Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért haragszanak sokan azon...

MIKLÓS18 kérdése:

Miért haragszanak sokan azon gazdákra, akik tiltakozásul áruház előtt kiöntik terményüket?

Figyelt kérdés
(Nekem erős a szociális érzékenységem,és szomorúan gondolok néha azon termelőkre,akik saját terményük hazsnát nem tudják nem tudják kiélvezni,azért,mert néhány üzletlánc lenyomja az árakat)Szerintem kötelességük a nem nélkülöző gazdáknak segíteni a nélkülöző gazdákat,akármekkora a nélkülöző gazdák önhibája!az ilyen agráremberek nagy részének nincs magasabb végzettsége,hogy sikertelen gazdálkodás esetén másho helyeszkedjenek el,mert már tinédzserkorban gazdálkodni tanultak,másra nem is volt idejük!Mi erről az önök véleménye?Kíváncsi vagyok!

2016. dec. 26. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Piacgazdaság van, ha nem tudja előállítani olyan áron, hogy haszna legyen, akkor valamit rosszul csinál. Miért veszi meg az áruház a spanyol termelőtől, akinek az árba még belekell kalkulálnia a több ezer kilométeres szállítást is? Azért, mert így is olcsóbb, szóval a magyar gazda valamit nagyon rosszul csinál. Az meg nem kifogás, hogy ebbe született. Kérjen segítséget, úniós forrást, a megélhetése függ tőle, legyen talpraesetebb; ne balhézzon azon, hogy neki ennyi pénz kell érte és kész. Én se megyek oda a főnökömhöz, hogy havi 1,5 millióbol megtudnék élni, az alatt nem dolgozok. El is zavarna, ha komoly venné.
2016. dec. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem kötekedni akarok,de tudtommal SZociális piacgazdaság van,ami biztosítja a szabad versenyt,de a felemelkedést is,a nélkülözők számára!
2016. dec. 27. 00:14
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Én soha nem is gondoltam semmit azokról, akik kiöntik a vackukat a lidl előtt.

De, hogy így segíteni valakit, hogy mindegy mekkora a saját hibája...Tehetetlenségre nem az a válasz, hogy jól van csináld csak, semmi gond.

Meg amikor valaki előtt ott a világ összes mindentudása (internet), akkor ne jöjjön azzal, hogy nem tudja magát feltalálni, megtanulni majdnem bármit.

2016. dec. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a jó mezőgazdasági szakember nem egyenlő a "nem volt ideje tanulni" emberrel. Egy jó gazda messze nem a buta paraszt kategória.


Amúgy változó hogy mikor mennyire kell őket sajnálni. Ott is megvan az a réteg, akivel kiszúrnak, kivásárolják, tönkreteszik a nagyok. Meg megvan az a réteg akinek sír a szája, de mellette elfelejti hogy mennyi támogatást tud felvenni, vagy mennyi embert tönkretett akár ő maga is.

2016. dec. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt érzem hogy a gazdák többsége már direkt csinálja amit csinál. Minden évben sírnak, így rossz a termés, úgy nem éri meg, a boltok nem fizetnek eleget....aztán mi történik? Jövőre ugyan ezek ugyan ezt mondják. De ha nem érné meg nekik akkor miért nem hagynak fel vele?

Mikor a boltok előtt (idén is volt rá példa) dobálták a dinnyét. Vagy az almát az állatoknak adták, a tejet is kiborították, akkor miért ne inkább a hajléktalanoknak vagy a nehéz sorsú családoknak adják? Ja, abból nincs reklám meg a tv-be hír. Nagyon képmutató mikor több milliós terepjárókkal meg tízmilliós traktorokkal teszik ezt. Ezen kívül van több gazda ismerősöm aki felmarkolja az EU-s támogatást is a föld után, majd szidja az EU-t mert elégedetlen.

Én nem sajnálok egy gazdát se, mikor az előző kormány ellen kellett tüntetni vígan mentek, most meg csak jár a szájuk. Igaz a MAGOSZ-os Jakab István már az országgyűlés alelnöke (gondolom hálából a Fidesz részéről) de aztán a gazdák meg zúgolódnak tovább otthon.

2016. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!