Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az idősebb korosztály miért...

Az idősebb korosztály miért osztja az észt, amikor legtöbbször fogalma sincs az adott témáról?

Figyelt kérdés

Mármint, én szeretem az időseket, csak nem értem meg őket. Megyünk kocsival, bekapcsolom a rádiót, hírek. Nagymama meg elkezd politizálni, hogy Orbán így, meg úgy, mindenki hülye, miközben megy a közlekedési hírek...

A másik, az a bezzeg az én időmben!

Nem értem, egyesek miért nem haladnak a korral. persze én se értek egyet, ha a 4 éves gyerek ps4-et kér karácsonyra, de mondjuk ha csak egy drága játékot kér simán, azon is kiakadnak. Gondolom, bezzeg az Ő idejükben! is mindenki a legújabb, és legjobb játékot kérte! Csak most épp a gyerekek nem puzzle-re vágynak, hanem az éppen aktuális dolgokra...



2017. jan. 6. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésed eleje annyiban javítandó, hogy " az idősebb korosztály egyes tagjai"........
2017. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
15%
Mert igazuk van
2017. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ez már régóta így megy. Te is megfogod érteni, majd ha felnősz.
2017. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Tizen-huszon évesen azt mondtam, hogy mit érdekel engem, az az ő tapasztalata. Harminc évesen azt mondtam, hogy ez de ismerős... Negyven évesen most azt mondom, hogy nem baj, hogy - bár tudhattam volna előre - én is megéltem, és még mi mindent meg fogok. De azt is mondom, hogy nem kell megriasztani a most tizen-huszon évest, - bár már tudom előre -, de hagy élje meg ő is.
2017. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Én 24 vagyok, és én például téged nem értelek meg, hogy mit hőbörögsz a semmin. Bezzeg az én időmben például nem akarta minden gyerek a legdrágább ajándékot, pedig még nem vagyok idős, de az én időmben semminek nem tudtuk az értékét, nem is érdekelt, én imádtam a plüssállatokat, tesóm meg a legót. Soha egy rokonom vagy ismerősöm nem kérte semmiből a legnagyobbat, legújabbat, legjobbat.

Az idősek idejében pedig egy kézzel varrott maci, egy doboz szaloncukor, egy felhúzhatós autó hatalmas kincs volt, és nem azért örültek neki, mert az akkor éppen drágának számított, hanem mert kaptak egy játékot.

Ti meg, drága mai fiatalok, akik olyan okosak vagytok, mit csináltok? Egymást majmoljátok, százezres okosteló, kétszázezres okosteló, ájfon, tablet, drón, gamer pc, xbox, mindegy, csak legyen nektek is, ha a többinek van, és zombulhassatok egész nap a youtube, a facebook meg az insta előtt.

Nem azért vagytok ti egy elkorcsosult generáció, mert drága holmikat kaptok, hanem mert pl. fingotok nincs róla, mi az az építőkocka meg búgócsiga, mert okostelefonnal a kezetekben jöttetek ki anyátokból.

Igen, baromira elb--szott a mai helyzet, a mai fiatalok. Régen is voltak suhancok, de ma szinte mindenki hülye. Úgyhogy csak tisztelettel az idősek felé, mert "bezzegazőidejükben" ők még megdolgoztak a pénzükért, nem anyuciapuci tette a fenekük alá a jólétet, mint nektek.

Hidd el kis barátom, ha 60 évet ledolgozol, te is vissza fogsz gondolni párszor "bezzegateidődre".

2017. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
A #4. válasznál jobbat nem kaphatsz erre a kérdésre!
2017. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez sajnos igaz. Mindenkinek megfordul ugyanez a kérdés a fejében,..aztán rájön az évek múltával, hogy ki tudja ragadni a lényeget.


persze a lényeget a gyerek és a fiatla felnőtt is ki tudja ragadni, de csak azt a lényeget, ami neki aktuálisan fontosnak tűnik, mert így szokták a hasonló korúak és akkor ez a természetes amit utánozni kell mert ezek tényleg jó dolgok! Majd eljön az idő amikor azt mondod, hogy amire te vágytál az volt a legjobb dolog a világon, de az unokáid már egészen másra vágynak, amit Te nem fogsz megérteni mert nem egyezik azokkal az elvekkel amit még fiatal korodban jónak tartottál.


Sajnos (vagy nem sajnos?) ilyen a világ és mindig ilyenek maradunk ahogy az élet különböző időszakai egymás után következnek.

2017. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. jan. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!