Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy idősebb ember is lehet...

Egy idősebb ember is lehet pofátlan a fiatalabbal szemben, vagy tévedek?

Figyelt kérdés
Csak azért mondom mert ha valaki mondjuk egy fiatal csinál valamit egy nála idősebbel szemben akkor arra sokan egyből rávágják a pofátlan jelzőt. De ha mondjuk a nála idősebb ember csinálja vele ugyanazt akkor az miért nem pofátlan? Tehát ha fordítva sül el a dolog hogy az idősebb csinál valamit egy fiatalabbal szemben ami nem elfogadott akkor szerintem az ugyanúgy pofátlan függetlenül attól hogy idősebb nála.
2017. febr. 22. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A pozitív/vagy negatív jelző kiérdemlése nem korfüggő. Sőt, igazán csak az ítélkező - akár kettős - mércéjén múlik, kit minek tart.
2017. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Persze, általában azok is. Visszaélnek azzal, hogy nekik mindent lehet, mert ők az idősebbek. És ha megjegyzést teszel/viszonozd, rögtön jön a "hogy beszélsz az idősebbel blablabla".
2017. febr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet pofátlan. Pl: van egy idős bácsi, aki minden nőnek fogdossa a mellét. A legtöbb nem szól érte, mert jajj, hát öreg, jajj, biztos csak ennyi öröme van az életben, stb. Én simán rácsaptam a kezére, és kikértem magamnak. Engem ne fogdosson, akárhány éves, ha én nem akarom. a nagyapám lehetne, mégis szerintem pofátlanság volt tőle.


Másik példa: 14 voltam, mikor megműtötték a lábam. a kórházból mentünk haza busszal haza, mikor egy öreg nő felszált a buszra, és odajött hozzám, hogy adjam át neki a helyem. Én csak annyit mondtam neki, hogy 5 napja műtött lábbal nem fogok álldogálni neki. Keressen másik helyet magának. Erre patáliát csapott, hogy hogy lehetek ilyen szemtelen, meg mit képzelek én magamról, ő már idős asszony, kijár neki a tisztelet. Hozzáteszem, hogy mindenkinek átadom a helyem, kortól függetlenül, ha várandós, kisgyerekkel van, beteg, valamilyen sérülése van, vagy ha látszik, hogy alig áll a lábán. Azért, mert szimplán öreg, azóta nem.


Szóval, igen, az öregek is szemtelenek, ez nem kor, hanem emberfüggő.

2017. febr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer egy nyanya kotort a reggeli tömegben, gondolom piacra, én meg teljes díszben vizsgára sietve toporogtam a troli alsó lépcsőjén, éppenhogy felferve. Ő, mikor kinyílt a troli ajtó es felmérte a helyzetet, hogy nem fog felferni, egyenesen felszólított, hogy adjam át neki az álló(!!)helyem, ahova fel se fért volna a banyatankkal.. Mikor közöltem vele, hogy biztos nem, vizsgára megyek, elkezdett hisztizni, hogy milyenek a mai fiatalok... :D

Hogyne lehetne valaki pofátlan csak azért, mert sikerült megöregednie...

2017. febr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!