Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Beszólni vadidegeneknek az...

Beszólni vadidegeneknek az utcán - ez valami életveszélyes új divat?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két hónapban elég sokszor beszólogattak az utcán vadidegenek - vagy rosszindulatból, vagy csak lehü..tek.


Ez valami új divat? Az ilyenek nem félnek, hogy a rossz emberbe kötnek bele, aki esetleg visszaszól... elcsattan egy két pofon, előkerül egy kés, és hopp máris valaki a patológián fekszik? (Csak mert én elég kemény helyen nőttem fel, ahol fontos volt a tekintély és nem igazán tűrtük az ilyesmit...)


A legmegdöbbentőbb esetek:

-Barátnőm most szerzett jogosítványt, a bolti parkolóban a fehér vonalra állt (mindegy volt, mert vagy 10 üres hely volt mellettünk). Én a kocsiban várok, beáll mellénk egy 40-es srác, rávágja a kocsinkra az ajtaját... Kiszáll a feleségével, és mutogat be a szélvédőn "Nézd ez a h...e hogy állt be, pont a vonalra, nemigaz hogy ilyen hü...ék vannak!"

-Barátnőm kis fehér kutyáját viszem sétálni, beszól egy 40 körüli nő "Ismerem ezt a kutyát, a szomszédomban lakik, és mindig ugat, jobb lesz ha mihamarabb megneveli, mert az enyémet ráuszítom és széttépi!"

-Ma pl. megyek rokonokhoz (patak felett új híd a városban, eltépett szalag), megyek át, és egy 30 körüli srác beszól "Az a szalag nem véletlenül van ott! Tudja, azért, hogy ne menjenek át rajta! Nem azért mondom, csak hogy tudja!"


2016. dec. 25. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezeken te megdöbbensz, akkor nem valami kemény lehetsz
2016. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó környéken élhetsz... Én nem tapasztalok ilyesmit.
2016. dec. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek azért félig-meddig jogos beszólások.
2016. dec. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Az emberek egyre bunkóbbak. És nem azok akik beszólogatnak, hanem akik úgy gondolják h ő rá se törvények, se szabályok nem vonatkoznak, mert ő a ki ha ő nem és neki jogai vannak (csak a kötelességeit nem ismeri)

NA EZÉRT UTÁLOM A PROLIKAT!

2016. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Szembesítenek a tényekkel és neked ez életveszélyes beszólást jelent.

Értem. Orvos látott már?

2016. dec. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Na. Az utolsó tájékoztatás volt, hogy a szalag milyen szerepet tölt be az adott helyen, mert magadtól pont leszartad. Ez probléma?

Az első már megint csak olyan dolog, amit állítólag az adott cselekményben kompetens ember (jogosítvánnyal rendelkező autós) minimális odafigyeléssel teljesíteni tud, de ha elsőre nem, korrigálja. Mindenesetre nem ignorálja a felfestett útburkolati jeleket, mert ha ezt teszi, akkor máshol is ezt teszi. A "csak most szerzett jogosítványt" a legrosszabb indok.

Hát a kutyás nő meg megint csak megállapított egy tényt. Talán a három közül ez volt egyedül, ami fölösleges volt, mert az a kutya így is, úgyis ugatni fog.

2016. dec. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem, szóval új divat : )


Nem maga a beszólás életveszélyes (nekivágni a kocsiajtót a melletted parkolónak, leh..ni egy vadidegent az utcán, vagy megfenyegetni, hogy megölöd a kutyáját), csak az a helyzet, ami lehet belőle...


Ahol én felnőttem, úgy nevelkedtünk, hogy ne féljünk semmitől - ott ha valaki beszólt, visszaszólsz, megvárod még megüt, aztán jól elvered, és majd a bíróságon értetlenül álltok, hogy inzultált, megütött, és természetesen megvédted magad, önvédelemből visszaütöttél (csak kicsit nagyobbat).


Konkrétan 4 embert is ismertem akik egy laza beszólás miatt kórházban kötöttek ki (extrém eset volt akinek fényes nappal az utcán baltával verték szét a fejét...)

2016. dec. 25. 15:39
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hol nőttél fel, Harlemben? Ahhoz képest elég nokedli vagy, hogy a tök jogos beszólásokon így kiakadsz. A csajod tanuljon meg rendesen parkolni, nevelje meg a kutyáját, és ne mászkáljatok át a szalaggal elkerített területen. Ennyi.
2016. dec. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Ja hát, ha a jogosságot nem vesszük figyelembe, akkor igen, új divat jogosan (is) beszólni :)

De hidd el, egy kétajtós kancigánynak csak egy öngyilkosjelölt szólna be. Ezek szerint te az emberi társadalom megbecsült, tanítható tagjának látszol. Ez pozitív! :D

2016. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem folyamatosan beszólnak, hogy ronda vagyok...
2016. dec. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!