Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ismerkedés, kulturális program...

Ismerkedés, kulturális programok, én?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy kiskoromban is, egészen egyetemista koromig, eléggé - nem is azt mondom, hogy antiszoc. - de egy csendesebb, visszahúzódóbb személyiség voltam. Most is ez meg van bennem és ezt egyáltalán nem is bánom, mert szeretem hogy ilyen oldalam is van. Jól meg vagyok egyedül, de néhány éve mióta egyetemen tanulok, már van néhány közeli barátom, vagy inkább haverok. Velük annyira nem tudok olyan körökben mozogni, ahova én is szívesen mennék. Pl.: kulturális rendezvényekre nem jönnek velem így megyek egyedül.


Alapból van bennem egy kis izgalom, ha új emberek közé kerülök. Talán ez azzal is magyarázható, hogy gimnáziumban volt néhány bal*sz körülöttem. El is jöttem onnan, már nem bánt, meg nem is érdekel, de szerintem azért valamennyire bennem maradt, ez az ismeretlen emberektől egy kicsit viszolygok, ha beszélgetek velük, vagy inkább nehezemre esik. Mondjuk pl. most is voltam egy publikus előadáson, de ilyenkor leküzdöm ezt és odamegyek az emberekhez néhány szót váltani, akár az előadással kapcsolatban, miért jöttek, hogy kerültek össze ebbe a társasági körbe, ilyesmi.


Ilyenkor mindig egy kicsit úgy érzem, hogy több emberhez oda kellene mennem beszélgeti, csak ismerkedés céljából. Ez már feltűnési viszketekség? Ti minek neveznétek?


Igazából jól meg vagyok egy magamban is az ilyen helyeken, de van benne egy mélyen húzódó vágy, hogy most már nagyon szeretnék ismerkedni (nem feltétlenül randi szempontjából értem, mert már volt barátnőm és egyelőre ezt a témát parkolópályára helyezem, aztán ki tudja mit hoz a holnap), hanem csak más ismeretségi körökben mozogni, kitörni ebből a kocka haveri társaságból, ami nekem már egy kissé unalmas és felületes.



2017. jan. 18. 21:06
 1/1 anonim válasza:

Szerintem ez egyáltalán nem feltűnési viszketegség. Ez egy teljesen normális reakció, mivel az ember társas lény, így te is vágysz kapcsolatokra.


Ugyan ezzel a problémával kűzdök. Sajnos nekem nagyon sok negatív tapasztalatom van a gyerekkoromból, így egy ideig én is nagyon nehezen barátkoztam az emberekkel, sőt néha még beszélni is nehezenre esett velük, mert mindig szorongó érzés tört rám, amikor ismeretlen emberekkel kellett beszélgetnem. Most már harmadéves egyetemistaként ezt kezdem lekűzdeni és bennem is van vágy mások megismerésére, ami eddig abszolút nem volt rám jellemző.


Szóval szerintem ez teljesen normális dolog. Mindenképp ismerkedj meg több emberrel, és ha azt érzed valakihez szívesen odamennél beszélgetni, barátkozni, akkor semmiképp ne fogd vissza magad.

2017. jan. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!