Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket zavar, ha letegeznek...

Titeket zavar, ha letegeznek titeket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy bemegyek egy boltba és az eladó rögtön sziával köszön, sziával köszön a taxistól elkezdve a pultoson át... na szóval sokan. :D Persze nem mindenki. De, ha én megadom a tiszteletet és "Jó napot kívánok"-kal ill. "Kezét csókolom"-mal köszönök (idősebb hölgyeknek), akkor rohadtul zavar amikor egyből letegeznek. Akkor is ha fiatal vagyok. Én nem ismerem őt, ő nem ismer engem, akkor meg mit tegeződünk? Még nem is akkora gond, ha velem egykorú a másik fél, de mikor egy nálam pl 30 évvel idősebb embernek köszönök és ő egyből letegez, az számomra nagyon zavaró, esetenként megalázó tud lenni, rosszul esik.


Ti hogy vagytok vele? :)



2016. okt. 6. 09:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, jobban szeretem a közvetlenséget, mint a távolságtartást. A tiszteletet nem csak a magázódással lehet megadni.
2016. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
65%
Ez néha rosszul esik nekem is. Próbálok túllendülni a dolgon, mert fiatalabbnak is látszom a koromnál. Azért alapból nem zavar a közvetlenkedés, sokszor én is tegeződve indítok, vagy Jó napot, szia kombóval. De pl munkahelyemen kifejezetten irritál, hogy ha beklép valaki, és magázva köszönök, hiszen ott én ezt nem tehetem, akkor ő se sziázzon. Főleg ha férfi az illető, olyankor tudok morogni utána...
2016. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes valakit pont az ellentéte zavar " Ne magázzzz "

Nézd meg a videot .diszpécser végig illedelmes.

[link]

2016. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Okés, köszi megfogom nézni. :)
2016. okt. 6. 09:36
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
Az engem is zavar, ha az, akit magázok, letegez (kiv. ha tanár) akkor, ha nem beszéltük meg előtte. Az más kérdés, hogy sok helyen én is sziával köszönök, ha látom, hogy az adott dolgozó arra vevő. De hivatalos helyen már tudok harapni érte (bankban, hivatalban, BKV-ellenőr ne tegezzen már le pl.).
2016. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Én alapjáraton igyekszem mindig udvarias lenni és betartani a protokollt, illemszabályokat mindig.

Múltkor Budapesten a Szabó Ervin könyvtárba mentem be és ott ült egy huszonéves csaj a pultban. Jómagam is annyi vagyok. Egymásra mosolyogtunk és Jó napot kívánok köszönése után folytattuk a társalgást magázódva. A helyzet nem engedte meg, de tegeződhettünk volna simán.


De ha egy 50 éves férfi letegez, miután én magáztam, az elég rosszul esik, úgy hat számomra mintha lenézne.

2016. okt. 6. 09:39
 7/28 anonim ***** válasza:
27%
Mindenki eloleny... szoval nem.
2016. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Én amikor 18 éves elmúltam, akkor eleinte zavart.

Aztán túltettem magam rajta, és ha a jónapotomra valaki sziával válaszolt vissza, akkor azt mondtam, "Jó, akkor tegeződjünk! Szia!"

Egy-két csendőrpertut szerető vén csotrogány próbált megsértődni, de mindnek levezettem, hogy felnőtt nagykorú választópolgár vagyok, és innentől kezdve magázódunk. Vagy, ha tegez, vissza fogom tegezni - mert a csendőrpertut nem bírom elviselni felnőttként!

2016. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%

Nem, kifejezetten utalok magazodni. 40 vagyok, a fiatalabbakat meg a velem egykoruakat alapbol letegezem, nyilvan a joval idosebbeket nem, de ha letegeznek akkor orommel tegezodom.


Idejetmult szarsagnak tartom a magazodast.

2016. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%

én megmondom őszintén nem tudom hogyan kell magázva beszélni.

amúgy nem, engem nem zavar. még mindig jobb mintha nem köszönne vissza.

2016. okt. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!