyedüli "különcként".
2016. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért akarsz változtatni? Hogy ugyanolyan buta tömegbirka legyél, mint mások?

Az ájfón meg nevetséges. Én már csak azért sem veszek, mert nem akarok együtt bégetni a tömeggel, különben is rühellem az okostelefonokat. Ha nem kéne a munkámhoz, még mindig féltáglát használnék.

hidd el, vannak normális emberek, csak max. nem a közvetlen környezetedben.

2016. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De akkor hol keressek magamnak barátoat?
2016. okt. 26. 16:35
 5/8 anonim ***** válasza:

A barátokat nem keresgéli az ember.

Teljesen felesleges olyan barátságokat kötni, amelyeknél már az elején érzed, hogy semmi közös nincs bennetek.

A gimnázium egyébként is nehéz terep. Mert ebben az életkorban mindenki keresgéli önmagát.

Én általános iskolában teljesen különc voltam, a gimiben kicsit jobb volt a helyzet, az egyetemen még egy fokkal jobb. Igazán jó barátokat felnőttként találtam. A suliban köttetett barátságaimból ma már nincs semmi, hiszen azok olyan kapcsolatok voltak, hogy csak "együtt lógtunk". Sosem hiányoztak később.

Osztálytalálkozókra nem járok. Sosem voltam. Egyszer sem.

Ma már vannak barátaim-nem sok, de velük tényleg igazán szoros a kapcsolatom és házas is vagyok.

Ne változz! Légy kedves mindenkivel, ne bánts meg senkit, de csak azt engedd közel, aki tényleg megérdemli a figyelmedet.

Amíg nem találsz ilyen embereket, addig sem fogsz unatkozni :)

Ahogy jellemezted magad, találsz hasznos időtöltést egyedül is.

2016. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És hány éve tanulsz zongorázni? Már jól megy, vagy most kezdted?

A kérdésedre válaszolva, ne legyél olyan mint a többiek, de ezt már leírták előttem. Soha! Ne legyél olyan...

2016. okt. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmin ne változtass, maradj ahogy vagy. Az ember amúgy sem tud megváltozni, legbelül mindig ugyanaz marad, maximum színészkedni, az viszont nagyon rosszat tesz. Kezdd kitapintani az utadat, ismerd magad, a személyiséged, és ezután kezdd el magadat fejleszteni. Én tavaly ősz elején kezdtem el ezt csinálni, nagy utat jártam be azóta, olyan dolgok történtek velem, amiket el se mertem volna képzelni, pl. meghívtak pár találkozóra ismerősök, mozi stb... Párkapcsolat nem volt meg, de az meg egyáltalán nem egy kipipálandó feladat. Lányokkal csakis STABIL LELKI VILÁGGAL kezdj! Nem feltétlenül jószándékúak ám az emberek! Ha szeretnéd tudni, h én miket, és hogy csináltam ezalatt az egy év alatt, írj rám, nem harapok. :) 16f
2016. okt. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon fontos dolog:


"NE AKARJ MÁSOKNAK MEGFELELNI"


Az oka az, hogy nem mész a tömeggel. Nézz pl Szabó Péter videókat de vannak más nagyon jó előadók is. Meg Kowalsky-t ;) dalszöveg: "Egyedi vagy ami csak te lehetsz" :)

Péter is pont ilyenekről beszél,hogy sz_rd le a tömeget és légy önmagad.

Szomorú, hogy a szüleid sem támogatnak.


De van egy rakás ilyen videó a neten ami arról szól, hogy mindig a "különc"-ök viszik előre a világot, akik nem állnak be a hülye birkák közé és nem mennek velük. Én is ilyen voltam engem sem annyira bírtak a középiskolában.

Most is ilyen vagyok csak más szempontból.

Megfelelni már nem akarok senkinek.


A lényeg, hogy sosem veled van a baj, először fogadd el magad a többivel meg ne törődj.

Érdekel a komoly zene? Nagyon jó! Járj el koncertekre van sok ingyenes koncert is amikről nem is tudsz. Vagy ülj be próbákra. Biztosan ez is megoldható.

Sőt ha zongorázol, akkor nyilván azt is tanultad valahol menj zeneiskolába.


A lényeg, hogy a baj mindig a birka tömeggel van, mert azokat lehet irányítani és befolyásolni és ők is irányítanának téged.


MERJ KILÓGNI A SORBÓL, mert valószínű, hogy a sorral van a baj. :)

2016. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!