Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan előzhetném meg, hogy...

Hogyan előzhetném meg, hogy többször ne fordulhasson elő velem?

Figyelt kérdés

A probléma lényegében elévül mert ha végzek az iskolában mint problémaforrás megszűnik,viszont az érdekel mit tegyek hogy ne kerüljek többször ilyen helyzetbe?

Érettségire épülő képzésen vagyok,elvileg már mindenki nagyon "felnőtt",még is úgy csúfolódnak meg egymás alá tesznek mint az óvodások.Első év:A "vezéregyéniség" kipécézi a gyengébbeket és fennhangon rosszakat mondd róla ha pár percre kimegy az illető,a többiek is élvezettel helyeselnek.Az óra 90%-t kitöltik a vezéregyéniség oda nem illő dolgai amit mindenki élvez kivéve engem.Ilyeneket mond,hogy x y milyen hü lye agyilag,másik xy meg milyen gusztustalanul néz ki,a harmadikról meg mond egy meredek sztorit úgy hogy fogalma sincs az életéről.(év elején nem is ismerte de már alá tett ???)Ezektől a szociális problémák miatt én picit elidegenedtem a többektől,de nagyon igyekeztem megfelelni,mindenkivel kedves voltam meg olyan kis mimóza akit kenyérre lehet kenni.Nem akartam infókat kiadni magamról,nehogy én is célpont legyen.A tanárok:Az osztályfőnök nagy morális gurunak tartja magát,de ő is részt vesz egy-egy bántásban,volt hogy együtt nevetett a többekkel valaki megszégyenítésén hogy "pszichiátriai eset" amikor csak páran tartózkodtak már a teremben.Második év:Az első év sérelmeiből kifolyólag,teljesen elidegenedtem,csak akkor vagyok ott ha muszáj és senkivel sem beszélgetek mert nincs kivel a fő konfliktus helyzet osztályszinten:Ki hol van miért hiányzik?Hogy hiányzik?"Annak aki nincs itt ne adjuk oda a tananyagot!"ekörül forog minden,önkényesen írogatják ki van ott meg ki nincs,ja és az ofő véleménye is az hogy ne adják a tanulók oda a leckét azoknak akik nincsenek ott.Ezt akkor mondta mikor begurult hogy valaki elvállat valami munkát és nem volt ott....mert az illetőnek biztos k& rva jó 20 évesen dolgozni meg tanulni egyszerre,akkor tapossuk el ne segítsünk neki.... Többször lejárattak néha úgy éreztem minden lépésemet figyelik,mikor telefonálok és jaaaj de zavarja őket mennyit megyek pisilni és jaaaj de zavarja őket meg húúú de vicces, volt egy tanár aki ilyen jellegű bagatell dolog kapcsán mélységesen megsértődött rám,és egy évre rá emlegette ,és nevetséges de mentegetőznöm kellett volna holott ez az egész szitu abszurd!Úgy érzem fogásokat kerestek rajtam hogy kiiktassanak, de mire jó ez?Én nem érzem magam kis nyominak ,de még is ilyen burkolt ízléstelen módon szúrnak ki velem.Volt hogy a tanár undorító módon kipakolta a tolltartóm mert elvette az összes cuccom hogy biztos puskázok?Honnan szedte??5-ös voltam és soha nem puskáztam nála mert szerettem az óráit még is sokszor hozott kellemetlen helyzetbe és kénytelen voltam megutálni.Saját tapasztalat ?Bármi?


2017. márc. 1. 16:14
 1/3 anonim válasza:
Én nagyon utálom az ilyen embereket. Szeintem a társadalom legalja. Nincs lehetőséged átiratkpzni? Én gimibe járok, de néha olyanok az osztálytársaim, mintha az állatkertből szabadultak volna. Sz@rd le őket. Én is ezt teszem. Csak a cél lebegjen a szemed előtt. Kitartás :)
2017. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom,mert én soha nem hagytam magam.

Emiatt én is a "kemény magba" tartoztam,mert ha valami nem tetszett akkor én rögtön kinyitottam a számat. Ha valaki bántani akart , igazából nem nagyon talált rajtam fogást. Ha valami bántó célzatút mondtak,mindig kinevettem őket,meg viccnek fogtam fel az egészet,úgyhogy nem is ért semmilyen sérelem. Voltak az osztályban csendes/visszahúzódó emberek,ők állandó célpontok voltak, de mikor már nagyon durva bántások mentek akkor kinyitottam a számat és megvédtem őket,dehát nem mindig lesz velük olyan ember aki megvédi őket.

2017. márc. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akiről tudod, hogy szemét, azzal legyél te is szemét. Miért, mégis mit tud tenni? Megharagszik rád, amiért azt teszed vele, amit ő is tesz másokkal? Vagy mit csinál? Megver? Így is úgyis b*@*szogat, neked így is úgyis szar lenne. Ha már ő is tönkreteszi a te életed, akkor már te is tedd tönkre az övét. De másokkal legyél kedves mindig. Akkor is, ha olyanon röhögnek, amiről mindenki tudja, hogy nem igaz (vagy éppen nagyon hihetetlen). Had röhögjenek, csak félelemből teszik, félnek, hogy ők is úgy járnak, ahogy te, és rájuk száll. Nekik meg könnyebb végigröhögni amit mond, mint megharcolni egy lelkibeteg idegroncs idiótával, aki feladatának érzi belekötni olyanokba, akik neki semmit sem ártottak. Te azért próbálj meg visszavágni neki, ne legyen már olyan könnyű neki... (Bár ha a többiek nem röhögnének rajta, tuti hamar leállna.)
2017. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!