Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy beszélgessek egy olyan...

Hogy beszélgessek egy olyan emberrel, akire felnézek úgy, hogy ne tűnjek nyomoréknak?

Figyelt kérdés

Nem egyszer és nem egy ember volt már, akin láttam, és tudtam, hogy értelmes, neten keresztül voltak beszélgetések, erről-arról, de bármikor ráírok, mindig egy ilyen kisebbségi komplexus fog el. Teljesen máshogy írok, más szavakat használok, nem is tudom önmagamat adni, élőben pedig nem is nagyon tudok beszélgetni az illetővel, mert nem tudom haverként kezelni. Mivel van bennem egyfajta tisztelet, ami miatt felnézek rá.


Van még pár ilyen ember, tök okos, és értelmes egyének, és tudom, hogy hasonló gondolkodásmódjuk van, mint nekem. De alapból, mivel írjak rá, hogyan kezdeményezzek beszélgetést ilyen emberekkel? Olyanokra gondoljatok, akik eléggé elvontak, szinte semmi se érdekli őket, de értelmesek és jól látják a világot. Mindig kínosan érzem magam, mintha nem is tudom, egy kisgyerek lennék, aki a komoly egyetemistát faggatja.


2016. nov. 16. 00:21
 1/10 anonim válasza:

A leírtak alapján nekem egyáltalán nem tűnsz nyomoréknak, szerintem értelmesen tudsz beszélgetni, bár még nem tapasztaltam, de ahogy leírtad, szerintem veled semmi baj nincs.

Nem mindenkivel lehet beszélgetni, nem mindenki beszédes, és nem mindenkit érdekelheti az, amit mondasz neki.

Lehet, hogy egyáltalán nem is akarnak beszélgetni. Olyanokkal beszélgess, akik érdeklődnek felőled, akik keresik a társaságod, nem csak te az övéket.

Elvontak... ezt hogy kell érteni, mire gondolsz elvont alatt?

2016. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Átlagtól eltérő, komorabb, melankóliás személyiségük van, tisztában vannak a dolgokkal, átlátják a világot, egyszóval tudatosak, de pont ezért nem is érdekli őket a világ, ismerik és nem szeretik az embereket, csak kívülről nézik őket, ha kell, alkalmazkodnak, de mindvégig tudatosak, ami rányom egy bélyeget a mindenkori viselkedésükre. Emiatt gyakran csak kinéznek a világból, elmerengenek, ettől lesznek kicsit elvontak, mert nem érzik helyüket a világban, de mégis megélik, ugyanakkor értékelik azt a kevés jót, ami van.


Kicsit én is ilyen vagyok, de azért még nem ez a szint :D

2016. nov. 18. 18:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja amúgy tudom, hogy nem vagyok nyomorék, nem is mondtam, hogy az lennék, csak hogy amikor olyan embernek írok, akit fent is említettem, akkor annak tűnök. Itt nyilván nem, mert itt névtelenül írok névteleneknek, nincs rajtam az a nyomás.
2016. nov. 18. 18:04
 4/10 anonim válasza:

Akkor bocsánatot kérek, félreértettem.

Egyébként véleményem szerint nem tudsz mit kezdeni az ilyen emberrel. Vannak olyanok, akik ebből ki sem akarnak jönni, ők így elvannak. Ne akarj mást megváltoztatni, nem mindenkinek lehet felnyitni a szemét. Ők ilyenek. Rájuk kell hagyni. Egy ember sosem változik, csak a felfogás. Később lehet, hogy nem így fogják látni a dolgokat, mert a felfogás általában változik. Szóval van remény, de nem hiszem, hogy te sokat tudnál tenni értük.

2016. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor megint félreértetted, mert nem az volt a kérdés, hogy hogyan változtassam meg őket, nem is akarom, és nem is tartom negatív tulajdonságnak, ha valaki ilyen, sőt bárcsak én is olyan higgadt és értelmes lennék, mint ők.


A kérdés az, hogy hogyan beszélgessek egy ilyen nálam okosabb emberrel úgy, hogy ne ilyen "rajongónak" tűnjek, tehát normálisan, mintha egyenrangúak lennénk. Mindig lealacsonyodva érzem magam ilyenkor. Viszont légyszi te már ne válaszolj, mert nagyon nem érted a kérdést.

2016. dec. 29. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Az életbe nincsenek szintek,ez nem egy videójáték.

