Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nyugtassatok meg ügye nem...

Nyugtassatok meg ügye nem csak én gondolom ezt így?

Figyelt kérdés

Ma elkövettem azt a hibát, hogy kimentem itthonról.

- BKV: gyerek sikít, hogy az én helyemre akar ülni ( ablak mellett ültem a keréken), mellettem volt hely, máshol is kilátással...

- Utcán: Jobb oldalon közlekedek. Babakocsi jön velem szembe apukával, mögöttük 3 gyerek anyukával befoglalják az egész járdát. Meg kellett állnom, hogy ne menjek senkinek, hagytam, hogy ők kerüljenek ki, mivel én nem tudtam őket sehogy ( az útra csak nem megyek le).

- Boltban: Anyuka viccesnek találja, hogy a gyerek a pénztárnál a félig lepakolt kocsival elszáguldozik. Kezében a hűség kártyával, amit anyuka addig keresett, hogy pedig itt volt valahol. Persze mi a többiek ezt némán tűrtük, mert nem illik rászólni.

Nektek is volt már hasonló napotok? Nekem nem ez az első.



#gyerek #tekintet nélkül
2017. jan. 27. 10:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
50%
Ha te ezért úgy gondolod, hogy kár volt kimozdulni otthonról, akkor komoly szociális problémáid vannak.
2017. jan. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
67%
Túlreagálod, és nem vagy toleráns egyáltalán, majd ha lesz gyereked megérted.
2017. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Amikor gyerek voltam rám szóltak, ha nem tudtam viselkedni és nem kinyalták a seggem.

Szociális viselkedés az ha tekintettel vagy a másikra. Hát nem éreztem ezt a szülők felől bocs. De ha gondolod megkönnyítem a napodat egy két ilyen esettel csak, hogy érezd a törődést.

2017. jan. 27. 10:59
 4/39 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom hogy gondolod, hogy ez most mind a gyerekek hibája vagy a szülőké?


Olyan napom nekem is volt, amikor minden összejött, és úgy éreztem hogy rajtam kívül mindenki idióta (általában: hülye sofőrök az utakon, mammerek akik keresztbe fordítják a kosaraikat a sorok közt, meg leállnak traccspartizni az üzlet közepén, ja és a bagósok, akik mindenhol ott vannak... szóval pont nem kisgyerekek meg a szüleik).

2017. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Ezt ti hogy gondoljátok? Akkor én is úgy viselkedek, ahogy akarok...
2017. jan. 27. 11:07
 6/39 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem gáz, ha egy szülő semmiért sem szól a gyerekre. Vagy ha úgy gondolja, hogy neked az egész családot ki kell kerülni. Ez kb. mint amikor két babakocsis megy egymás mellett. Nem fér el már más mellettük. De nem tudnak egymás mögé menni addig a pár pillanatig, amíg más is van a járdán, simán lelöknek az útra vagy rátolják a lábadra a babakocsit.

Vannak ilyenek. De nem csak a gyerekesek között. Aki bunkó, az bunkó gyerekkel is meg gyerek nélkül is. Aki normális, az meg normális.

Ma kicsit több ilyennel találkoztál. De szerintem ez ne tartson vissza attól, hogy kimész az utcára :)

2017. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Persze, viselkedj te is úgy. Ha attól jobb... Vannak ilyen emberek, akik nincsenek tekintettel másokra, és az engem is idegesít mikor fogja magát az előttem lévő autós és megáll az út közepén, mert észrevette a Pista bácsit, vagy kihajt elém, mert siet, de aztán 20-al megy. Vagy akik a boltokban leállnak a sorok között dumálni, úgyhogy szólnom kell, hogy álljanak arrébb és igen, akik befoglalják az egész járdát és nekem az útra kell lépnem, hogy kikerüljem őket. Van ilyen, de láthatod, hogy nem csak gyerekkel. Ha egy felnőtt ember nincs figyelemmel másokra, szerintem az durvább. És ha te is így akarsz viselkedni felnőtt létedre, oké, tegyed. Vaaagy, inkább úgy csinálod mint a többség: figyelemmel leszel másokra, mert azért vannak olyanok is. Ha téged zavar akkor miért utánozod?
2017. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Meggyőződésem, hogy az emberek elég nagy része sem közlekedni (mindegy, hogy járművel vagy anélkül), sem viselkedni nem tud.

De ettől függetlenül ez legyen az életben a legnagyobb probléma. :)

2017. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
45%

Minden nap kimegyek itthonról, kb. minden második napon megfordulok akkora boltban, ahol bevásárlókocsi van, kisboltban gyakorlatilag naponta, mert itt van a szomszédban. BKV-val nem utazom már jó ideje, erről nem tudok nyilatkozni, gyalog és kocsival közlekedem. Az utóbbi 20 évben egyetlen olyan idegesítő momentumra emlékszem, ami gyerekkel ill. a szülőjével kapcsolatos: talán kétszer-háromszor láttam olyat, hogy a már nagyobbacska, járni tudó gyereket beleültetik a bevásárlókocsi belsejébe (nem a felső gyerekülésbe) a sáros, szutykos cipőjével. Ezen kívül semmilyen "atrocitás"-sal nem találkoztam, sem boltban, sem utcán.

Amúgy a BKV-n átadtad a helyed? Ha az utcán tolókocsis rokkant miatt kell félrehúzódnod, azt is személyes sértésnek veszed? A boltban eltöltött plusz 5 perc mekkora veszteséget okozott?:D

2017. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Utolsó ha feltartalak 5 percre, csak mert nekem az kényelmesebb, az neked jó, még élvezed is, hogy csak úgy kedvtelésből viselkedek így? Esetleg pont lekésed a buszod. Vagy bevágnak eléd a pénztárnál. Vagy pont előtted zárják be a pénztárat. Akkor is legyél higgadt te időmilliomos, engem senki nem tud megzavarni, megmondóember.

Természetesen átadtam a helyem őnagyságának, mivel engem megtanítottak viselkedni, még ha semmi sem indokolta ezt különösebben ( kíváncsi vagyok egy rokkant vagy idős emberrel is eljátsszák-e vagy ez "már" elegendő ahhoz, hogy rászóljon a gyerekre? ).

Ki beszélt tolókocsis rokkantról? Pont annyi helyet foglal mint egy babakocsis. Csupán annyi különbséggel, hogy míg szegény rokkant ő saját magát próbálja meg mozgatni, addig a debil szülő az ő szeme fényét tolja a képembe.

De ahogy én észrevettem, te vetted személyes sértésnek, hogy fel mertem tenni ezt a kérdést.


Amúgy azt, hogy úgy viselkedek, ahogy akarok, természetesen arra értem, amikor ilyen rendkívül értelmes emberekkel találkozok.

2017. jan. 27. 12:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!