Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi ez a túlhájpolt baromság...

Mi ez a túlhájpolt baromság az állandó online elérhetőség miatt? Az emberek többsége online elérhető 0-24h mert "nem meri" megtenni hogy ne legyen!

Figyelt kérdés

Egy rádióban hallom hogy olyan kísérlet volt hogy emberek 1-2 napig vagy pár napig nem voltak semmi módon online elérhetőek csak mezei telefonon. Nem volt facebook meg viber meg chat meg instagram meg instant messenger stb.

És az emberek kivétel nélkül „alig bírták ki” azt a pár napot és „szinte romba dőlt” az életük barátságok szakadtak meg stb. Hiszen esténkét olyan nonszensz dolgot kellett csinálniuk hogy kimondani is szörnyű! Nem volt telefon-nyomkodás meg napi ezer facebook üzenet, hanem (fiygelünk???) ÉLŐBEN kellett párbeszédet folytatni a házastárssal gyerekkel stb. ÉLŐBEN beszélgetni!!! Hát kimondani is szörnyű! Sötét középkor hogy leülök valakivel szemben és beszélgetek úgy hogy nincs a kezemben semmi amin pötyörészhetek.

Botrányos ugye????


Hát érdekes-tán bennem van a hiba?

És SOSEM vagyok online elérhető nem vagyok facebookon se twitteren se sehol nem osztok meg semmit, nincs insta meg viber semmi. Van a telefonom, azon hívhatnak oszt’ ennyi. De azon is csak limitáltan mert délután 17 fele kikapcsolom. Hétvégén be sincs kapcsolva egy percet se.

Érdekes én nem gondolom úgy hogy bármi is történik ha nem vagyok elérhető. Ment a világ akkor is míg én meg se születtem, megy az nélkülem is tovább. A világ le se szarja hogy én elérhető vagyok-e vagy nem , de még azt se élek-e vagy halok.


És épp ezt nem értem és ebben kérnék magyarázatot!

HONNAN GONDOLJA az a sok porbafingó semmi szarjani zoknijakab, hogy bárkit és bármit is érdekel tyúxaros kis élete, meg az elérhetősége? Honnan veszik azt a tévképzetet hogy katasztrófa ha nem elérhetőek? Senkit se érdekel ki elérhető ki nem, nem oszt nem szoroz hogy egy szarjani online van-e vagy nem.

Honnan jön egy az önmagunk személyiségének túldimenzionálása, az a tévképzet hogy fontosak vagyunk és baj ha nem érnek el? Senki és semmik vagyunk, hulladék szarok, nem oszt nem szoroz szaros kis életünk!

Ja és ha valaki megvádolna azzal hogy lenézem az embereket: hát magamat is ide sorolom. Igen én is egy zokni jakab vagyok egy szar senki egy utolsó kutyagumi-de tudom is magamról legalább és nem teszek úgy mintha valaki lennék miközben semmi se vagyok.


2015. okt. 8. 08:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és ha valakiben felmerülne hány éves vagyok: hát kérem szépen nem ám 60, hanem 18.
2015. okt. 8. 08:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Sok igazság van abban, amit írtál, csak az okkal nem értek egyet.:-) Te a való világban élsz, akinek a virtuális tér a közege, annak fontos, hogy ott mindig jelen legyen. Talán azért van ez, mert a virtuális képünk tetszés szerint alakítható, ott lehetsz szép, okos, sikeres, csak photoshop, idézetgyűjtemény és pofabőr kérdése. Vannak, akik nem szívesen szembesülnek a valós mivoltukkal.
2015. okt. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem az álláspontod,a gondolataid,nagyon sok mindenben igazad van,de nem látod jól szerintem teljesen.

Ez tudod olyan,hogy az egyik kicsit legyen piszkosabb,a másik kicsit tisztább...

Nem a neten kell élni az embernek csak az életét,de a másik véglet sem szerencsés,hiszen változik a világ,és a benne élők is.

Ezt el kell fogadnod.

2015. okt. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Látom hallgatod a Music FM-t. Ha téged nem érdekel, akkor ne legyél online és kész. Én egyedül Facebook-on vagyok fent, de oda is csak azért regisztráltam, mert könnyebb volt tartani a kapcsolatot az osztálytársakkal. A másik meg az a jó, hogy olcsóbb elérni a másikat. Telefonálni meg utálok, így marad az írás.

Én is látom azokat a tipikus függőket, akik mindent kiraknak. Megoldom úgy, hogy törlöm őket. Had higgyék azt, hogy fontos emberek.


"A világ le se szarja hogy én elérhető vagyok-e vagy nem , de még azt se élek-e vagy halok. "


Nincsenek barátaid? Vagy közelebbi ismerőseid? Elég rossz lehet, ha senkit nem érdekel, hogy élsz-e vagy halsz.

2015. okt. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!