Írj rá és beszélgess velük,ha tényleg értelmes/ek akkor nem néznek nyomoréknak.

2016. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te magad meg is írtad a választ. Attól, hogy más leírja neked ugyanezt, nem fog változni a dolog. Maximum csak megerősítik azt a gondolatot mely szerint komplexusod van. Nem kell emiatt aggódnod, mert már most olyan vagy mint ők. Ugyanazon az úton jársz. Elkezdtél tudatosodni, mert ezt a mechanizmust is észrevetted magadon. A következő lépésed az legyen, hogy elfogadod, együttélsz vele, ahelyett hogy akarattal változtatni próbálnál rajta. Azt tudod, hogy nincsen semmi állandó dolog a világban. Ezalól még az ilyen viselkedésminták sem kivételek. Ne minősítsd, hogy jó vagy rossz, és főleg ne kezeld úgy mintha személyed tulajdonsága lenne, kezeld úgy mint egy tapasztalat tárgyát, mert az is. Ha nem gabalyodsz bele, nem társítasz hozzá gondolatokat, sokkal hamarabb elmúlik. Az is csak egy illúzió amit másokról gondolsz, hogy okosak vagy bölcsek, ezeket te gondolod róluk aztán hozzájuk viszonyítod azt a képet amit jelenleg magadról gondolsz, majd úgy kezdesz el viselkedni ahogy szerinted egy butább embernek kell egy okosabbal szemben. Rá fogsz jönni arra, hogy a bölcs ember mindenkitől tanul (a legbutábbtól is) és akkor a legbölcsebb ha mindig ebben a kezdő szellemben marad. Soha nem fogja magát okosnak tartani és másokat sem butának, mert akkor már be is korlátozta magát. Én is ilyen "elvont ember" vagyok, és átestem ugyanezen a dolgon amit leírtál. Gyakorlatilag akikre akkor felnéztem előttem jártak sokmindenben, viszont egy dologban én jártam előrébb, a nem-ragaszkodásban, kétségkívül sok ismerettel rendelkeztek a világról, de ragaszkodtak ezekhez az ismeretekhez és képtelenek voltak elengedni a nézőpontjukat, ez pedig akadály. Addig amíg nem döntöd ki a koszos vizet a pohárból, nem tudsz bele frisset tölteni. Neked csak azt tudom tanácsolni, hogy járd a saját utadat, tisztelheted továbbra is őket, de ne legyenek ők a példaképeid! Folytasd a tudatosodást, rá fogsz jönni, hogy a legnagyobb tanítások minden pillanatban ott vannak előtted, ha kellőképpen érett vagy megérted őket, és nincs szükséged senki másnak a felhalmozott tudattartalmaira. Esetleg ha eddig nem próbálkoztál meditációval, erősen ajánlom.
2016. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Wow, köszönöm ez elég részletes volt, tényleg az inkább a bajom, hogy túl keveset tudok a világról, meg úgy általánosságban a közéletről, stb így egy beszélgetésben mindig alul maradok, mintha az illető lenne a mester, én meg a tanítvány, és nem tudok hozzászólni, vagy hozzátenni semmi érdemit a dologhoz.


Meditációval már próbálkoztam, de sose sikerült :D Hogyan kell? Néztem anno mindenféle weboldalt, meg hanganyagokat, hogy alfába lemenni, meg ilyenek, de sose jött össze.

