Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Erdélyben mindenhol szokás 18...

Erdélyben mindenhol szokás 18 éveseket megünnepelni vagy csak egyes falvakban?

Figyelt kérdés
Ezen kötelező résztvenni?

2017. febr. 12. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Talan csak falvakban.

En meg nem vettem reszt rajta, epp kulfoldon voltam akkor. De nem is kotelezo.

2017. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem is tudtam, hogy van ilyen Erdélyben. Egyébként nem lehet régi szokás, mert nem olyan rég a törvényekkel jött be a köztudatba, hogy 18 éves kortól számít valaki nagykorúnak.
2017. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én se tudtam, csak youtuben bukkantam rá véletlenül,ezért érdekelt ez a szokás, hogy hagyományai vannak-e vagy csak egy részen kezdték megünnepelni.
2017. febr. 12. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Amerikában 21 éves kortól számít valaki nagykorúnak. Legalábbis egyes államokban biztosan. Én is néha ezzel a korhatárra értek egyet. Sok 18 éves olyan gondatlan, és felelőtlen gondolkodású. Illetve (ez most a saját személyes véleményem), nem attól lesz valaki nagykorú, hogy eléri azt a kort. Hanem ha a személyisége is olyanná válik. Ettől függetlenül elfogadom, hogyha valaki 18 évesen már felnőttnek tartja magát.
2017. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nekem új.

De miért ne lehetne egy kis közöségen belül ezt a szokást megtartani? Mondjuk akár 1 osztálytalálkozó keretén belül.

A 18 as szülinapot szerintem minden családba megünneplik.

Utána már " csak a 20 - 30 " és így továbbiakat..

2017. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A majoratra gondol a kerdezo, nem egy atlagos szulinapi bulira.. nalunk nemreg lett szokas eleg kicsi faluban lakok szilagy megyeben es egy kisebb eskuvot kepzeljenek el azok akik nem tudjak mirol van szo.. :D
2017. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!