Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol és hogyan szerezzek...

Hol és hogyan szerezzek állandó beszélgetőpartnert (barátot)?

Figyelt kérdés

Együtt élek a barátommal, több mint egy éve. Ő elég társasági ember, olyan szempontból is, hogy nem telik el úgy nap, hogy ne beszélne még rajtam kívül 2-3 emberrel messengeren vagy játék közben idegenekkel. Neki ez fontos, de nem baj, csak hiányolom, hogy nekem nincs ilyen. Valamiért hiába ismerkedek meg új emberekkel, nem ragadnak meg. Ha ráírok pl. az egyik kollégámra, vagy totál ignorálja amit írtam, vagy pedig tőmondatokban válaszol. Pedig kérdéseket írok, amire csak válaszolni kéne. Még csak el sem várom, hogy visszakérdezzen, csak egyszerűen beszélgetni akarok, mert amikor a barátom beszélget ezekkel az emberekkel, nálam "üresjárat" van, és szeretném én is elfoglalni magam, meg barátkozni. De valamiért nem megy!

Az is a probléma, hogy nem tudom kiknek irkál, de nem baj, nyilván lehet magánszférája amibe én nem szeretnék belenyúlni, de mivel azokba a beszélgetésekbe nem vagyok egyáltalán bevonva, olyankor itt ülök magamban, mint egy kuka. És sajnos néha elszomorodom miatta, hogy mellettem nem ragad meg senki. Úgy is lehetne fogalmazni, hogy míg ő ki tudja elégíteni ezeket az igényeit, én magányosnak érzem magam ezekben a percekben (inkább órákban). Nincs barátom se nagyon, de erről persze senki nem tehet, de én meg nem értem, miért nincs. Nem vagyok sem elutasító, sem ignoráns, érdeklődő vagyok és barátságos. Emlékszem, hogy régebben nekem is állandóan pittyegett az MSN, keresték a társaságom az emberek, persze élőben is jól kijöttem mindenkivel, és nem is volt semmi problémám, tök jól éreztem magam. Mi baj lehet velem? Mit kellene másképpen csinálnom?

Ja és nem vagyok tinédzser, 25 éves vagyok. Előre is köszi a válaszokat!


2016. dec. 26. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet a barátod miatt nem közeledik hozzád senki barátilag, de neki is kéne segítenie ebben, sőt látnia kéne a problémádat. Én azt mondom keress egy hobbit vagy sportot ahol új emberekkel ismerkedhetsz meg.

Amúgy mivel én is 25 éves vagyok (igaz férfi), tudom milyen volt az MSN-es korszak, az akkoriban "kinyíló" világháló és azon belül minden, de mivel elmúlt az a fiatal korszak és az MSN is megszűnt a világ meg változott így minél inkább az igazi barátokat kell keresni, neked is sürgősen ezen kell tenned.

2016. dec. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megértelek. Ugyanolyan idős vagyok,mint te,ugyanezzel a problémával. Én elkezdtem járni egy edzésre de megszívtam,mert vagy 10 évvel fiatalabbak vannak vagy kisgyerekes anyák,akik inkább a szintén kisgyerekes anyákkal barátkoznának.... Ha gondolod,nyugodtan írj rám.
2016. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz, ha akarsz.
2016. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!