2016. dec. 29. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Erről azt gondolom, hogy inkább passzív befogadó vagy, és ezek ilyen téren nagyon hasznos tulajdonságok. Meditációból szerintem kezdetnek tökéletes a zazen, illetve ha jól megtanulod később sem kell áttérned másikra. Nagyon sokfélét kipróbáltam, nekem az a tapasztalatom, hogy minnél csapongóbb az elméd, annál durvább tárgya kell hogy legyen a meditációdnak. De most ezt hagyjuk. A lényeg, hogy nem árt ha egy fél lótuszülést elsajátítasz, ez hasznos lesz amikor már órákig tudsz meditálni (a gerinced meghálálja). De jó a törökülés is eleinte, amíg nem megy. A legfontosabb, hogy egyenes háttal ülj, jót tesz a gerincnek, ha párna is van alattad. Maga a testtartás nem túl fontos, nem kell karótnyelten ülni, de ne légy görnyedt. Idővel ráérzel, hogy a legjobb. Ha meg van a stabil elhelyezkedésed, kezdheted a légzésed tudatosítását. Természetesen lélegezz! Csak arra koncentrálj, figyeld meg alaposan a ritmusát, érezd a kilégzés utáni pici szünetet. Nagyon nehéz megmaradni a légzés figyelésénél, mert az elme csapong. Mire észbe kapsz, nyakig jársz a gondolatokban. Semmiképp se ítélkezz, hogy nem tudsz koncentrálni, vagy zajos az elméd, vagy hogy nem lenne szabad elkalandoznod. Ezek csak plusz gondolatok, a víztükör nem csendesedik el attól ha mégtöbb vizet öntesz a tóba. Ilyenkor, csak fel kell ismerni, hogy elkalandoztál és vissza kell térni a légzés figyeléséhez. Hamarosan úgyis megint elkalandozol, akkor megint tudatosítsd, majd vissza a légzésre. Csak ezt kell csinálnod, hónapokig eltart mire így kifejlesztesz egy hasznosabb szintű koncentrációt. De érezni fogod a haladást, pl. egyre gyorsabban tudatosítod, hogy elkalandoztál. Egyszer csak azt fogod venni, hogy érzékeled azt amikor a figyelmed mozdul a légzésről az elmében lévő gondolatok felé. Amikor itt tartasz átfordíthatod a figyelmedet a gondolatok természetére (nem a tartalmukra). De valószínű, hogy itt még mélyen a tartalmakba leszel. Ez nem baj, csak ne vidd a gondolatokat tovább, csak hagyd őket áramolni és maradj a megfigyelő, ne légy gondolkodó. Csak szemléld őket, és észre fogod venni, hogy nem folytonosak, hogy néha találsz a gondolatok között egy apró szünetet, erre a szünetre kell majd figyelned. Egyre több lesz és egyre hosszabbak, minél többet gyakorolsz. Míg át nem fordul egyszer és rájössz hogy nem szünet van a gondolatok között, hanem a gondolatok keletkeznek az ürességben. És ez az üresség a valódi természeted, ameddig ezt nem ismered fel, addig gondolataid összességéből áll össze a személyiséged. Ez több év meditáció után lesz, de soha ne agyalj azon, hogy milyen lesz ha ott fogok tartani. Minél tudatosabb vagy, annál inkább jelen leszel. És az egyetlen valóság számodra az itt és a most lesz és annak megtapasztalása ami épp történik. Persze akkor is van szenvedés az életben, ez vele jár. De nem a tapasztalatok elszenvedője leszel, hanem a szenvedés tapasztalója. (Lehet, hogy most hülyeségnek tűnik, de élő tapasztalattá válhat)

Még annyit, hogy ha nagyon makacs az elméd, kiegészítheted a zazent eleinte meditációs zenehallgatással, ez kicsit egy irányba tereli a gondolatokat, így könnyebb befogni őket. Illetve ha közben viszket valamid vagy zsibbad stb. akkor ne reagálj azonnal, tudatosítsd, hogy mi történik, pl. viszket az orrom, ami kiváltott egy ösztönös reakciót, hogy megvakard, itt megállhatsz és várhatsz, előbb-utóbb elmúlik magától is, ilyen a természete, ha már elviselhetetlen vakard meg! Ha az ülés miatt zsibbad a lábad, arra ez nem vonatkozik, azzal ne játssz. Olyankor oldani kell az adott pozíciót, kinyújthatod a lábadat, hogy a vér visszatérjen, itt is tudatosítva a mozdulatot, megfigyelheted a vérellátás helyreállását. Vagy koncentrálhatsz továbbra is a légzésre. Később visszatérhetsz az eredeti pozícióba. Nagyvonalakban leírtam ezt a technikát, elkezdheted gyakorolni. Eleinte elég húsz percet naponta, aztán fokozatosan emeled. Ha mellette olvasol ezekről a dolgokról, az segíthet az elme szintjén megérteni, hogy mit is tapasztalsz. Ajánlom figyelmedbe Adyashanti könyveit.

De a kezdő szellem a legfontosabb, akármit is csinálsz, annyira legyél jelen benne, mintha életedben először csinálnád!

2016. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Uh, köszi, bár ahogy magamat ismerem max 1-2 napig fogom csinálni, aztán megunom. :D De azért remélem mégsem így lesz, és még egyszer köszi a részletes ismertetőt.
2016. dec. 30. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!