Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet a személyiséget...

Hogy lehet a személyiséget meg a szociális kézséget fejleszteni? Hogyan legyek egy jó beszélgető partner?

Figyelt kérdés
Mostanában úgy érzem nem vagyok elég jó se belül se kívül.. mindig az az érzésem, hogy az emberek nem vesznek komolyan és hogy mindig fárasztom őket ha beszélek..mi ennek az oka? Szeretnek egy kiegyensúlyozott, elégedett, jó fej ember lenni.. tudnátok e téren tanácsokat adni?
2016. nov. 26. 00:51
 1/2 Alfa1 válasza:

Elöször bizonyosodj meg róla, hogy nem a halgatósággal van baj. Ha atomfizikáról beszélgetsz utcaseprökkel, akkor fárasztani fogod öket, de ha az X faktorról, akkor érteni fogják.

Az is fontos, hogy egyáltalán kell-e éppen beszélgetni. Nem mindig a téma a baj. Néha maga a beszéd fölösleges.

Maga a beszélgetés nem igazán olyan dolog, amit tanul valaki, inkább a karaktered határozza meg. Ha mégis fejlödni szeretnél, akkor olvass sokat, és nézz olyan filmeket, amiben okos emberek beszélgetnek. Minél több hatás ér, annál szélesebb lesz a látóköröd, és annál több olyan gondolatod lesz, amit érdemes megosztani másokkal.

De az, hogy ne beszélj sokat fölöslegesen, az mindig rajtad múlik.

2016. nov. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk; én láttam még grófnőket utcát söpörni, kézilányként dolgozni. Több nyelven is tudtak volna beszélgetni, ha nem is atomfizikáról. A turistákat jól eligazították.


A szociális készséget a másikra figyeléssel lehet fejleszteni, ha érdeklődsz a másik iránt, és tényleg érdekel, amit gondol. Olyan emberek közé kell járni, akik ilyenek.

2016. dec. 1. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!